R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASMOG_A1
R E K L A M A

Nie będzie śmieci w cegielni? Starosta cofnie pozwolenie?

› Aktualności› Wydarzenia 12 dni temu    14.03.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

W związku z licznymi skargami mieszkańców Chociczy na uciążliwą działalność pracownicy starostwa powiatowego w Środzie Wlkp. oraz gminy Nowe Miasto przeprowadzili dwie kontrole miejsca zbierania odpadów na terenie byłej cegielni.

 

 

R E K L A M A

Stwierdzono, że działalność jest prowadzona niezgodnie z warunkami posiadanego przez przedsiębiorcę zezwolenia - odpady magazynowane są luzem, na terenie nieutwardzonym i wydobywa się z nich brzydki zapach. Dotychczasowa działalność w zakresie zbierania odpadów prowadzona jest przez spółkę West-South S.A z Poznania na podstawie zezwolenia wydanego decyzją starosty średzkiego z dnia 9 listopada 2017 r.

 

[ZOBACZ TEŻ] Nowomiejscy radni głosowali w sprawie przejęcia drogi w Chociczy. Jaka decyzja?

 

Na wniosek starosty oraz wójta gminy Nowe Miasto, postępowanie kontrolne prowadzi obecnie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. 18 lutego zostało wszczęte przez starostę średzkiego postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zezwolenia na zbieranie odpadów.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Andrij
12 dni temu ocena: 100%  3
Niech biora w pis du te smieci bo smierdzi jak cholera. Taka wies. Najpierw urzad wydaje zgode na takie wysypiska a potem zleca kontrole. Tylko pogratulowac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kris
12 dni temu ocena: 100%  2
Pysząca II cofniete zostanie zezwolenia ale w między czasiw zostanie dowiezionych odpadow na potęgę. Później zostana zostawione a firma oglosi upadlosc lub likwidację. Taki otoz scenariusz sie tam szykuje. Wspolczuc tylko mieszkańcom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaciekawiony
12 dni temu ocena: 100%  1
W witaszycach jest podobne ktoś się tym zajmie ? Na jagielce zaraz za granicą gminy, co to wogole jest? Czy odpady nie będą degradować i spływać do rzeki ? Ktoś coś wie na ten temat ??!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A