R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowe święto w Jarocinie. Żołnierze Niezłomni dwukrotnie uczczeni

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    25.01.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
W Jarocinie w maju ma być odsłonięty kolejny obelisk. Na zdjęciu złożenie kwiatów poświęconego W Jarocinie w maju ma być odsłonięty kolejny obelisk. Na zdjęciu złożenie kwiatów poświęconego "Solidarności" w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego  fot. Lidia Sokowicz

24 maja obchodzony będzie w Jarocinie Powiatowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W tym dniu ma także zostać odsłonięty pamiątkowy obelisk.

 

 

R E K L A M A

Data została wybrana nieprzypadkowo. W 1946 roku w lasku znajdującym się przy obecnej ulicy Niepodległości (za cmentarzem komunalnym) rozstrzelano dwóch żołnierzy podziemia. W 2018 roku planowane jest postawienie w tym miejscu obelisku, który ma być odsłonięty 24 maja.

- Ten dzień ma być ustanowiony dla uczczenia pamięci tych bohaterów - podkreślił ostatniej sesji starosta Teodor Grobelny. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został wprowadzony w 2001 roku. To święto państwowe, które obchodzone są 1 marca, poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Inicjatorem budowy pomnika,o którym poinformował starosta, jest Stowarzyszenie "Pamięć", którego prezesem jest Andrzej Gogulski.

 

Czy uważasz, że ustanowienie 24 maja Powiatowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych to dobry pomysł?

ankieta dodana 24.01.2018, ilość wszystkich głosów: 108
Tak
26%
Nie
67%
Nie mam zdania
7%
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ fuckoffff
8 miesięcy temu 10
A czym sobie zasłużyli na pomnikK? Może ktoś wie? Bo coś mocno anonin=mowi ci rozstrzelani
~ anna
8 miesięcy temu 9
Nie wiem skad ci ludzie biora takie wiadomosci z tego co ja pamietam z opowiadan starszej Pani ktora nam opowiadala tam zostalo rozstrzelanych dwoch mlodych chlopakow ale ktos ich posadzil o kolaboracje z niemcami
~ gil
8 miesięcy temu 8
gil
~ lik
8 miesięcy temu ocena: 67%  7
A czy Żołnierze Wyklęci walczyli z komunistami i z pewną mniejszością narodową, która z komuną współpracowała?
~ lik
8 miesięcy temu ocena: 80%  6
Miało być Niezłomni
R E K L A M A
~ głos
8 miesięcy temu ocena: 31%  5
...Krzysztof Pieczyński pobity...
~ Taka karma
8 miesięcy temu ocena: 40%  4
No to co z tego ? Ktoś widocznie uznał że należy mu się za to że najezdża na kościół katolicki . Niech się opanuje .
~ ?????
8 miesięcy temu ocena: 82%  3
To jak to jest? jedni coś społecznie robią a władza przypisuje sobie?
~ To są jakieś jaja
8 miesięcy temu ocena: 57%  2
to są jakieś jaja zetesele i platfusowe komuchy i przebierańcy pisiowi uchwalają dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Bronia powołana za najgłębszej i najbardziej zbrodniczej komuny w latach 70 na dyrektora. Wystarczy wspomnieć 76 rok. Ten Jacek jakiś tam kolejny komunistyczny aparatczyk, kolejny aparatczyk - dyrektor, Mirunio też działający w komunistycznej organizacji, nastepny pezetperowski aparatczyk-naczelnik Walenty. Brakuje tam jeszcze byłego majora WSW, WSI z joteresu Kwiatkosia.
~ Kosymos
8 miesięcy temu ocena: 50%  1
sami sobie swięta wymyślajum i stanowią.
R E K L A M A
R E K L A M A