R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB2 - Stimi
R E K L A M A

Nie płacił pracownikom składek. Stanie przed sądem.

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    28.01.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 17 ocen 0 / 0%
A A A

42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego stanie przed Sadem Rejonowym w Jarocinie.

R E K L A M A

Prokuratura oskarżyła go o utrudnianie czynności służbowych pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim, a także naruszanie praw pracowniczych.

Prokuratora Rejonowa w Jarocinie skierowała akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego. Śledczy zarzucili przedsiębiorcy zajmującemu się świadczeniem usług transportowych, że utrudniał przeprowadzenie kontroli przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim. Według prokuratury pomimo wezwań do złożenia wyjaśnień oraz dokumentacji uchylał się od ich wykonania.

- Po zapoznaniu się z wynikami kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, mężczyźnie zarzucono również, że w okresie pomiędzy październikiem 2015 r, a grudniem 2016 r. wykonując jako pracodawca czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych nie odprowadził do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kwoty ponad 17 tys. zł tytułem składek ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego zatrudnionych pracowników - relacjonuje prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ze wspomnianej kwoty miał sobie przywłaszczyć 9 tys. zł. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 3.


 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nika
3 miesiące temu 17
poprosu złodziej okradał pracownikow powwin zapłacic i pdsiedziec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lost in time
3 miesiące temu ocena: 50%  16
Dodam tylko jeszcze, że płatność składek ZUS stoi w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem i ogólnie przyjętymi regułami w gospodarce. Dlaczego? Ano dlatego, że każde obciążenie, zobowiązanie finansowe musi mieć pokrycie w osiąganym dochodzie. Bank nie da ci kredytu z comiesięczną ratą jak nie masz zdolności. Tymczasem zakładasz firmę, nie masz żadnej historii gospodarczej i startujesz od 1-go miesiąca z (obniżonym na 24 msce) ZUS-em 500zł. Nikt się nie spyta czy w ogóle chociaż jednego klienta będziesz mieć. Powiedzą ci, że to jest ryzyko prowadzenia DG, które przedsiębiorca bierze na siebie. Po 2 latach bez względu czy nałapałeś klientów czy nie, czy biznes się rozkręcił czy nie płacisz już 1200zł. A jeżeli otworzysz firmę, po pół roku zamkniesz to na 5 lat wypadasz z małego zusu i jak pojawi się sposobność na ponowne otwarcie interesu to cię zus wykończy standardową stawką.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
3 miesiące temu ocena: 67%  15
M. On mówi o samozatrudnieniu.
~ M
3 miesiące temu ocena: 58%  14
Jak cie nie stać na godne płacę dla pracowników o opłaceniu ich składek nie wspominając TO NIE OTWIERAJ FIRMY!! Pracodawcy patrzą byle tylko jak najwięcej kasy ugrać do siebie a pracowników za najniższą krajową!
~ Lost in time
3 miesiące temu ocena: 50%  13
ZUS to ma tupet. Najpierw ustali sobie stawki z kosmosu, płatne bez względu na osiągnięty dochód, a jak nie zapłacisz to egzekucja i prokurator. Fajnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Miejsce dla złych ludzi
3 miesiące temu ocena: 100%  12
Zamknąć do puerdla razem ze Sznupą i Zadroźnym . Hurtowo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan842
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Takich jest więcej powinni kontrole w każdym zakładzie zrobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Je suis pytel
3 miesiące temu ocena: 67%  10
A jaki masz dochód rzeczywisty, jeżeli płaczesz o 24ooo tys. zł. odprowadzanych za pracowników? Jeżeli nie stać cię na prowadzenie działalności gospodarczej, to po co to ciągniesz dalej i płaczesz? ZUS i państwo nie zmusza cię do zakładania działalności gospodarczej. Mylę się?
~ Lost in time
3 miesiące temu ocena: 55%  9
Po sposobie pisania wnioskuję, że ani jednego dnia w życiu nie byłeś na własnej działalności. Otwórz firmę, zatrudnij chociaż z 10 osób. Licząc po najniższej krajowej masz kosztów łącznych związanych z zatrudnieniem około 24.000zl miesięcznie. Potem pisz komentarze.
~ Duży tatko
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Ujawnić dane delikwenta żeby nikt już nie został nabrany i dla przestrogi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Członek z ZJ
3 miesiące temu ocena: 60%  7
Co to za członek???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baranie
3 miesiące temu ocena: 57%  6
Powiatu??
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 91%  5
Ten z jarkonu też nie płacił składek i nic mu nie zrobili nadal jest radcą prawnym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Nie nadal a znów... Swoją karę poniósł...
~ Je suis patelnię
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Piszesz Anna że PiSda się nie ceregieli ze złodziejami i oszustami? Hurtem zapełniając nimi więzienia. To się srogo mylisz? Przykład: Hajka Grundbaum alias Hanna Gronkiewicz Waltz. Cały czas jest na wolności. I co?
~ Sąsiad
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Wielki prezes Jujka cwaniaczek składek nie płaci już sprawa jest zgłoszona ludzi traktuje jak śmieci ani podwyżki ani nagrody żeby tylko jak najwięcej do niego było ale to do czasu już mu się zaczynają do dupy dobierać wkoncu
~ anna
3 miesiące temu ocena: 75%  1
Nie zrobili bo rzadzili zlodzieje rozkradajacy nasz kraj wszystko do czasu teraz będą portkami trzęsli bo PiS sie nie bedzie z gadami ceregielil
R E K L A M A
R E K L A M A