R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nagrał film na rynku w Jarocinie. W głównej roli one [WIDEO]

5 miesięcy temu    2.12.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 26 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Stopklatka z filmu YT

Jarocin. Gołębie na jarocińskim rynku. Karmienie gołębi. Skąd się wzięły gołębie na rynku?

 

R E K L A M A

 

 

Gołębie na rynkach to już zjawisko, które niemal każdy mógł zaobserwować w swoim życiu. Najbardziej popularnym miejscem, gdzie można zauważyć columba liva (czyli gołębia skalnego, potocznie nazywanego przez wszystkich gołębiem miejskim) jest rynek w Krakowie.

 

Jednak żeby zobaczyć, jak gołębie żyją wśród ludzi, wcale nie trzeba daleko szukać. Od jakiegoś czasu jarociniacy mogą „podziwiać” gruchające ptaki na rynku w Jarocinie. Mają sporo zwolenników, choć na pewno nie należą do nich właściciele okolicznych kamienic. 

 

No właśnie, miejskie gołębie to zjawisko do podziwiania czy raczej ptaszyny w środku miasta to utrapienie dla mieszkańców? Jak uważacie? Piszcie w komentarzach.

 

Jedni się ich boją, drudzy ignorują, a trzeci je kochają. Przykładem tego ostatniego jest bohaterka jednego z klasyków kina - „Kevin sam w Nowym Jorku”. Przerażająca postać z mnóstwem gołębi na ramieniu robi na pewno piorunujące wrażenie na młodszych odbiorcach. Święta tuż tuż, więc jeśli ktoś jakimś cudem nie kojarzy tej sceny i tego filmu, z pewnością będzie miał szanse wkrótce nadrobić zaległości.

 

źródło: kadr z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku" - Kobieta z gołębiami w Central Parku (Brenda Fricker) i Kevin (Macaulay Culkin)

Zobacz także: Mamy to! Oto żółw von Radolin! [ZDJĘCIA] [KLIK]

Jest jeszcze jeden typ ludzi, którzy w pewien sposób obcują z gołębiami. Niektórzy je po prostu dokarmiają. I tak właśnie zrobił jeden z naszych czytelników, który wysłał na naszą skrzynkę mailową materiał wideo, na którym rzuca na jarociński rynek ziarna, a ogromna ilość ptaków zlatuje się na darmowy poczęstunek.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: UWAGA! Utrudnienia na jarocińskim rynku i jego okolicy [KLIKNIJ]

 

Autor filmu nazwał swój film w serwisie Youtube „gołąbkowy zawrót głowy”. Trzeba przyznać, że jest to bardzo trafna nazwa, ponieważ ilość gołębi rzucających się na darmową przekąskę może naprawdę niejednego przyprawić o zawrót głowy.

Zobaczcie film naszego czytelnika poniżej.

Skąd się wzięły gołębie na rynku?

Legend na temat tych ptaków i ich obecności wśród ludzi jest mnóstwo. Jedna z najstarszych sięga aż XIII wieku i dotyczy wspomnianego już krakowskiego rynku. Według tej legendy gołębie to zaczarowani rycerze księcia Śląska Henryka IV Probusa. Książę w zamian za obietnicę zdobycia polskiej korony poszedł na układ z czarownicą.

Zobaczcie wideo z jarocińskiego rynku i prawidziwy „gołąbkowy zawrót głowy”!

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Precz z rynku
5 miesięcy temu ocena: 67%  26
Taki dureń co rzuci chleb czy ziarno a te osrusy odrazu lecą i w ludzi wlatują niech sobie je zabierze do własnej hodowli . Rynek to miejsce , które powinno być czyste i zadbane a nie zasrane .
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 40%  25
Powinno być... Hahaha! A kim Ty jesteś, Bogiem? Chcesz ustanawiać prawo ponad ogólnym porządkiem? Powodzenia! Ale pamiętaj, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem...
~ sensacja roku
5 miesięcy temu ocena: 67%  24
Gołębie na jarocińskim rynku są od lat, gazeta znowu nie ma o czym pisać
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
No niby tak, ale od czasu, jak jest grany hejnał w południe, jest ich chyba więcej... A to nie tak dawno było...
~ Ajk
5 miesięcy temu ocena: 80%  22
Niby nie mam nic przeciwko... miło posiedzieć, popatrzeć, dokarmić, a i dzieci mają frajdę...Ale... Tak, jest Ale... wygląd Ratusza i i obejścia w kupach nie wygląda to zbyt dobrze. Tym bardziej, że w Ratuszu jest Urząd Stanu Cywilnego... wychodzi młoda para... Panna Młoda w pięknej sukience...I te kupy...bleh. Tak to widzę.
R E K L A M A
~ niebieski
5 miesięcy temu ocena: 100%  21
tak ar, "jesteśmy częścią przyrody" dlatego hodujemy zwierzęta gospodarskie po to by je potem zabijać i zjadać... :( kiedy to się skończy... ?
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 33%  20
Jak gnojowica zawiera toksyny, to idąc tokiem myślenia niektórych tutaj powinno się wytruć wszystkie zwierzęta gospodarskie i wszystkich rolników... :)
~ niebieski
5 miesięcy temu ocena: 50%  19
gnojowica zawiera toksyny i nie tylko..., ar. ale np. z pokrzywy zdrowa jest... :)
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 50%  18
A mi się to właśnie podoba! Tak samo jak zapach gnojowicy na wsi, w mieście kupy gołębi przypominają, że jesteśmy częścią przyrody... :)
~ Medyk
5 miesięcy temu ocena: 77%  17
Gołębie to ptak, który posiada tzw WSZY ptasie, także i inne pasażu, które są b. niebezpieczne dla ludzi zwłaszcza dla dzieci. Nie rozumiemy karmiących gołębie chlebem. Przecież żołądka gołębi nie są przystosowane do takiego pokarmu. To krzywda dla ptaków. Dlaczego zatem Ci WSPANIALI nie hoduja gołębi wokół swoich domów. Tutaj na rynku mieszkańcy rzeczywiście nie życzą sobie gołębi, które niszczą zabytkowe odświeżone domy. NIE CHCEMY NA RYNKU GOŁĘBI!! A DLA DZIECI TO ZAGROŻENIE CHOROBĄ!!
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 50%  16
Te ptaki były już tu wcześniej niż ratusz i to ludzie powinni się dostosować do współżycia z nimi, a nie odwrotnie... Taka sztuczna kontrola ich populacji to zwyczajna zbrodnia... A potem ludzie się dziwią, że im robią to samo, że ich trują chemią w jedzeniu, GMO, itp.
~ Jarocinianka
5 miesięcy temu ocena: 80%  15
Medyk masz rację można je przyrównać do szczurów - tak opisała je pewna gazeta. Fruwając roznoszą bakterie insekty, same dokarmiają się na wysypisku śmieci- sami to zaobserwujcie. Co ważne jak narobią na samochód a właściciel tego nie zauważy to już ma plamę na stałe - z życia wzięte. No i te kamienice są takie piękne a ten Ratusz jednak wystarczy zobaczyć ile jest kup na parapeta, dachach i wokoło rynku to odpycha by tam przebywać. Nie jestem przeciwko tym ptakom ale ktoś powinien kontrolować ich ilość w mieście.
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 44%  14
Jak sobie nie życzysz gołębi, to faktycznie je wytruj, ale pamiętaj, że to do Ciebie wróci ze zdwojoną siłą... :( Jak można być tak samolubnym i zadufanym w sobie?
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 86%  13
Ale ja nie karmiłem gołębi chlebem :(
~ Jarocinianka
5 miesięcy temu ocena: 50%  12
A czy ktoś z was jadł rosół z golebia?
~ Mama
5 miesięcy temu 11
Jest przepyszny.
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
Nie, a Ty?
~ www
5 miesięcy temu ocena: 40%  9
wytrułbym wszystkie, wciąż mi srają na auto na Paderewskiego
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 60%  8
Ciebie powinno się wytruć... Oby ci srały na to auto dalej z jeszcze większym natężeniem... Nie pozdrawiam zabójcy niewinnych ptaków! :(
~ niebieski
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
cukrusie, sierpówki, gołąbki diamentowe ładniejsze, delikatniejsze - prostota, wdzięk i czar...i chyba wyżej latają oraz mniej jedzą a co za tym idzie mniej "brudzą"... :-)
~ kukułeczka
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
ptacy są tacy
~ oooo
5 miesięcy temu ocena: 64%  5
Bezużyteczne osrusy:) strach przez rynek przechodzić
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 47%  4
Jak to bezużyteczne? Gołębie to iście boskie ptaszki! Wypróżniają się na wszystko i zmuszają zaślepionych materializmem ludzi do refleksji, że ich ładne kamienice, auta, itd. nie są tylko ich własnością, dzielą wspólną przestrzeń z gołębiami i nie żyją na tym świecie sami! :D Powinniśmi im za to dziękować, a nie przezywać od "osrusów"... Widocznie na razie jesteś tylko "bezużytecznym osrusem"... Zastanów się i coś zmień w swoim życiu! ;) Pozdrawiam!
~ Ona
5 miesięcy temu ocena: 57%  3
Czy osoby dokarmiające gołębie zastanawiają się jakie przenoszą choroby,zwłaszcza na dzieci.Obrzeżek jest jednym z pasożytów żyjących w piórach gołębiach roznoszą boreliozę ,sarmonelę itp.
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Przenoszą, to prawda, dlatego rodzice powinni strzec dzieci przed kontaktem z np. gołębiami. Jeśli tego nie robią, to oni ponoszą odpowiedzialność za niedopilnowanie dziecka, nie dokarmiający...
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Gołębie to takie latające szczurki... ;)
R E K L A M A
R E K L A M A