ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin_nagrody
R E K L A M A

O krok od tragedii. Strażacy uratowali dwa domy

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    9.01.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 12 ocen 2 / 0%
A A A

To mogło się skończyć tragicznie. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej udało się uratować dwa domy mieszkalne. Strażacy byli wzywani do Zakrzewa i Goliny. 

R E K L A M ASRT1 - Majówka - pn-wt

Dwie interwencje związane z pożarem sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych mieli wczoraj jarocińscy strażacy.

Najpierw otrzymali wezwanie do Zakrzewa. Zastępy wyjechały do działań o 16.03 - Po przybyciu ratownicy nałożyli na komin sito kominowe. Pożar ugaszono przy pomocy soli - relacjonuje Bartosz Majsnerowski, dyżurny Państwowej Straży w Jarocinie.

Przed godz. 19.00 strażacy udali się do podobnego zdarzenia w Golinie. Tam również paliła się sadza w kominie. Ogień ugaszono za pomocą gaśnicy proszkowej.

Strażacy apelują o sprawdzanie stanu technicznego przewodów kominowych.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do groźnego pożaru w Dobieszczyźnie.

ZOBACZ TAKŻE

W Wielkopolsce zginęły 34 osoby w pożarach. Straż OSTRZEGA [WIDEO] - ZOBACZ TUTAJ

R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ świnia z pgr
ponad rok temu ocena: 100%  12
Pewnie zdrajca z Raszew gasił zdepniętą buzią, ale jemu leci piana nie proszek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ basia
ponad rok temu ocena: 60%  11
A ja mieszkam 8 lat i kominiarz ani razu nawet nie zajrzał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ atrakcja
ponad rok temu ocena: 70%  10
Dziwko, gdybyś była atrakcyjna to czyścił by ci dwa razy dziennie. /myślę, że jesteś facetem/
~ atrakcyjna
ponad rok temu ocena: 27%  9
A do mnie zagląda i czyści dwa razy w miesiącu...
~ Kesz
ponad rok temu ocena: 27%  8
Bo ludzie palić nie umieją w piecu! Maja nawyki z lat 80, że piec wszystko przyjmie! Brak edukacji! Wieś w umyśle i brak odpowiedzialności! Dom ogrzewa się gazem, a nowo budowane projektuje się jako jako energooszczędne lub pasywne!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 50%  7
Do < Furman , masz rację , gaz mógł być o połowę tańszy, ale zamiast w ziemi , " leci" sobie pod wodą. Wieś to jest wieś, bez niej zginął byś , acanie " Keszu" , kiedyś węgiel to był wegiel, miał to był miał a nie błocko. Jako dziecko paliłem torfem i też ciepło było. , a mrozy wtedy do minus 30 -nawet 35 .
~ Furman
ponad rok temu ocena: 72%  6
Z Twojego komentarza bije aż pogardą dla biedy. Biedy, z którą zapewne w życiu styczności nie miałeś. Jeżeli dasz tym ludziom 100.000zł na wymianę instalacji, pieca, docieplenie ścian i modernizację komina pod gaz to będą nowocześni - według twojej definicji. Jeżeli nie dasz - ok, nie masz takiego obowiązku, ale w takim razie przymknij się i nie jątrz niepotrzebnie. Najprościej jest zadać głupie pytanie typu "czemu oni są tacy głupi, że palą węglem, przecież można gazem". Tacy jak ty sprawiają wrażenie jak by urwali się z choinki, bo widać jak na dłoni, że pojęcia o tym co się dzieje w kraju nie masz. Polacy wcale się nie bogacą jak to media i rząd nam wciskają. Gdyby tak było, do SMOG by nie istniał, ponieważ każdego stać by było na gaz.
~ Kesz
ponad rok temu ocena: 28%  5
To gratuluje komuś, kto mieszka w takim domu z lat 50tych i nic tam nie zmodernizował. Jeszce powiedz, że piece kaflowe mają. 2000 zł miesięcznie, poproszę o obliczenia. i Jeśli ktoś ma w domu 60 letnią instalację, to tak, uważam że jest niewyedukowaną osobą, która w ten sposób nic nie oszczędza, bo wszystkie pieniądze wali w piec razem z węglem i śmieciami, żeby ogrzać stary dom.
~ Furman
ponad rok temu ocena: 82%  4
Kolego, jeśli mówimy o nowych to tak. Ale truciciele nie mieszkają w nowych, energooszczędnych termosach tylko w starych domach, często z lat 50tych. Żeby taki dom ogrzać gazem to minimum 2000zł miesięcznie. Dolicz do tego kocioł gazowy, wkład z kwasówki do komina, często przerobienie instalacji na miedź, bo ludzie mają jeszcze stare kaloryfery żeliwne, na instalacji grawitacyjnej z 2 calowymi rurami i 300L wody w układzie. Problem jest złożony więc nie przedstawiaj tego w ten sposób, że ktoś mógłby taniej palić gazem ale woli truć siebie i środowisko więc pali węglem.
~ Michu
ponad rok temu ocena: 64%  3
Myślałem że sznupa się z nerwów zagotował
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-P
ponad rok temu ocena: 55%  2
JA PALĘ POPIOŁEM I NIEMAM SADZY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid
ponad rok temu ocena: 58%  1
Brak wizyt kominiarza - przypomnę, że przy piecach/kotłach na paliwo stałe jest wymóg, by kontrola przewodów spalinowych odbywała się 4 razy w roku. Ja nie słyszałem, by ktoś robił to częściej, niż raz na 2 lata. Po drugie palenie byle czym, mokrym drewnem, które wytwarza sadzę smolistą, asfaltując komin. Kiszenie opału z małą ilością powietrza, bo niby dłużej się będzie palić. Są tego właśnie efekty,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A