R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Nowe bilety Bus-Tramwaj-Kolej. Skorzystają również nasi mieszkańcy

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    31.08.2017
Redakcja
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Koleje Wielkopolskie

1 września rozpocznie się sprzedaż biletów Bus-Tramwaj-Kolej w nowej, bardziej atrakcyjnej dla pasażerów formule - zapowiadają kolejarze. Będą mogli skorzystać z niej również mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej.

R E K L A M A

 

- Oferta zostanie rozszerzona na obszar około 50 kilometrów od Poznania Głównego i umożliwi podróżowanie po Poznaniu pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich na podstawie biletu okresowego ZTM ze strefą A – informują Koleje Wielkopolskie.

 

Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który obecnie obowiązuje na obszarze około 30 kilometrów od Poznania. W 2012r. wprowadziły go Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonuje w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

 

W grudniu ub.r. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podpisali list intencyjny dotyczący planowanego zwiększenia zasięgu obowiązywania biletu zintegrowanego.

 

– Zwiększenie zasięgu BTK nastąpi poprzez rozszerzenie obszaru stref kolejowych, dzięki czemu z oferty skorzystają również mieszkańcy takich miast jak: Gniezno, Wągrowiec, Kościan, czy Jarocin – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

- Jednocześnie posiadacze ważnego biletu okresowego, sieciowego ZTM ze strefą A uzyskają kolejny środek transportu – będą mogli podróżować po Poznaniu nie tylko autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM, ale również pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami posiadającymi w nazwie Poznań oraz Kiekrz – dodaje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Strefy Kolejowe od 1.09.2017r.

Strefa

Stacje i przystanki osobowe

A

Wszystkie stacje i przystanki na obszarze miasta Poznania oraz Kiekrz

B

Czerwonak, Czerwonak Osiedle, Gądki, Ligowiec, Luboń k/Poznania, Rokietnica, Swarzędz, Wiry, Złotniki

C

Biskupice Wlkp., Bolechowo, Buk, Chludowo, Dopiewo, Drużyna Poznańska, Golęczewo, Gułtowy, Iłowiec, Kobylnica, Kostrzyn Wlkp., Kórnik, Łopuchowo, Łopuchowo Osiedle, Mosina, Murowana Goślina, Otusz, Owińska, Paczkowo, Palędzie, Pierzchno, Pobiedziska, Pobiedziska Letnisko, Promno, Przebędowo, Puszczykowo, Puszczykówko, Stęszew, Strykowo, Szreniawa, Trzebaw Rosnówko, Zielone Wzgórza

D

Baborówko, Czempiń, Fałkowo, Granowo Nowotomyskie, Kotowo, Lednogóra, Nekla, Oborniki Wlkp., Oborniki Wlkp. Miasto, Oborzyska Stare, Opalenica, Pamiątkowo, Parkowo, Porażyn, Ptaszkowo Wlkp., Roszkowo Wągrowieckie, Rożnowo, Skoki, Sława Wlkp., Sulęcinek, Szamotuły, Środa Wlkp., Wargowo, Wojnowice Wlkp.

E

Grąblewo, Grodzisk Wlkp., Kościan, Pęckowo, Pierzyska, Podstolice, Przysieczyn, Rogoźno Wlkp., Sątopy, Solec Wlkp.

F

Chocicza, Gniezno, Nowy Tomyśl, Wągrowiec, Wronki, Września

G

Jarocin, Mieszków

 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ chinka
8 miesięcy temu 6
A jaki jest koszt transportu z http://ekspo-trans.pl/chorwacj... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fv
9 miesięcy temu 5
dlaczego nie napisali ze taki bilet normalny kosztuje 314 zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waldek
9 miesięcy temu 4
A po drugie to na tym portalu kopiują co drugi artykuł z epoznan.pl Jak ktoś czyta epoznan to to widać jak na dłoni. Jak na epoznan jest coś ciekawego co można na siłę podciągnać pod teren ziemi jarocinskiej (tak do 100km wokół) to z miejsca tu jest napisane. Tak samo z ostrzeżeniami burzowymi - jak jest na epoznan, to za góra 2godziny jest też na jarocinska.pl. Tylko geniusze nigdy tego nie sprawdzają ani na skywarn Polska, ano na lightning maps. Potem są takie wtopy jak wczoraj, że nastraszyli 9 województw a burzy nie było w żadnym z nich.
~ Waldek
9 miesięcy temu 3
Bo wtedy nie byłby to żaden news.
~ Waldek
9 miesięcy temu 2
Dobrze i co z tego wynika dla Jarociniaków? Z artykułu nie wynika kompletnie jeśli chodzi o owe zmiany. Co mam przez to rozumieć? Że na bilecie kolejowym z Jarocina do Poznania mogę również jeździć tramwajami po Poznaniu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Biegnę z odpowiedzią...
9 miesięcy temu 1
Jeszcze autobusami i pociągami po Poznaniu (np. Poznań Główny - Poznań Wschód). I do tego będzie taniej niż gdybyś kupił osobno te bilety okresowe.
R E K L A M A
R E K L A M A