R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Nie żyje David J. Prescott. Współtwórca nagrodzonego komiksu o Jarocinie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    21.04.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. David J. Prescott 1965-2017

Smutna informacja dotarła do Jarocina dzisiaj przed południem. Zmarł David J. Prescott - autor m.in. scenariusza do komiksu Lustro Czasu, który opowiada o historii Jarocina. Miał 52 lata.  

Ilustracje do nagrodzonego komiksu stworzył jarociniak - Jacek Kowalski, który od dawna współpracował z twórcą. David J. Prescott to pseudonim artystyczny. Naprawdę nazywał się Jacek Jastrząb, przez całe życie mieszkał i pracował w Poznaniu, związany zawodowo z jedną z agencji reklamowych.

R E K L A M A

Prescott był autorem recenzji firmowych i literackich. Tworzył również sztuki teatralne i happeningi. Jak czytamy w nocie autorskiej - na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia wydał dwa tomy opowiadań. Pisał nie tylko scenariusze komiksów, ale i prace naukowe w tym temacie. Miłośnik kultury irlandzkiej.

- Mogę mówić o nim w samych superlatywach, był moim przyjacielem i naprawdę mega fajnym facetem - wspomina Jacek Kowalski. - Mimo że był Polakiem z krwi i kości, poznaniakiem z urodzenia, to był strasznie irlandzki w swoim sposobie bycia. Myślę, że gdyby mógł wybrać, urodziłby się Irlandczykiem.    

Twórców połączyła wspólna praca. Kowalski przypomina, że Jastrząb zawsze był zaangażowany na sto procent.

- Gdyby prześledzić branżę reklamową, to okazałoby się, że Jacek jest autorem wielu hitów reklamowych, które ludzie znają na pamięć, ale w tej branży nie podpisuje się twórca tylko agencja - mówi Kowalski.  - Był strasznie pracowitym człowiekiem, jeśli wchodził w jakiś temat, to zawsze do końca się w to angażował. Będzie mi go brakowało jako przyjaciela i współpracownika.   

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dunaj
ponad rok temu ocena: 100%  2
Switny Gosc !!!!, extra kolega, milo ze inni maja podobne zdanie o Jacku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zseawsed
ponad rok temu ocena: 0%  1
:(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A