ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Nadzwyczajne posiedzenie w powiecie. Powód - pieniądze

5 miesięcy temu    10.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 33 ocen 3 / 0%
A A A

Przewodniczący Jan Szczerbań zwołał na dzisiaj wszystkich radnych powiatowych. Sprawa jest niecierpiąca zwłoki, dlatego obrady odbędą się w trybie nadzwyczajnym. Powód jest jeden - powiat dostał dodatkowe pieniądze. Na co? I do czego potrzebni są radni?

 

 

Kiedy władzę w powiecie przejmowały kobiety - Lidia Czechak, jako starosta i Katarzyna Szymkowiak, jako jej zastępczyni [więcej na ten temat czytaj TUTAJ] w kasie było niewiele pieniędzy na naprawę, przebudowę dróg i inne tego typu inwestycje.

 

 

[burmistrz szuka sposobu na smród, który nie daje żyć mieszkańcom Jarocina - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Co więcej poprzedni starosta Teodor Grobelny nie zostawił nawet projektów tych inwestycji, które mogłyby posłużyć do starania się o pieniądze z zewnątrz.

 

 

Dlatego nowa władza musiała zmobilizować wszystkie siły, aby wnioski o dodatkowe środki były gotowe na czas i przyniosły konkretne efekty w postaci umów o dofinansowania z różnych źródeł.

 

 

[powiat ogłosił skonsultacje - zobacz w jakiej sprawie i z kim - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Efekt przerósł chyba najśmielsze oczekiwania. Starania obu pań starościn przełożyły się bowiem na ponad 12 milionów złotych pozyskanych na inwestycje w czterech gminach powiatu.

 

 

I właśnie takie kolejne dodatkowe środki są powodem, dla którego przewodniczący Jan Szczerbań zwołał - na wniosek zarządu powiatu - posiedzenia radnych w trybie nadzwyczajnym.

 

 

[będzie przebudowa drogi, na którą czekali mieszkańcy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Chodzi o dofinansowanie w wysokości niecałych 3 milionów złotych na budowę trzeciego - ostatniego odcinka ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa oraz ponad 1 milion 265 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Dworcowej w Mieszkowie.

 

 

Posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się dzisiaj - 10 września, początek o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej starostwa. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 15.45]

 

Po zaledwie 15 minutach i wyczerpaniu programu obrad rada powiatu zakończyła posiedzenie. Wcześniej radni wprowadzili wszystkie zmiany do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Tym samym zarz.ąd powiatu ma otwartą drogę do podpisania umów o dofinansowania trzeciego etapu budowy ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków oraz do przebudowy ulicy Dworcowej w Mieszkaowie.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (34)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kat
5 miesięcy temu ocena: 69%  34
Rzucają kasę przed wyborami potem przyjdzie nam biedakom za to zapłacić. Bo radnych i rządzących to nie dotyczy. Patrz afera ze zwolnieniem z powiatu. Kto płaci odszkodowania - starosta czy my obywatele?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dramat powiatu
5 miesięcy temu ocena: 68%  33
A szpital bankrutuje i pensje lekarzom płaci w ratach. Dlatego Szczerbań i Czechak uciekają do parlamentu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
5 miesięcy temu ocena: 67%  32
Oj tam. Przez 2,5 roku od objęcia władzy przez PO PSL i PiS zrobili 10 milionów złotych strat.
~ nie uciekną
5 miesięcy temu ocena: 73%  31
NIE UCIEKNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ do przestępców i oskarżonych
5 miesięcy temu ocena: 92%  30
Przestępcą się jest kiedy popełnia się przestępstwo, i nie ma znaczenia czy się jest oskarżonym czy jest wyrok. I proszę tego nie mylić z decyzją Sądu, wyrok Sądu jest zawsze w pewnym zakresie abstrakcyjny w odniesieniu do czynu. Albowiem czyn przestępczy z natury jego dokonania zawsze pozostaje przestępstwem niezależnie od werdyktu Sądu, prawda Mirosławie D????????????. Jeśli popełniłeś przestępstwo zawsze, do śmierci pozostaniesz przestępcą, niezależnie od tego co zadecyduje Sąd...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do przestępców i oskarzonych
5 miesięcy temu ocena: 100%  29
do: ~ faryzeusze, niczego nie rozumiesz. To że ktoś popełnił przestępstwo nie musi nikt stwierdzać, dla kogoś kto wie jakie normy prawne obowiązują - dla niekumatych jakie prawo obowiązuje, jest oczywiste i jasne co jest przestępstwem a co nie! Jeśli osoba łamie prawo czyli popełnia przestępstwo a jest w pełni władz umysłowych, czyli myśli właściwie, to taka osoba sama wie czy popełniła przestępstwo czy nie, czyli wie że jest przestępcą. Tylko psychiczny gość, prawdziwy debil tego nie rozpoznaje.Ale normalny człowiek wie kiedy popełnia przestępstwo a kiedy nie, dlatego wielu nie przyznaje się bo czuje się winnym. Sąd tylko orzeka o karze. A jak orzeknie że ktoś jest nie winny mimo że złamał prawo to znaczy ze mu się "upiekło", uniknął kary i tyle, ale tak czy owak pozostaje przestępcą. To jest jasne, może nie dla wszystkich pisowców i podobnych
~ faryzeusze
5 miesięcy temu ocena: 29%  28
Aleś pojechał, to kto niby stwierdza że ktoś popełnił przestępstwo ? Ciocia Grażynka ? Ziutek z Dworcowej ? Może koledzy z wojska ? Taki pan Adam co został skazany też ma pretensje do sądu, ale znasz kogoś co został skazany i powiedział że słusznie go skazano ?
~ Zjednoczeni na Prawicy
5 miesięcy temu ocena: 60%  27
Jeszcze tylko, żeby ten sprzedajny ZSL nie przekroczył progu 5%.Trzymamy kciuki za PIS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ faryzeusze
5 miesięcy temu ocena: 45%  26
Kelner rezygnuje bo nie zarejestrowano komitetu i teraz włazi w d...Lidce, pamiętacie kto 4 lata temu zabrał głosy naszej Lidce Czechak ? Kelner pamiętasz ? Nie wierzę tym farbowanym opalonym lisom za grosz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trafny nick sobie dobrałeś
5 miesięcy temu ocena: 67%  25
Jaki z ciebie pisowiec że obrażasz Panią Lidkę że jakiś facet wlazi jej w du... ę? Opanuj się prostaku. Zresztą z innych wpisów wynika, że jesteś niezłym kretynem, do tego z małym rozumkiem, bo nawet nie udało Ci się zapamiętać że 4 lata temu Bartosz Walczak kandydował z list Zjednoczonej Prawicy.
~ Takie przemyślenie faryzeuszu
5 miesięcy temu ocena: 94%  24
I co teraz faryzeuszu poopluwaj Janka Dzczerbania jak jesteś taki obiektywny, komuszku przebierańcu obrońco komuszka Mirka i człowieka wątpliwej reputacji.i nie mam na myśli jego sprawy karnej związanej ze składaniem fałszywych zeznań i oszustwem. Ale ze zdradą kolegów z którymi umówił się rządzić. Akurat nie płaczę za Martuzalem którego zdradził. Ale na pewno nie było to zachowanie etyczne i honorowe. Człowiek bez zasad i bez honoru moim zdaniem. Taki mały człowiek i myślący tylko o własnym interesie.
~ Do Imbecyla
5 miesięcy temu ocena: 67%  23
Ty matole i kretynie. Bartosz Walczak cztery lata temu pracował na sukces Zjednoczonej Prawicy i startował z tej samej listy co Lidia Czechak. Warto mieć o czymś pojęcie jak się o czymś pisze. Wybory parlamentarne to gra zespołowa i najpierw wszyscy kandydaci z danej listy walczą o jak najlepszy wynik listy. A w drugiej kolejności jak już wiadomo ile lista wzięła mandatów to ci co mają najwięcej głosów otrzymują mandaty posła.
~ faryzeusze
5 miesięcy temu ocena: 37%  22
Do Idioty, Szczerbań jest na tej samej liście i pracuje na Lidkę tak trudno zrozumieć ? Na jakiej liście był kelner 4 lata temu ? Rozumiem że jesteś tylko kelnerem ale chyba jakiś mózg posiadasz ? Adam kogo ty lansujesz ? Przecież to bezmózgowiec
~ Do idioty
5 miesięcy temu ocena: 92%  21
Idąc twoim tokiem rozumowania to teraz Jan Szczerbań zabiera głosy Lidce.
~ Ziemianin
5 miesięcy temu ocena: 44%  20
Pani Lidka jest skuteczniejsza niż Pan Adam. Pora zejść ze sceny Panie Adamie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
5 miesięcy temu ocena: 50%  19
Dla mnie są siebie warci tyle samo
~ TOLEK
5 miesięcy temu ocena: 86%  18
Nieprawda,, dużo musi sie jeszcze nauczyć. Przede wszystkim musi być konsekwentna i musi wyciagnąć wnioski co do rządów poprzedniej władzy starostwa min. Mir..D i Grob.T. oraz Witkai i Jacusia. Jeszcze ich nie rozliczyła z tego złego co zrobili do Starostwa.Ile straconych pieniedzy ! Teraz trzeba odrabiać straty ściąganiem unijnych środków i łataniem dziur. Ludzie pamiętają i z tego p. Lidkę rozliczą w głosowaniu.
~ Ziemianinie nie pij wiecej
5 miesięcy temu ocena: 81%  17
Ziemianinie, w czym Czechakowa jest skuteczniejsza? nie pij więcej!
~ PO fachowcy od VAT u
5 miesięcy temu ocena: 74%  16
Jeszcze jej trochę brakuje do kilkuset milionów które pozyskał Adam Pawlicki. Ale też ma sukcesy, czego jej gratulujemy.
~ apel o rezygnacje
5 miesięcy temu ocena: 83%  15
pytamy, czy Mirosław D. były wicestarosta i członek zarządu powiatu, oskarżony o oszustwo i składanie fałszywych zeznań w prokuraturze w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych w starostwie, radny z zarzutami kryminalnymi zda relacje radnym powiatowym ze swojego postępowania? czy odda mandat radnego?, czy przeprosi? Pani starościno Lidio Czechak apelujemy aby pani zrezygnowała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sędzia na telefon za czasów PO
5 miesięcy temu ocena: 82%  14
I rozumiem że sąd ci jest do niczego potrzebny bo ty będziesz decydował kto jest przestępcą? Do tego jak były niezależne sądy za czasów PO to mogliśmy się przekonać na przykładzie Pani Elżbiety Kościelnik koleżanki ze studiów Gosi kiedyś Burmistrzowej, która została First Lady pośrednio dzięki temu że jej mąż został wybrany po ustąpieniu wybranego przez większość społeczeństwa lokalnego burmistrza. Więc jak widzisz sprawa jest bardziej skomplikowana. Nawet wyrok nie robi z człowieka przestępcy. Komeda skazany za morderstwo niesłusznie też nie jest i nie był przestępcą, pomimo wyroku.
~ apel apel
5 miesięcy temu ocena: 95%  13
Czekamy na ich rozliczenie Pani Lidio Czechak CZEKAMY tak być nie może
~ do przestępców wszelkiej maści
5 miesięcy temu ocena: 76%  12
Przestępcą się jest kiedy popełnia się przestępstwo, i nie ma znaczenia czy się jest oskarżonym czy jest wyrok.
~ Belki w swoim oku nie widzisz?
5 miesięcy temu ocena: 24%  11
Oskarżony nie znaczy, że skazany. Do póki nie ma wyroku skazującego jest niewinny. Skazanego macie z gminie.
~ szafarze obłudy
5 miesięcy temu ocena: 59%  10
~ szafarze obłudy dzisiaj 11:41 komentarz nr 71: ~ bezcenne poparcie wczoraj 19:13 ocena: 63% Kolejnym krokiem po tym Wielkim poparciu powinno być pomoc dla PIS i wożenie przez Bartka do sądu w Ostrzeszowie Mirosława D. rzecznika Jacka i Witolda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
5 miesięcy temu ocena: 40%  9
A ścieżka dla wrotkarzy, hulajnogi kiedy będzie? A tak na serio to nie ma poważniejszych potrzeb w powiecie? np służba zdrowia, oświata - toz to inwestycja w zdrowie i przyszłość zwróci się!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martuzalski Mazurek nieźle powiat urządziliście
5 miesięcy temu ocena: 93%  8
O dwóch latach rządów platfusów prawie 5 milionach strat w szpitalu w jeden rok. Prawie 2-milionowej stracie w szpitalu w pierwszym kwartale tego roku, ponad 2 milionami zobowiązan wymagalnych na chwilę obecną, ponad 5 milionami strat planowanymi na ten rok może być problem nawet z posłem z Jarocina.
~ Głosuję na Lidię bo chce dobra szpitala
5 miesięcy temu ocena: 27%  7
i Wy czyńcie jak JA. Poseł to większa szansa dla naszego Szpitala, który w końcu musi się dźwignąć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takie tam parę baniek
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Na razie słabo im idzie. Strata szpitala za 7 miesięcy tego roku to 3 miliony złotych. Co miesiąc niepopłacone faktury rosną o kwotę 300.000. Uzbierało się tego od początku roku ponad 2 miliony złotych. Do końca roku dobije kolejne 1,8 miliona złotych. Minus 800.000 które rzuci minister zdrowia co dzisiaj zakomunikował. Choć to nie jest pewne, bo te pieniądze mają pójść na podwyżki dla diagnostów lab., rehabilitantów, fizjotetapeutów i inne grupy zawodowe które nie doświadczyły podwyżek. Nieźle was Mazurek urządził. Super go Martuzalski nadzorował. Efekty przerosły wyobraźnię największych pesymistów i malkotentów.
~ tak tak
5 miesięcy temu ocena: 23%  5
widać że jesteś bardzo chory, ale w jarocińskim szpitalu psychiatri nie ma
~ znawczyni rolnictwa
5 miesięcy temu ocena: 41%  4
To na czym tak naprawdę ona się zna? Czyżby druga Kempa po administracji?
~ Siara
5 miesięcy temu ocena: 34%  3
I gdzie teraz są hejterzy od słońca narodu i jego pajacyka? Powiat potrafi załatwić w rok ponad 12 milionów dofinansowania ze źródeł zewnętrznych nie mając nic wcześniej przygotowane. Dajcie im czas to szpital też uratują. Brawo starościny!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak się kończy zabawa polityków szpitalem
5 miesięcy temu ocena: 92%  2
Dwa lata rządziła koalicja PO PiS i PSL. Mam nadzieję że uświadomili sobie jaką krzywdę wyrządzili szpitalowi oddając go w ręce członków partyjnych z peło. Teraz płaczą i płacą koalicjanci PiS i PSL. Trochę śmieszy tekst "dajcie im trochę czasu to i szpital uratują" Najpierw go pogrążyli koalicjanci z PO PIS PSL, a teraz koalicjanci PIS i PSL będą go ratować? Wystarczyło go nie topić, to by nie trzeba ratować. Daliście tam menadżerów partyjnych pokroju Mazurka i nadzorcy Martuzalskiego i na co liczyliście? Na zyski? Hehehehehehebebebebrfb buhaha Można mieć poczucie humoru, ale bez przesady. Szpital to nie DPS. Tam potrzeba fachowca. Kadencji wam nie starczy żeby wyjść z tego finansowego bagna. I trzymam kciuki, żeby szpital nie zbańczył. Drogo to będzie kosztowało. W tym roku około 4-5 milionów.
~ PO fachowcy od VAT u
5 miesięcy temu ocena: 81%  1
Jeszcze do kilkuset milionów które pozyskał Adam Pawlicki trochę brakuje. Ale i tak gratulujemy.
R E K L A M A