ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Nauczyciele z Solidarności też strajkują. "Nie jesteśmy po to, żeby bronić rządu"

2 miesiące temu    9.04.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 20 ocen 13 / 92%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Strajk nauczycieli 2019. Akcja protestacyjna w szkołach. Akcja Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

 

Od wczoraj w naszych szkołach trwa strajk nauczycieli [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]. Mimo akcji protestacyjnej, niemal pewne jest, że jutro zostaną zorganizowane zaplanowane na środę egzaminy gimnazjalne [ZOBACZ TUTAJ].

 

Do akcji protestacyjnej przystąpili niemal wszyscy członkowie największego Związku Nauczycielstwa Polskiego. We wcześniejszych negocjacjach z rządem uczestniczyło też szefostwo NSZZ Solidarność. Ten ostatni podpisał w niedzielę porozumienie.

 

- Jest to sukces, ponieważ jednym z głównych naszych - oprócz płacowego - postulatów była zmiana systemu wynagradzania i to osiągnęliśmy. Można powiedzieć, że wszystkie cztery postulaty, które zgłosiliśmy do negocjacji, zostały przyjęte, stąd jesteśmy w miarę zadowoleni" - powiedział szef sekcji krajowej oświaty i wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa, cytowany przez rmf24.pl.

 

Tymczasem na naszych szkołach w wielu miejscach powiewają flagi Solidarności, które są widocznym znakiem, że nauczyciele z tego związku również strajkują.

 

- Oczywiście, że strajkujemy. Podpisaliśmy porozumienie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i nie wycofujemy się z tego. To, że lider - Proksa - zadecydował w ten, a nie inny sposób, to jest tylko jego sprawa. "Solidarność" nie jest po to, żeby bronić rządu. "Solidarność" musi zawsze bronić pracowników. (...) To jest najważniejsza rzecz - podkreśla Zbigniew Wawrzyńczak, szef "Solidarności" w gminie Jaraczewo.

 

Jak informują poznańskie media członkom związku nie podoba się, że Ryszard Proksa, szef oświatowej „S”, podpisał porozumienie, które nie spełnia oczekiwań protestujących i zostało odrzucone przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

 

Ze środowiska nauczycielskiego słychać, że wiele osób czuje się „sprzedanych” przez związkową centralę. Nie brak komentarzy, że doszło do "zdrady". Wielkopolscy działacze „S” już zapowiadają wniosek o odwołanie Ryszarda Proksy, który jak się okazuje jest... radnym Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czy popierasz protest nauczycieli?

ankieta dodana 08.04.2019, ilość wszystkich głosów: 1022
TAK
48%
NIE
49%
NIE MAM ZDANIA
3%
+ 12 głosów: 13 (92%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Emet
2 miesiące temu ocena: 75%  20
Trzeba zbierać podpisy o likwidację karty nauczyciela i przekształcenie szkół w niepubliczne szkoły prowadzone przez stowarzyszenia rodziców dzieci uczęszczających do tych szkół. Wtedy dzieci będą na pierwszym miejscu a nie pieniądze i przywileje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
2 miesiące temu ocena: 38%  19
Strajk już spełnił najważniejsze oczekiwanie. Premier zapowiedział okrągły stół . Będzie więc możliwość naprawy tego co zostało w oświacie zepsute lub zaniedbane.Czas zatem strajk zawiesić i przygotować się do poważnych obrad.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawosz Piwa
2 miesiące temu 18
No, jeśli uważasz, że głównym celem każdego strajku jest dokonanie zapowiedzi przez premiera...
~ Blubery
2 miesiące temu ocena: 41%  17
Do roboty niech się wezmą nygusy! !! Po 3-4 godziny dziennie w pracy żeby podać temat lekcji do zeszytu! !!! Potem rodzice do wieczora przy pracach domowych żeby coś w tym zeszycie było napisane . Cholera jasna człowieka bierze! !!! Jak święto w niedzielę to wolne od czwartku do wtorku mają! !!! I niech nie piepszą ze oni się uczyli i są wykształceni. Ja też mam studia za sobą i pracuje uczciwie na swoją pensję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biskup do komisji
2 miesiące temu ocena: 54%  16
Każdy ma prawo być kretynem ale po co się z tym obnosić ?
~ Macho
2 miesiące temu ocena: 55%  15
Idiotą jesteś
~ uczycie a nie znacie? strajkujcie na korepetycjach
2 miesiące temu ocena: 27%  14
Mając na względzie doniosłą rolę oświaty i wychowania w Rzeczypospolitej Polskiej, pragnąc dać wyraz szczególnej randze społecznej zawodu nauczyciela zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami, otwierając niniejszą ustawą drogę do dalszych uregulowań prawnych systemu edukacji narodowej, stanowi się, co następuje: Rozdział 2 Obowiązki nauczycieli Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest: 1) rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
2 miesiące temu ocena: 71%  13
Haha! Wiesz co możesz z tymi paragrafami zrobić w czasie trwania w szkole legalnego strajku :) Piszesz, a nie wiesz....
~ jarock
2 miesiące temu ocena: 63%  12
Czy nie lepiej , że by Solidarność z gminy Jaraczewo rozwiązała się i zapisała do ZNP i Platformy Obywatelskiej ??? Skoro te same poglądy to po co dodatkowe koszty etatów ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biskup do komisji
2 miesiące temu ocena: 62%  11
Dlaczego łamistrajki się kryją po kątach i boją się spojrzeć kolegom w oczy ? Przecież powinni być dumni ze swojej zdrady, to nie im odbiorą wypłatę a ewentualne podwyżki przecież przyjmą, nie ma jak to być tchórzem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cyrk na kółkach
2 miesiące temu ocena: 46%  10
Lepiej podajcie informacje kiedy ten cyrk się skończy i wszystko wróci do normy. A niech no tylko ktoś mądry wpadnie na pomysł żeby po tym cyrku co wspaniali nauczyciele wyprawiają dzieci szły w sobote lub w wakacje do szkoły nadrabiając zaległości. Teraz wymuszają wolne to niech pamiętają, że dzieci będą miały wolne weekendy oraz wakacje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafał
2 miesiące temu ocena: 63%  9
Cieszy to, ze dyrekcje szkół w całej Polsce i także w naszym rejonie ( poza małymi wyjątkami) solidaryzują się i popierają swoich nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxer
2 miesiące temu ocena: 43%  8
Nauczyciele już nudne się to robi weźcie się do roboty a nie narzekanie i nic więcej nie robicie każdy pracuje i tak nie narzeka jak wy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Remigiusz
2 miesiące temu ocena: 75%  7
Egzaminy się odbędą, jeśli nie teraz to w czerwcu ( trzeba zrozumieć ,że nikt -poza wyjątkami- nie chce być łamistrajkiem). Może też dojść do zmiany ustawy która zwolni uczniów z egzaminu w tym roku i wszyscy szkołę ukończą. Zachowajmy spokój.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dan
2 miesiące temu ocena: 77%  6
do Xx nauczyciele nie mają wolnego, bo jak strajkują to i tak są w szkole. Nie mają wolnego
~ biskup do komisji
2 miesiące temu ocena: 73%  5
Nauczyciele na facebooku piszą że pisowski rząd jak zwykle kłamie bo nie ma pełnej obsady na egzaminy, to tylko ściema jak to że strajkuje mniej niż połowa szkół, niech kłamią dalej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
2 miesiące temu ocena: 42%  4
Super. Wielce przepracowani nauczyciele teraz strajkują. Teraz będą tydzień strajkować, po niedzieli znowu 3 dni wolnego, bo egzaminy, potem z "automatu" od czwartku wolne bo święta, potem powrót do szkoły dopiero w środę.. Genialnie! 2,5 tygodnia wolnego dla nauczycieli za free! A ja nawet tyle wolnego ciągiem w pracy latem nie dostanę. Już pomijając, że po strajku trzeba będzie program nadrobić i rodzice po pracy z dziećmi do nocy w książkach będą siedzieć... Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżka,ki? Ok, ale niech pracują 8h dziennie, na kodeksie pracy i bez nagród i trzynastek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
2 miesiące temu ocena: 44%  3
Dokładne tak jak mówisz. Biedni nauczyciele powinni kary dostac za to ze dzieci nie ucza a to ich za.. obowiazek a nie rodzicow. Dziwne że tak ciezko pracuja ale na korepetycje za grube pieniądze maja czas i ochote. I ucza tych ktorych w szkole nie da sie niczego wedlug nich nauczyc. Chcieli byc nauczycielami to niech beda a nie dla nich sie liczy tylko kada. Zenada !!!
~ księgowy
2 miesiące temu ocena: 64%  2
a może redaktor poda informację ile zarabia ten pan obrońca pracowników?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
2 miesiące temu ocena: 60%  1
szef, hmmm ilu ma tam członków ten szef?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji