ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 Mądrakiewicz mpremium 12-18.11.2019
R E K L A M A

Nie mogą przekazać pieniędzy na drogę, bo ich jeszcze nie mają

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    7.07.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 9 ocen 1 / 0%
A A A

 

Władze powiatu robią wszystko, aby zdobyć pieniądze na budowę drogi Magnuszewice - Kotlin.

 

 

 

Najwyższe dofinansowanie pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych - 5,6 mln zł.

 

Najtrudniej idzie „wyciąganie” środków z gminy Kotlin. Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak liczyła, że kotliński samorząd przekaże 700 tys. zł. Tymczasem wójt Kotlina zadeklarował 140 tys. zł. Nie dość, że starostwo nie jest zadowolone z „hojności” Mirosława Paterczyka, to jeszcze rada gmina uchwały o przekazaniu dotacji nie podjęła na ostatniej sesji, a tego oczekiwały władze powiatu.

 

- Przekażemy, jak będą mieli zabezpieczone środki. Na dzień dzisiejszy mamy wszystkie dochody rozdysponowane. Radni gdyby chcieli przekazać pieniądze, to musieliby się zdecydować, z jakiej inwestycji zrezygnować. Nie wiem, czy radni by się zdecydowali wykreślić jakieś zadanie majątkowe? Na pewno nie - tłumaczy Irena Antczak, skarbnik gminy Kotlin.

 

 

Deklaruje, że samorząd na pewno do końca roku przekaże obiecaną kwotę.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko wskazuje jednak na to, że prawie trzykilometrowa droga z Hilarowa w gminie Jarocin do Woli Książęcej w gminie Kotlin zostanie przebudowana. Powiat, do którego należy ten odcinek, pozyskał maksymalne dofinansowanie na tę inwestycję. Koszt tego zadania został oszacowany na 5,35 mln zł, a dotacja, którą przyznał zarząd województwa wielkopolskiego to 3 mln zł.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kto rządzi w powiecie?
4 miesiące temu ocena: 67%  9
Kurs jest utrzymany w powiecie jakby dalej rządził Grobelny z Martuzalskim. Robią wszystko byle nie w gminie Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !
4 miesiące temu ocena: 50%  8
Podły kłamco nie wprowadzaj w błąd. W gminie Jarocin też powiat robi inwestycje.
~ Józef
4 miesiące temu ocena: 83%  7
guzik wiesz, Grobelny nigdy nie rząził, zajmował gabinet starosty, tylko tyle i aż tyle!!!!!!!!!!!!!!!!! dzisiaj p. Czechakowa też nie rządzi, kulisy tych spraw nie są ludziom wcale znane
~ Zgrywa jedynego uczciwego a w rzeczywistości załamanie polityczne
4 miesiące temu ocena: 80%  6
Juryś z Ługów wg twojej teorii powiat dołoży 4 miliony. Jakby to było w gminie to byś twierdził że jest to niegospodarność na 4 miliony. Bo dlaciecie różnica pomiędzy ceną z odczytana na otwarciu ofert a ceną najtańszej oferty to jest właśnie niegospodarność. Więc dalej atakuj swojego guru Kasię Szymkowiakową odpowiedzialną za inwestycje w powiecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Dobrze gada, polać mu!
~ Frania
4 miesiące temu ocena: 79%  4
starościny Czechakowa z Szymkowiakową tej drogi nigdy nie zbudują! ale marzyć może każdy nawet starościny. swoją drogą powiat nie ma żadnych pieniędzy, zadłużony jest po uszy albo lepiej i ciekawe co dalej ze szpitalem? Ludzie nie mogą pojąć dlaczego na temat który dotyczy życia i zdrowia mieszkańców starościna Czechakowa zamilkła! ani Szymkowiakowa nic! wygląda na to że te panie już nie wiedzą co mają robić, pogubiły się? Bo z jednej strony szpital powiatowy ogromnie zadłużony, a szpital to życie i zdrowie czyli to co w życiu najważniejsze ludzi (i miejsca pracy)a starościny zbierają pieniądze na drogę, a priorytety panie starościny? Priorytet- znajdziecie Panie słowo w słowniku. Chyba ważniejsze jest ratowanie ludzkiego życia od remontowania drogi? a panie starosciny uważają inaczej? Mieszkańcy nie wiedzą co dla starościn jest ważniejsze bo milczą i się pewnie chowają, nie wiedzą jak z ludźmi rozmawiac?! no tak w kampanii w ulotkach tego nie było
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 50%  3
Myślę, że masz małe pojęcie o kosztach takich inwestycji. W artykule jest wyraźnie napisane, że Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 5,6 mln zł + własne środki. Właśnie te własne środki to kwota która została przekazana podczas otwarcia ofert. Chyba nie sądzisz, że kosztorys inwestorski opiewała na kwotę 1,4 mln zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ df
4 miesiące temu ocena: 75%  2
To te 3 miliony z dotacji to jak zostanie przekazane wykonawcy? Dotacja wchodzi do budżetu powiatu. Powiat musi mieć te pieniądze zabezpieczone. Jeżeli powiat ma tylko 1,4 mln to nie powinien podpisywać umowy z wykonawcą. Co się stanie jak ta dotacja zostanie cofnięta? Powiat dołoży ze swoich?
~ fffff
4 miesiące temu ocena: 89%  1
Pani redaktor, koszt tego zadania został oszacowany na 1,42 mln zł. Ok 5,35 mln to kwota jaką zażyczyła sobie firma drogowa z Kalisza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A