ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M A

Nakrętki, puszki, baterie. W tym roku również telefony komórkowe

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    25.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

16 września rusza druga edycja szkolnego konkursu zbiórki surowców wtórnych „Region czysty na 6”. W tym roku, poza plastikowymi nakrętkami, aluminiowymi puszkami, bateriami, uczniowie będą zbierali także telefony komórkowe.

 

R E K L A M A

 

Konkurs „Region czysty na 6” zainicjowany został przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w ubiegłym roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 placówki ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego, które zostało zawarte w celu wspólnego zagospodarowania odpadów komunalnych. Przez cały ubiegły rok szkolny, w którym trwał konkurs, jego uczestnicy uzbierali prawie 40 ton odpadów, w tym ponad 22 tony plastikowych nakrętek, 1.375 kg puszek aluminiowych oraz prawie 16 ton baterii. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki – 23 tys. zł, ZGO przekazało na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu. Konkurs - jak zwykle zakończy wielkie Eko-Świętowanie i happening proekologiczny.

 

Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody. Warto się więc postarać i systematycznie zbierać surowce, które później będą mogły być poddane recyklingowi. Ekologiczna rywalizacja rozpocznie się 16 września 2019 roku i potrwa do 8 maja 2020 roku. Tak, jak poprzednia edycja konkursu, tak i ta zostanie podzielona na 3 etapy. Pierwsze surowce wtórne placówki będą zbierać do 29 listopada tego roku, kolejne do 28 lutego, a ostatnie do 8 maja 2020 roku. Każdy z etapów zakończy się wyłonieniem zwycięzcy poszczególnych zbiórek. Pod koniec roku szkolnego poznamy zwycięzców całego konkursu. Wówczas wyłonione zostaną: najlepsza gmina, 3 najlepsze placówki oświatowe oraz najlepsza placówka oświatowa w kategorii - największa ilość zebranych telefonów komórkowych. Tradycyjnie już nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy w poszczególnych gminach zebrali największą liczbę odpadów.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jan
6 miesięcy temu ocena: 88%  2
Czy ja dobrze zrozumiałem po 1 zł za kilogram puszki Czy to kpina ! Na Ceglanej dostaniecie po 4 zł. Tak oszukiwać dzieci .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ łysy86
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł...................dodatkowo. Proszę czytać ze zrozumieniem puszki i nakrętki
R E K L A M A