R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

O tajemnicach wzorcowej niemieckiej wsi. Wykład o Radlińcu

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 8 miesięcy temu    16.05.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W Radlińcu do dzisiaj w prawie niezmienionym stanie zachowały się charakterystyczne zabudowania z czerwonej cegły, a w niektórych domach także elementy oryginalnego wyposażenia. Przez kogo zostały zaprojektowane i zbudowane i czy tak miały też wyglądać inne wsie na terenach okupowanych i wcielonych do III Rzeszy?

 

R E K L A M A

 

Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli dr Aleksandra Paradowska z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, autorka publikacji poświęconych architekturze międzywojennej. Wykład, który odbędzie się w czwartek 17 maja, związany jest z przygotowywaną książką, poświęconą architekturze nazistowskiej na terenie Warthegau, i stanowi kontynuację prelekcji, jaka odbyła się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie w listopadzie ubiegłego roku. Prelekcja rozpocznie się o godz. 17.00 w ratuszu (II piętro).

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ prowincja
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Perełka zapomniana przez wszystkich - dosłownie!!! Poza mieszkańcami oczywiście. Smutna prawda. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A