ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AMedyk A1_02_2020
R E K L A M A

(Nie)statystyczny sukces drużyny z "Jedynki"

› Społeczeństwo› Dla młodych ponad rok temu    22.04.2015
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Laureatki konkursu statystycznego wraz z opiekunkąLaureatki konkursu statystycznego wraz z opiekunką fot. ZSP nr 1

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w składzie Daria Nowak, Klaudia Włodarczyk i Aleksandra Zandek z klasy III Technikum Ekonomicznego zajęła II miejsce i tytuł laureatów w siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”, którego organizatorami są: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu.

R E K L A M A

Zespół zaprezentował temat: Ludność Polski do 2050 r. – stan, struktura i procesy demograficzne w latach 2013 – 2050 w przekroju terytorialnym. Celem konkursu jest edukacja w zakresie interpretacji danych statystycznych oraz stosowanie metod statystycznych w opisie, analizie i prognozowaniu zjawisk. Konkurs realizowany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie zespół opracował wyniki badań statystycznych w postaci prezentacji multimedialnej i przygotował konspekt lekcji. Do etapu drugiego zostało zaproszonych 8 zespołów, które otrzymały największą liczbę punktów w etapie pierwszym.

Zadaniem uczestników etapu drugiego było przeprowadzenie i zarejestrowanie lekcji według konspektu i materiałów opracowanych w etapie pierwszym. Wśród finalistów drugiego etapu wielkopolskiego konkursu statystycznego znalazły się aż 4 zespoły z ZSP nr 1 w Jarocinie, reprezentowane przez uczniów klasy II i III Technikum Ekonomicznego. Drużyny pracowały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Ginter – nauczycielki przedmiotów ekonomicznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca br. Honorowym patronatem konkurs objęli: prof. dr hab. Janusz Witkowski - Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Elżbieta Walkowiak - Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Piotr Florek -Wojewoda Wielkopolski.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oooooo
ponad rok temu 3
Super !!!!!!!! Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kajka
ponad rok temu ocena: 100%  2
Gratuluję:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Gratulacje :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A