ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Nauczyciele zapowiadają strajk. Czy nasze szkoły zostaną zamknięte?

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 63 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. B. Nawrocki (archiwum)

Trwa batalia nauczycieli z ministerstwem edukacji o podwyżki wynagrodzeń. Związki zawodowe zapowiadają strajk, który będzie polegał na całkowitym powstrzymaniu się od pracy. Czy to oznacz, że szkoły zostaną zamknięte?

 

Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się z minister Anną Zalewską. Rozmawiali o rozporządzeniu płacowym resortu. Rozmowy zakończyły się bez porozumienia. Ministerstwo zaproponowało protestującym nauczycielom kilka rozwiązań, ale te ich nie usatysfakcjonowały.

 

[rozpoczął się czas studniówek - zobacz gdzie i kiedy bedzie bawiła się nasza młodzież - szczegóły TUTAJ]

 

- Od samego rozmawiania pieniędzy nie przybywa. Nie było żadnych propozycji - powiedział po rozmowach szef ZNP Sławomir Broniarz.

 

Po spotkaniu odbyło się posiedzenie zarządu głównego ZNP, na którym władze związku zdecydowały o formie dalszego protestu.

 

Sławomir Broniarz poinformował, że w związku z tym, iż rozmowy z minister edukacji nie usatysfakcjonowały nauczycieli, zarząd ZNP podjął uchwałę w sprawie strajku. I jak wyjaśnił Broniarz - będzie on oznaczał „całkowite powstrzymanie się od pracy bez udawania, że zajmujemy się dziećmi”.

 

Podkreślił, że szkoły i przedszkola zostaną wcześniej poinformowane o strajku. Na pytanie, czy nauczyciele zaczną strajkować w terminach zbieżnych z egzaminami szkolnymi, odpowiedział, że „jest to poważnie brane pod uwagę”.

 

Jak sytuacja wygląda w Jarocinie. Czy rodzice muszą liczyć się z tym, że ich pociechy pozostaną w domu zamiast iść do szkoły?

 

[o stracku nauczycieli piszemy nie pierwszy raz - zobacz TUTAJ]

 

Szefowa oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jarocinie uspokaja. - My musimy wypełniać uchwały zarządu głównego. Teraz rozpoczynają się ferie, więc jakiekolwiek decyzje zapadną na pewno dopiero po tej przerwie, czyli na początku lutego - zapowiada Hanna Czerniak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

 

Prezes jarocińskiego ZNP informuje, że oddział na pewno wejdzie w spór zbiorowy.

 

 

- To jednak nie oznacza przeprowadzenia akcji strajkowej. Żeby przystąpić do strajku, trzeba przejść całą procedurę. Przedstawimy nasze żądania. Później jest powołanie mediatora i ustalenie protokołu rozbieżności. I dopiero wtedy możemy wejść z referendami do szkół. I to w tych referendach nauczyciele wypowiedzą się, czy chcą przystąpić do strajku - tłumaczy szefowa jarocińskiego ZNP.

 

 

Zdanie Hanny Czerniak na przeprowadzenie całej procedury potrzebny jest co najmniej miesiąc. - Dopiero wtedy ja będę mogła odpowiedzieć na pytanie, czy w Jarocinie będzie strajk nauczycieli - zaznacza.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (77)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Młoda nauczycielka
4 miesiące temu ocena: 100%  77
Część nauczycieli z tymi drogimi samochodami ma lepiej zarabiających małżonków. Jak ktoś dostaje 1800 zł na miesiąc, pracujac w placówce niepublicznej, czyli bez 13-tek i nie ma innego wsparcia finansowego to go na takie wydatki nie stać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody Nauczyciel
4 miesiące temu ocena: 100%  76
Jestem nauczycielem w naszym powiecie i najpierw zwrócę uwagę na to, że większość placówek jest niepublicznych u nas, więc nie mamy karty nauczyciela, 13stek, socjalnego tylko jesteśmy zatrudnieni według kodeksu pracy i przysługuje nam 26 dni urlopu a nie jak większości się wydaje, że mamy wiecznie wolne... i tak zarabiam na rękę 1800zł a jestem odpowiedzialna za życie 25 małych dzieci... i gdyby nie pasja do zawodu to zmieniłabym pracę na taką w markecie, gdzie odpowiadam za towar a nie ludzkie życie, wychodząc z pracy nie muszę już się martwić by przygotować w domu dokumenty i zarobiłabym dużo więcej to wtedy pojechałabym na te wymarzone wakacje za granicą... ale gdy życie mnie zmusi to niestety porzucę pracę z dziećmi, która sprawia mi przyjemność i pójdę do marketu na kasę, bo tam się docenia pracę ludzi bardziej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczerbol
4 miesiące temu ocena: 100%  75
Dużo niedużo, będzie więcej, nikt z tego powodu nie będzie płakał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JANEK TACA
4 miesiące temu ocena: 100%  74
Szczerbań myślę nie narzeka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczycielka
4 miesiące temu ocena: 78%  73
Szanowni Państwo! Jeśli zarobki nauczycieli oceniacie przez pryzmat zarobków Pana Jana to ja się nie dziwię, że macie takie zdanie. Ale wierzcie mi żaden nauczyciel tyle oprócz w/w nie zarabia, a już napewno nie ten na niższych poziomach edukacji, który wyciera tyłki waszym dzieciom, przytula, nosi na rękach, wysłuchuje waszych pretensji, że dziecku masz wysiąkać nos, sprawić żeby zrobiło kupkę pilnować na placu zabaw, żeby nie biegało bo przyszło jeszcze nie dokońca wyleczone... Robi to wszystko z uśmiechem na ustach częstując się jelitówkami, anginami i sezonowymi wirusami za najniższą krajową....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek daje radę. więc o co kaman?
4 miesiące temu ocena: 90%  72
"Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c? w.bip.powiat-jarocin... Tak zgadza się bo w 2017 - np.nauczyciel Jan Szczerbań zarobił ponad 88 tysięcy na rok tj ponad 7,300 na m-c nie licząc innych profitów jak 27 tysięcy diety a podejrzewam, że za 2018 wykaże z samych dochodów pensji nauczyciela możne 8.000.00 /m-c no i inne profity - co to jest mało?"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POrażka
4 miesiące temu ocena: 100%  71
a czy Pani Starosta wie już o "osiągnięciach" negocjacyjnych - kontraktach na 2019 rok,swojego jedynego menadżera Mazurka ze szpitala?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Macie problem
4 miesiące temu ocena: 100%  70
Teraz to już na pewno nie znajdzie się chętny do zastąpienia menadżera oświaty.
~ Tobiasz Nowacki
4 miesiące temu ocena: 83%  69
Nie chcę tutaj rozwodzić się nad tym czy nauczyciele zarabiają za dużo czy za mało bo nie ma to sensu. Każdy z nas zawsze będzie chciał zarabiać więcej i to jest logiczne. Śmieszą mnie jednak posty oraz wypowiedzi w których nauczyciele skarżą się, że ,muszą pracować w domu, poprawiać kartkówki itp. Przecież nikt Wam nie każe co lekcję tym młodym dzieciakom sprawdzać wiedzy. Jeśli uważacie, że macie za dużo prac do sprawdzania i pochłania to Wam dużo pracy to róbcie testy (a,b,c,d) lub odpytujcie na lekcjach po 1 czy 2 osobach. Spotkałem w życiu na prawdę całą masę nauczycieli i wiem, że jak ktoś ma głowę na karku i potrafi logicznie myśleć to poradzi sobie z tym "nawałem pracy". Pamiętać należy też, że nie wszyscy zatrudnieni na etacie mają tyle wolnego w ciągu roku. Wiem, że wiele szkół w wakacje układa plany i nauczyciele też pracują ale to wszystko jest kwestia dobrego zarządzania placówką i rozsądnej dyrekcji. Zawsze można zmienić pracę - pamiętajcie o tym ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel jest ważny
4 miesiące temu ocena: 100%  68
*przedmiotow ścisłych
~ Nauczyciel jest ważny
4 miesiące temu ocena: 100%  67
A co z nauczycielami filologii polskiej, angielskiej itd? Raczej sprawdzanie wiedzy przez odpytywanie się nie sprawdzi, kiedy trzeba sprawdzić stylistyke, gramatykę i ortografię. Nie mówiąc już o tym, ze merytoryczne przygotowanie do zajęć zajmuje kilka razy więcej czasu niż nauczycielom przedmiotów humanistycznych. I nie wszystko zależy od dyrekcji, bo niestety dyrekcja ma narzucone zasady odgórnie. I od kilku lat szkoły zalewa zbędna biurokracja- statystki, dzienniki, tabelki, które zajmują więcej czasu niż samo sprawdzanie prac. Ale sutu głodnego nie zrozumie. Tyle w temacie.
~ Populista
5 miesięcy temu ocena: 88%  66
Szczerbań do boju. Oflaguj powiat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gin
5 miesięcy temu ocena: 73%  65
Mam nauczycielkę w rodzinie. Żeby wyjść na swoje, spłacać kredyt, utrzymać dzieci i coś odłożyć pracowała w kilku szkołach, chwytała się każdego zajęcia pozalekcyjnego. Dodatkowo nie mogła poświecić swoim dzieciom tyle czasu, ile wymagały, bo non stop poprawiała prace, wypisywała dziennik, jakieś statystyki dla związków i ministerstwa edukacji. Wstawała o 6, a kładła się spac o 2 w nocy. We wakacje non stop jakieś dyżury, ferie tak samo. Wiec przestańcie ludzie gadać takie głupoty, ze nauczyciele są rozczeniowi. Nauczyciele to osoby, z którymi nasze dzieci spędzają większość czasu. Praca nauczyciela się nigdy nie kończy, zabiera się ja do domu. Czego nie rozumiecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaczyna się...
5 miesięcy temu ocena: 100%  64
W dniu dzisiejszym nastąpił całkowity paraliż pracy szpitala w Inowrocławiu. Masowe zwolnienia lekarskie miały miejsce w działach takich jak: apteka szpitalna, laboratoria, rehabilitacja, pracownia RTG, rejestracje szpitalne, dział zaopatrzenia, dział techniczny, dział napraw, sekretariaty oddziałowe oraz te działające przy izbie przyjęć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takiej niesprawiedliwości dawno nie było
4 miesiące temu ocena: 100%  63
Na co oni czekają? Nadal chcą być kelnerami przy suto zastawionym stole przy którym siedzą prezesi, dyrektorzy, lekarze do których ostatnio dołączyły pielęgniarki?
~ lolo
5 miesięcy temu ocena: 65%  62
Czytam te komentarze i nie wierzę własnym oczom. Jakie szambo tu się wylewa na osoby, które uczą wsze dzieci, z którymi wasze dzieci spędzają prawie połowę swojego czasu. Ciągle to samo - a to, że mało pracują, a to, że i tak dużo zarabiają, a to, że mi też się należy. Ludzie, proszę bardzo, idzcie do szkoły pracować skoro tak super, nikt nikomu nie broni. Wiecie jaki jest problem? Problem jest taki, że Ci, którzy krytykują nauczycieli to stworzenia o inteligencji przeciętnych małpiszonów a takich u nas w Polsce nie brakuje. Brawo dla naszego lokalnego szmatławca za przywołanie tematu i szczucie ludzi na nauczycieli. Ten temat zawsze działa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
5 miesięcy temu ocena: 59%  61
Nauczyciele mało zarabiają haha Szanowne grono pedagogiczne, związki nauczycielskie itd. przestańcie to już się robi żenujące. Samochodami się wożą nie byle jakimi, na wakacje sobie jeżdżą nieraz za granicę, na co im niby nie starcza? Mało może zarabiają ale na początku kariery, albo na prowincji. Wezmą się porządnie do roboty to dostaną kasę, system edukacji zaczyna spadać coraz bliżej dna co to ma być w ogóle, ciągłe nieudolne reformy ministerstwa. Każdy patrzy jak zarobić a się nie narobić. A finalnie ucierpi uczeń..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
3 miesiące temu 60
Proszę pamiętać o nauczycielach przedszkola, Wielka odpowiedzialność za te małe istoty. Jestem nauczycielem kontaktowym, mam pod opieką 25 3-letnich dzieci, dostaje 1870 zł w tym 240zl motywacyjnego, które przyznane mam na 1 semestr(od marca 1670zl). Następny stopień awansu mogę zrobić dopiero za 4 lata. Mam 20 dni urlopu. 35h etatu. 2 kierunki i liczne kursy. Przykre to wszystko...
~ 25 neutral
5 miesięcy temu ocena: 100%  59
Jak pracują i oszczędzają to mają lepsze samochody pan pewnie jeździ golfem 3 na gazie xD.Polska zazdrość nie zna granic niech pan tez strajkuje jak ma pan ochotę .Ja się nie dziwie nauczyciela ze chcą więcej bo ja bym za te pieniądze nie użerał się z dziećmi bezstresowo wychowanymi które jak się na nie krzyknie to strsza policja i sądem .
~ Cleanic
5 miesięcy temu ocena: 80%  58
A niektórzy się jeszcze w politykę bawią
~ 21
5 miesięcy temu ocena: 83%  57
Na prowincji zarabiają lepiej, do tej pory istniał dodatek wiejski i inne...
~ program wiedzy społecznej
5 miesięcy temu ocena: 60%  56
Nauczyciele a trzynastki to co ?, i cała budżetówka nie wstyd wam. Kradzież zgodna z prawem pozostaje nadal kradzieżą. Chcecie coś to dajcie też coś społeczeństwu, a nie tylko w jedną stronę. A co z genderyzmem i innymi ideologiami marksistowskimi które propagujecie w szkołach, bez pytania rodziców o zgodę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tajemnice biskupa
5 miesięcy temu ocena: 35%  55
A co z pedofilią w kościele, chcesz o tym porozmawiać czy morda w kubeł ?
~ rodzic
5 miesięcy temu ocena: 67%  54
a niech strajkuja cały rok...i tak rodzice uczą w domach !!!!! Dla mnie lepiej, strace mniej na dojazdy ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
5 miesięcy temu ocena: 63%  53
DO KLK To proszę przelicz sobie stawkę godzinową, to 1850 do jakiego wymiaru godzin!!?? Dodatkowo, czy wliczałaś 13 pensję + inne benefity? Dodatkowo, zapraszam do dodatkowej pracy w okresie wakacyjnym.... trzeba sobie radzić a nie tylko narzekać i pracować od godziny 8:00 - 14:30. Pozdrawiam ZAPRACOWANYCH / PRZEPRACOWANYCH nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy 7.300 na m-c to mało ?to ja mam tyle renty ale na rok!!!
5 miesięcy temu ocena: 64%  52
czy 7.300 na m-c to mało ?to ja mam tyle renty ale na rok!!! Jak - a przeczytałam w BIP Jarocin że zarabiają w ponadgimnazjalnych nawet 7,300 zł na m-c - zaraz zaraz sprawdzę jeszcze raz a jak mi się uda podam link i przekonacie się sami - szok - Janina
~ 44
5 miesięcy temu ocena: 77%  51
najlepiej teraz od poniedziałku niech strajkują i nawet 2 tygodnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c?
5 miesięcy temu ocena: 79%  50
~ Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c? w.bip.powiat-jarocin... Tak zgadza się bo w 2017 - np.nauczyciel Jan Szczerbań zarobił ponad 88 tysięcy na rok tj ponad 7,300 na m-c nie licząc innych profitów jak 27 tysięcy diety a podejrzewam, że za 2018 wykaże z samych dochodów pensji nauczyciela możne 8.000.00 /m-c no i inne profity - co to jest mało a moja renta -931,35 zł /m-c - to jakieś nieporozumienie ?
~ Taka prawda
5 miesięcy temu ocena: 60%  49
Popieram nauczycieli jeśli podnosi się pensję policji to dlaczego nauczycieli ma być gorszy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo gazeta
5 miesięcy temu ocena: 81%  48
Znów się udaje skłócić środowisko. Albo na froncie lekarz - pacjent, albo rodzic - nauczyciel. To zawsze działa, prawda? A nasi Jarociniacy jakże chętnie dają się wmanewrować w krytykowanie, osądzanie, bo każdy wie najlepiej. Jak wszędzie, w każdym fachu - są mistrzowie i rzemieślnicy. Kto nie ma w rodzinie nauczyciela ten może wierzyć w teksty o trzech miesiącach wakacji, czterech godzinach pracy dziennie i mnóstwie czasu na korepetycje lub nudę. Może jednak zamiast ślepo wierzyć warto popatrzeć i posłuchać tych, którzy albo są nauczycielami, albo mają nauczyciela w rodzinie. A może warto sprawdzić kiedy wpisywane są oceny w dzienniku elektronicznym. Polecam takie sprawdzenie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 59%  47
Bez przesady.Nauczyciele radę pedagogiczną mają od czasu do czasu.Co do poprawiania testów niestety nie poprawiają od razu .Przynajmniej u nas w szkole tak jest.W dzisiejszych czasach niestety liczy się wydajność i skuteczność .Droga osobo o nicku Nauczyciel niestety po 12 godzinach w pracy swojemu małemu dziecku też będziesz musiała tłumaczyć że się z nim nie będziesz bawić bo jesteś zmęczona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za ...
5 miesięcy temu ocena: 84%  46
Zapraszam do Polityki. Tutaj to się można Rozwinąć!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinczyk
5 miesięcy temu ocena: 92%  45
Ile zarabia młody nauczyciel w Szkole Podstawowej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 113
3 miesiące temu 44
Młody nauczyciel w przedszkolu nie publicznym kontaktowy 1700 zł.
~ Xyz
4 miesiące temu 43
W ponadgimnazjalnej 1850 zl.na rękę z dodatkami
~ Młody milioner
5 miesięcy temu 42
1780zl, na tę fortunę pracuje nie tylko w szkole/przedszkolu, ale także w domu. Nauczyciele w ferie i wakacje też pracują w okresach między świętami też. Przygotowują pomoce, dekoracje, dokumentacje w domu po godzinach. Często woleliby mieć pracować w wymiarze pracy takim jak inni i po wyjściu z pracy nie musieć robić nic
~ super prawda
5 miesięcy temu ocena: 60%  41
1960 zł na rękę
~ Jarocinczyk
5 miesięcy temu ocena: 75%  40
Czekam na odpowiedź
~ Ewa
5 miesięcy temu ocena: 92%  39
Znam takich, którym budżet państwa dopłaca, aby mieli najniższą krajową. Pełen etat i pełne kwalifikacje - pierwszy rok pracy.
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 67%  38
Wydaje mi się że jeśli większość ludzi w Polsce żyje za najniższą krajową to nauczyciele mają i tak za dużo.Wszyscy mają rodziny i wydatki.Jeśli nie chcą pracować za swoją pensję to chętnie się zamienię.Większość ich pracy i tak wykonują za nich rodzice w domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
5 miesięcy temu ocena: 86%  37
~ ~ Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c? Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c? w.bip.powiat-jarocin... Tak zgadza się bo w 2017 - np.nauczyciel Jan Szczerbań zarobił ponad 88 tysięcy na rok tj ponad 7,300 na m-c nie licząc innych profitów jak 27 tysięcy diety a podejrzewam, że za 2018 wykaże z samych dochodów pensji nauczyciela możne 8.000.00 /m-c no i inne profity - co to jest mało a moja renta -931,35 zł /m-c - to jakieś nieporozumienie ?
~ Nauczyciel
5 miesięcy temu ocena: 50%  36
Proponuję osobie o nicku Gość zamienić się na tydzień tylko tydzień z nauczycielem w klasach 1-3. 1 tydzień w którym musi na bieżąco poprawiac testy dzieci, uzupełniać dziennik internetowy, być przygotowanym na lekcje żeby dzieciom przekazać rzetelna wiedzę, przy okazji wziąć udział w radzie pedagogicznej, oczywiscie na bieżąco odpisać na wszystkie wiadomości rodziców, uszykowac nowe dekoracje do klasy, i.. Wymieniać dalej? Aa zapomniałam! W między czasie wytłumaczyć swojemu małemu dziecku, że dzisiaj mama też nie ma kiedy się z nim pobawić, bo w pracy nauczyciela nie pracujesz godzinowo.. Jesteś cały czas:) to co zamiana? Chętnie nawet po Twoich załóżmy 12h w pracy wrócę do domu i po prostu NIC nie będę robic.. :)
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 81%  35
Ja pracuję w Stowarzyszeniu i to są naprawdę grosze, proszę mi wierzyć. Wakacje bezpłatne. Żadnych dodatków. Ale w publicznych placówkach chyba nie mają na co narzekać, to fakt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
5 miesięcy temu ocena: 90%  34
Szkoły prowadzone przez Stowarzyszenia zafundował nam duet burmisiów, nienawidzących nauczycieli. Jeśli nauczyciel niepubliczne ma taką możliwość to przechodzi do publicznej. Ale to nie oznacza, że w publicznych jest dobrze.
~ Klk
5 miesięcy temu ocena: 75%  33
Jako nauczyciel szkoły publicznej zarabiam 1850 zł netto,nie mam na co narzekać?
~ Klk
5 miesięcy temu ocena: 69%  32
Jako nauczyciel szkoły publicznej zarabiam 1850 zł netto,nie mam na co narzekać?
~ qq
5 miesięcy temu ocena: 67%  31
Popieram nauczycieli, za tak śmieszne pieniądze muszą się użerać z gówniakami, dla których osiągnięciem jest idealne selfie albo łażenie po mieście z głośniczkiem. Ale strajk w czasie matur to z kolei cios poniżej pasa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczen
5 miesięcy temu ocena: 75%  30
auta ze stanów sie sprowadza kogo na to stac?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol.
5 miesięcy temu ocena: 71%  29
sory kto chce kasy nowobogadcy tak sie nauczyciele nazywaja ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
5 miesięcy temu ocena: 67%  28
Skoro tak źle to proszę niech "elita" po WWSSHHH itp (studia:D:D - dla mnie kursy wagi) niech szuka innej pracy... cały czas płaczą - szukać innej pracy przepracowani nauczyciele... Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy 7.300 na m-c to mało to ja mam tyle renty ale na rok
5 miesięcy temu ocena: 39%  27
Jak - a przeczytałam w BIP Jarocin że zarabiają w ponadgimnazjalnych nawet 7,300 zł na m-c - zaraz zaraz sprawdzę jeszcze raz a jak mi się uda podam link i przekonacie się sami - szok - Janina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zz
4 miesiące temu 26
Tyle to może Szczerbań ma...zwykły naiczyciel może za ponad kwartal pracy tyle uzbiera...ale łatwo oceniać,gdy nie czyta się ze zrozumieniem...
~ Tak zarabiają ponad 7 tysięcy i więcej na m-c?
5 miesięcy temu ocena: 42%  25
https://www.bip.powiat-jarocin... Tak zgadza się bo w 2017 nauczyciel Jan Szczerbań zarobił ponad 88 tysięcy na rok tj ponad 7,300 na m-c nie licząc innych profitów jak 27 tysięcy diety a podejrzewam, że za 2018 wykaże z samych dochodów pensji nauczyciela możne 8.000.00 /m-c no i inne profity - co to jest mało a moja renta -931,35 zł /m-c - to jakieś nieporozumienie ?
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 68%  24
Pytanie gdzie są nauczyciele z powołania? Którzy mieli czas dla ucznia, którzy mieli szacunek i chęć pracy a teraz odbębni swoje 45 minut a ty się w domu martw żeby dziecko nauczyć, wytłumaczyć. Niech dadzą coś od siebie a nie tylko wymagają!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kto tu mieszka ?
5 miesięcy temu ocena: 75%  23
Przemo, kto z dorosłych mając wybór zostaje na prowincji takiej jak Jarocin, bez dobrej pracy, bez dużych fabryk, jeżeli 70km dalej w Poznaniu ma dobrze płatnej pracy dużo ? Jak nazwałeś "miernota" czy specjalista ? A więc kogo chcesz w tym mieście mieć dziś , za 10 lat, za 20 lat, czyli kto będzie sąsiadem Twoich dzieci i wnuków, i dlaczego ?
~ Przemo
5 miesięcy temu ocena: 73%  22
z powołania... zmineili powołanie i poszli na kasę do Biedronki - bo tam więcej mają, więc jeśli dalej tak będzie - w szkole zostaną miernoty, które uczyć będą miernoty.. Popatrzcie na to w ten sposób! Popatrzcie na system Fiński - dajcie b. wysokie pensje by ściągnąć specjalistów, by kształcili specjalistów, by była bitwa o posade w szkole.
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 55%  21
Prawda .Przychodzą do pracy żeby tylko odbębnić.W pracy liczy się skuteczność i wydajność ,a nie kawki w pokoju nauczycielskim.
~ Aaa
5 miesięcy temu ocena: 57%  20
W sensie swój czas wolny? A czy szanowny Mieszkaniec pracuje charytatywnie?
~ absolwentka
5 miesięcy temu ocena: 86%  19
Nie zbyt miło wspominam Panią Czerniak. Bardzo brzydko się do nas odzywała. Zamykała drzwi przed nosem, jeśli uczeń zapomniał zwrócić się do Niej "Pani Profesor"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ absolwent
5 miesięcy temu ocena: 75%  18
Pani ,,profesor" na własne wynagrodzenie publicznie się nie uskarżała, a na wiele tematów polityczno-społecznych miała dużo do powiedzenia, broń Boże wejść jej w słowo czy dyskutować, bo co to nie Ona jakie to studia skończyła, ile języków i cóż wykształcenie jedno a podejście do uczniów drugie..
~ Absolwentka.
5 miesięcy temu ocena: 80%  17
Choć może w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniły się metody nauczania stosowane przez tą Panią.
~ Absolwentka.
5 miesięcy temu ocena: 88%  16
Mam podobne, niemiłe wspomnienia. Uczeń był człowiekiem gorszego sortu. Prowadzenie lekcji przez Panią Czerniak polegało na tym, że uczniowie czytali podręcznik, bez jakiegokolwiek komentarza ze strony nauczyciela. To można robić samemu w domu.
~ anka
5 miesięcy temu ocena: 54%  15
Jak pamietam to nauczycielom zawsze bylo mało,zawsze przepracowani .Dodam jeszcze ze troche żyje na tym swiecie . W latach 90 była u nas wielka bieda i zdazylo sie że musialam zkorzystac z pomocy spolecznej.Ale przeksztalcilam sie zawodowo i nie czekalam na panstwo zeby mi dalo.Wiec jak placa nie opowiada nauczycielom to proponuje zmienic zawod.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zz
4 miesiące temu 14
A jak wszyscy posłuchają tej rady,to lto będzie wam dzieci uczył?Wy sami przygotujecie je do matury,do egzamknów wstępnych na studia itd.?Jakoś nie widzę setek rodziców,którzy nauczą dzieci np.chemii na poziomie rozszerzonej matury...
~ anka
5 miesięcy temu ocena: 89%  13
Odpowiedz dla pani zyty. Faktycznie zrobilam drobny blad.tylko nierozumiem dlaczego tyle nienawisci w tobie.ja tylko napisalam swoja opinie , dla dyskusji.
~ Zyta
5 miesięcy temu ocena: 43%  12
Anka tu Zyta. Pisze się skorzystać a nie zkorzystać chyba to prawda że miałaś kiepskich nauczycieli pewnie byli przepracowani mając takich uczniów.
~ zyta
5 miesięcy temu ocena: 71%  11
Też znam taką Panią co się przekształciła taka rezolutna . Ze sprzątaczki na sklepową i zaraz miała lepiej.
~ Mama
5 miesięcy temu ocena: 54%  10
Szkoda , że mają zadania tylko płacowe, a nie walczą o dobro uczniów, aby skończyć z głupotą p.minister. Jednak lekarze rezydenci bardziej mi imponowali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
5 miesięcy temu ocena: 57%  9
Jak ktoś zamalo zarabia to należy poszukać pracy za większe a nie liczyć na wiadomo co nauczyciele zarabiają odpowiednie pieniądze jak się nie podoba to się zmieni a pracę na bardziej płatna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
5 miesięcy temu ocena: 63%  8
@Ludwik Co Wy macie z tym "po studiach" ? Za kilka lat nauki nauczyciele chcieliby mieć przywileje do końca żucia. Jak mało płacą to zmienić pracę. Tak jest na rynku pracy, o którym nauczyciele nie mają pojęcia bo z tego co widzę, to od rozpoczęcia pracy po emeryturę siedzą na etatach. Wypad z roboty, przyjdą młodsi, inaczej nastawieni na nauczanie, dostosowani do dzisiejszych realiów. Jak się nie podoba to na kasę do Biedrusko za większe niby pieniądze ale znikną 3 miesiące wolnego płatnego, weekendy wolne i praca po 5h na dzień.
~ Ludwik
5 miesięcy temu ocena: 64%  7
Xx powiedz to pielęgniarkom albo ratownikom jak strajkują, że mogą sobie przecież zmienić pracę jeżeli im za mało....jeżeli dla ludzi po studiach te 2200 na rękę , uważasz że nie powinni narzekać a może jeszcze założyć rodzinę i ją utrzymać to gratuluję dobrego humoru
~ Ludwik
5 miesięcy temu ocena: 72%  6
Jeżeli ktoś lubi pracować za 2200 to szkoła jest idealna do tego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
5 miesięcy temu ocena: 90%  5
gazeto wypadałoby już się nauczyć jak pisze się nazwy poszczególnych szkół w regionie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do gość
5 miesięcy temu ocena: 90%  4
To nie gazeta, to wybitna dziennikarka Anna konieczna.
~ Ana
5 miesięcy temu ocena: 56%  3
Główna odpowiedzialność za niskie zarobki nauczycieli ponoszą poprzednie władze, które na wiele lat zamroziły płace nauczycieli. Teraz trzeba to jakoś naprawić i odpowiednio zmotywować pedagogów do lepszej pracy by nasze dzieci wyrosły na dobrych specjalistów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
5 miesięcy temu ocena: 38%  2
Zwolnić przywódców strajku !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roszczeniowyy rodzic
5 miesięcy temu ocena: 77%  1
Czego Jaś się nie nauczył ,tego Jan nie jest w stanie przyswoić.