R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Niedźwiedź: Jest szansa, że będziemy silniejsi niż jesienią

› Sport i rekreacja ponad rok temu    17.03.2017
Sebastian Matyszczak
komentarzy 1 ocen 8 / 0%
A A A
 fot. Sebastian Matyszczak/Archiwum GJ

Wiosna nieśmiało wkracza do Polski, a wraz z nią rozpoczyna się runda rewanżowa piłkarskiej III ligi. W rozmowie z "Gazetą Jarocińską" trener Jaroty Jarocin Janusz Niedźwiedź podsumowuje zimowe przygotowania i przedstawia plany na dalszy ciąg sezonu.

R E K L A M A

Oto fragment wywiadu ze szkoleniowcem JKS-u, który opowiada o nowych piłkarzach i zimowych przygotowaniach.

CZYTAJ TEŻ: Jarota rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa [WIDEO]

Zimą było trochę roszad w składzie. Ci zawodnicy, którzy przyszli, są wzmocnieniem dla Jaroty, czy wypełnili lukę po odchodzących w skali 1:1?
Uważam, że jesteśmy trochę mocniejsi, niż jesienią. Oprócz Tarasa Maksymiva, żaden piłkarz podstawowego składu nie odszedł. Przyszli nowi, ciekawi zawodnicy i jeśli znajdą miejsce w wyjściowej jedenastce, a jest na to duża szansa, to będziemy silniejsi na wiosnę.
Jak pan ocenia zimowe przygotowania?
Do momentu zakończenia obozu w Uniejowie, wszystko przebiegało prawidłowo. Po obozie przez dwa i pół tygodnia borykaliśmy się mocno z absencją wielu piłkarzy, przede wszystkim z powodu choroby. Przez ten czas trenowaliśmy w 13 - 14 zawodników w tym kilkoma juniorami młodszymi.
Przetestował pan w ostatnim czasie nawet 15-latków. To było dla nich duże wyzwanie i pewnie dobra szkoła.
Na pewno ma to dla nich ogromne znaczenie. Sam fakt, że mogli zobaczyć, jak trenuje się w seniorskiej drużynie, jakie jest tempo gry i umiejętności, wiele im daje. Wzięli z nami udział w obozie i nadal z nami trenują co powoduje, że dużo szybciej dojrzeją jako piłkarze. (...) Mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości kolejnymi wychowankami w pierwszej drużynie.

Jak trener ocenia stan murawy, która jesienią nie zawsze była sprzymierzeńcem jego piłkarzy i kogo z ligowych rywali obawia się najbardziej? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w aktualnym numerze "Gazety Jarocińskiej".

R E K L A M A
+ 0 głosów: 8 (0%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maciej Krzaczkowski
ponad rok temu ocena: 73%  1
cytat: -"Uważam, że jesteśmy trochę mocniejsi, niż jesienią." - Chyba pan żartuje Niedźwiedź, mocniejsi?!? Na jakiej to podstawie taki wniosek pan stawia? Ja uważam, że z tym składem będzie jedynie walka do końca o utrzymanie; może o środek tabeli, nic więcej. Pan jest za bardzo optymistą. Zobaczy pan, jak przyjdą kontuzje, kartki, a przyjdą i to szybko, jak pan się spodziewasz, jak to pana przygotowanie do wiosny wyjdzie; i Zarządu. cytat: -"Po obozie przez dwa i pół tygodnia borykaliśmy się mocno z absencją wielu piłkarzy, przede wszystkim z powodu choroby." Uuuuu, wuja, to musiałeś ładnie ich przetrenować (zajechać) i popełnić wiele szkolnych błędów w okresie przygotowawczym a szczególnie na obozie w Uniejowie (zapatrzył się pan na szkołę "trenerów" przy PZPR-ze (-Nie) (nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką!!!): 18 dni się pochorowali?!? Może być druga przyczyna takiego stanu rzeczy, większość zawodników JKSu pracuje oprócz grania w piłkę zawodowo, czy studiuje i uczy się, a to nie idzie w parze za dobrze z futbolem można rzec półzawodowym. Po obozie?!? cytat: -"Przetestował pan w ostatnim czasie nawet 15-latków. To było dla nich duże wyzwanie i pewnie dobra szkoła." Człowieku a kiedy zaczniesz testować 10 - ciolatków; puknij się w łepetynę; przecież to są zawodnicy nie w pełni dojrzali aby ich dokooptowywać do zespołu seniorów!!! Z czasem mogą załapać wiele ciężkich kontuzji. Organizm w ich wieku nie jest dojrzały fizycznie by podołać obciążeniom dorosłych zawodników!! Prywatnie nie mam do pana nic Niedźwiedź, ale dla mnie trenerem i menedżerem tutaj, widziałbym TU, z powrotem Grześka Wesołowskiego, byłego zawodnika ŁKSu Łódź i jeszcze lepszego trenera. By mógł dokończyć swoje dzieło tutaj, bo kiedyś nie pozwolono mu tego ordynarnie zrobić. Ocena moja, subiektywna: zespól jest słabo przygotowany do rundy rewanżowej wiosennej, tak pod względem taktycznym - w ogóle, tak pod wzg. wytrzymałościowo - motorycznym!! Było to widać w pierwszym meczu małych derbów z Polonią Środa Wlkp., gdy w pierwszych 45 minutach JKS się szamotał próbując klecić słabe akcje, przypadkowe; w drugiej połowie, to była obrona całą drużyną, praktycznie bez ataku grożącego Polonii stratą kolejnych goli bramek, i tylko łut szczęścia i Bozia dopomogło dowieźć trzy punkty, punkty ważne, i w tabeli i prestiżowe. Wiem nadal nie ma na nic pieniędzy?! ile razy ja to już słuchałem!?! Odpowiem na każde pytanie i podejmę rękawicę z każdą polemiką. Na pewno z ławki łatwo krytykować, z boku, ALE...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A