R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Noc Naukowców już dziś! Zobacz, o której warto przyjść.

› Aktualności ponad rok temu    20.10.2017
Redakcja
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Kilkanaście stanowisk z różnymi doświadczeniami i zadaniami, które trzeba będzie wykonać, by zdobyć tytuł Młodego Naukowca. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Można przyjść obojętnie, o której godzinie - między 18.00 a 22.00

 

R E K L A M A

 

Noc Naukowców organizuje MiniFabLab, który stworzyła Fundacja "Ogród Marzeń" kilka miesięcy temu. Podczas wydarzenia będzie można nie tylko zobaczyć i dotknąć robotów, wydrukować coś na drukarce 3D, ale również zrobić USG, zastrzyk i wydoić krowę. Noc Naukowców rozpocznie się o 18.00, ale organizatorzy proszą, by przychodzić również w innych godzinach. O każdej porze będzie to samo, a gdy będzie mniej osób będzie można więcej zobaczyć.

- Jednorazowo możemy wpuścić około 60 - 70 osób. Mamy więc nadzieję, że wszyscy chętni nie przyjdą o 18.00, bo ustawi się kolejka. Zapraszamy do 22.00. Przyjść można o dowolnej godzinie. Całość można przejść w 30 - 60 minut, ale myślę, że niektórzy mogą u nas zostać nawet dwie godziny, bo będzie wiele ciekawych rzeczy - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”

Podczas Nocy Naukowców każde dziecko będzie mogło doświadczyć, jak przepływa prąd, naładować sobie telefon pedałując na rowerze oraz zagrać w Pacmana, ale w dość nietypowy sposób. Jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które jest mecenasem wydarzenia, przygotuje laboratorium, w którym będzie można przeprowadzić doświadczenie. Udział w jarocińskiej Nocy Naukowców wezmą również pracownicy naukowi z Wydziału Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przygotowali wiele niespodzianek. Swoje stoisko będzie miał również Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie i ZS nr 5 w Jarocinie. Organizatorzy zapewniają, że każde dziecko będzie mogło zdobyć tytuł "Młodego naukowca" i wróci do domu z drobnym upominkiem.

- Bardzo cieszymy się, że przyłączyły się do nas szkoły i inne firmy. Mamy nadzieję To pierwsza Noc, więc prosimy o wyrozumiałość i przymkniecie oka na pewne niedociągniecia

Noc Naukowców odbędzie się dzięki partnerom, którymi są : Veolia, PWiK, Drobud, Polwos, Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o.,  Serwis Lab-Tel.

Wstęp jest bezpłatny, ale podczas imprezy będą zbierane do puszki pieniądze na rozwój MiniFabLabu. Na udział w wydarzeniu nie trzeba się zapisywać.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ makitek
ponad rok temu ocena: 50%  2
ide :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XX
ponad rok temu ocena: 50%  1
dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj dziśj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A