ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Nie chcemy czy nie możemy zadbać o swoje zdrowie?

› Aktualności 4 miesiące temu    7.10.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Nie chcemy czy nie możemy zadbać o swoje zdrowie?Nie chcemy czy nie możemy zadbać o swoje zdrowie? fot. fotolia

W 2018 roku na świecie na skutek chorób nowotworowych zmarło 9,6 mln osób - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia.

 

W Polsce co roku z powodu nowotworu złośliwego umiera ponad 113 tys. Polaków, co czyni raka drugą, najczęstszą przyczyną zgonów. Specjaliści przekonują, że obok zdrowego stylu życia najskuteczniejszą metodą profilaktyki nowotworów są regularne badania.

 

Aby podnieść świadomość pacjentów odnośnie profilaktyki nowotworów, październik stał się symbolicznym miesiącem walki z nowotworami kobiecymi. W listopadzie znaną akcją „Movember” zwraca się uwagę na nowotwory męskie. Mimo to, wciąż tylko co trzeci Polak wykonuje badania profilaktyczne.

 

Dlaczego nie dbamy o swoje zdrowie? Czy rzeczywiście wierzymy, że „mnie to nie dotyczy”?

 

Polacy, tłumacząc się dlaczego nie poddają się profilaktycznym badaniom, przede wszystkim wskazują na brak czasu, ale zwracają także uwagę na problem z dostępnością lekarzy i koszty diagnostyki.

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hdnsdbsju
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Zazwyczaj jak ktoś chce się zbadac to lekarz rodzinny albo nie chce dać skierowania do specjalisty albo na badania. Niestety tak to wygląda. A jak ktoś jest mlody to już w ogóle nie ma co liczyć bo od razu wychodzą z założenia że jak młody to zdrowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
4 miesiące temu ocena: 100%  2
albo nie przyjmą cię do szpitala pomimo skierowania:)
~ MłodyJarociniak
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Ludziom po prostu brakuje cierpliwości żeby móc sie dostać do lekarza... a nie że sie nie leczymy... W dzisiejszych czasach żeby zapisać sie do okulisty trzeba czekać 3-4 miesiące do specjalisty.... CHORA NASZA SŁUŻBA ZROWIA...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A