R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nie żyje Stanisław Dziekański, jarociński fotograf i fotoreporter

› Społeczeństwo› Pożegnania ponad rok temu    6.06.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 17 ocen 20 / 70%
A A A
Stanisław Dziekański przy swojej drugiej pasji - modelarstwie Stanisław Dziekański przy swojej drugiej pasji - modelarstwie  fot. Anna Kopras-Fijołek

Smutna informacja dotarła do naszej redakcji. Wczoraj w wieku 58 lat zmarł Stanisław Dziekański, fotoreporter, wieloletni pracownik Gazety Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl.

 

R E K L A M A

 

Staszek specjalizował się w zdjęciach koncertowych. Zawsze z pasją dokumentował kolejne edycje Jarocin Festiwal ale i bieżące wydarzenia, które odbywały na naszym terenie. Autor niezliczonych fotoreportaży i wystaw fotograficznych.  

 

- Tu nie ma zdjęć przypadkowych, każde z tych zdjęć, zanim zostało zrobione, zostało wymyślone - tak Stanisław Dziekański opowiadał na wernisażu swojej ostatniej wystawy „Portrety”, zorganizowanej w ubiegłym roku w Spichlerza Polskiego Rocka.

 

Kiedy nie fotografował, budował repliki statków - zwłaszcza średniowiecznych galeonów. Modelarstwo to było jego hobby i druga pasja. Uwielbiał rozmawiać o nowinkach technicznych i chętnie dzielił się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem fotograficznym z innymi.

 

Staszek od lat zmagał się z ciężką chorobą, jednak jak podkreślają jego znajomi - nigdy nie mówił o tym publicznie i nie oczekiwał współczucia. - Zapamiętam go jako profesjonalnego fotografa i fotoreportera, człowieka z pasją. W to, co robił angażował się bez reszty. Nie wpadał na chwilę moment na jakąś imprezę czy wydarzenie. Był od początku do końca, przez cały czas myśląc nad tym, jakie ujęcie byłoby najlepsze - wspomina Lidia Sokowicz, dziennikarka Gazety Jarocińskiej.    

 

Piotr Piotrowicz, były redaktor naczelny Gazety Jarocińskiej, prezes POW

Mówienie o śmierci nigdy nie jest łatwe. Tym bardziej, że chodzi o Stasia Dziekańskiego, który przez tyle lat pracował w „Gazecie Jarocińskiej”. I to jak. Fotografowania nie traktował  jako zawód, który wykonywał. To była jego pasja, powołanie. Jego odejście po ludzku boli.

 

 

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Msza św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 11.00, pogrzeb na cmentarzu katolickim parafialnym o godzinie 12.00.   

 

 

[OSTATNIA wystawa Stanisława Dziekańskiego - ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 14 głosów: 20 (70%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  18
Fotograf... ? Za mało !!! Człowiek widzący obiektywem ! Starej daty...- PROFESJONALISTA !!! ARTYSTA !!! Choć nie wim czy na pewno... Bo w odróżnieniu do nich był skromny ! Jednak... Jego fotografie mówiły WIELKI ! Staszek... ! Dziękuję ! Do zobaczenia !!!
~ pro photo
ponad rok temu ocena: 100%  17
Szkoda, że prasa promuje bylejakość, także jesli chodzi o zamieszczane fotografie. Niestety widać, że ma być tanio, nie dobrze.
~ aaa
ponad rok temu ocena: 62%  16
Jedna z ikon Jarocina... Strasznie smutno...
~ WSI
ponad rok temu ocena: 64%  15
SZKODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ gość
ponad rok temu ocena: 53%  14
[*]
R E K L A M A
~ pihtdhg
ponad rok temu ocena: 50%  13
[*]
~ znajomy
ponad rok temu ocena: 50%  12
Proszę o informację nt. pogrzebu.
~ gość
ponad rok temu ocena: 50%  11
Szkoda faceta, ale naszła mnie myśl. Że do emerytury brakowało mu jeszcze 9 lat. Ludzie ten świat jest chory, mamy płacić składki do śmierci.
~ gosc
ponad rok temu ocena: 63%  10
Spoczywaj w spokoju,skromny , profesjonalny ech takie zycie
~ przyjaciel
ponad rok temu ocena: 55%  9
Stasiu moje zdjęcia są u Ciebie w komputerze, nie zdążyłem ich zgrać. Już nigdy więcej nie odłożę niczego na później. Smutny i załamany.
~ Urbi
ponad rok temu ocena: 50%  8
Moje też :-(((.spieszmy się kochać ludzi...
~ MATKOWSKI
ponad rok temu ocena: 59%  7
Stasiu, niech aniołowie poniosą Cię do raju.
~ Txt
ponad rok temu ocena: 0%  6
Za co?, za jego podły egoizm!
~ Znajomy
ponad rok temu ocena: 66%  5
Wspaniały, mądry czlowiek.
~ Urbi
ponad rok temu ocena: 59%  4
Spoczywaj Stasiu w spokoju!Kondolencje dla rodziny![*]
~ smutny Jarocin
ponad rok temu ocena: 70%  3
Ogarnął mnie ogromny żal i smutek... niezwykle skromny, uczynny i dobry człowiek. Wspaniali ludzie odchodzą, Jarocin będzie jeszcze bardziej smutny, Kiedyś myśląc o ludziach wyjatkowych ,pracowitych, działajacych dla naszej społeczności i miasta, skromnych...wymysliłem określenie: jarocińscy Kolumbowie, myślę, że Stanisław Dziekański był jednym z nich...
~ smutny Jarocin
ponad rok temu ocena: 56%  2
do: fp: Z całym szcunkiem, mój wpis tego nie wyklucza ale z szacunku dla Staszka myślałem tylko o nim. Nie prowadżmy tutaj dyskusji bo nie wypada...
~ fp
ponad rok temu ocena: 21%  1
Tez go lubiłam , ale może dostrzegajmy wśród młodych tez takich Kolumbów , dajmy szanse mlodym
R E K L A M A
R E K L A M A