R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Co z Jarocin Festiwalem? [AKTUALIZACJA]

› Aktualności 3 miesiące temu    18.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 108 ocen 5 / 0%
A A A
Jarocin Festiwal 2018Jarocin Festiwal 2018

Trwa nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina. W programie wnioskowanych przez radnych opozycji obrad jest informacja burmistrza na temat poziomu przygotowań i organizacji Jarocin Festiwalu 2019. Jednak burmistrza na sali sesyjnej nie ma. Nieobecny jest również jego pierwszy zastępca. Z kim zatem rozmawiają radni?

 

R E K L A M A

Na sali sesyjnej jarocińskiego ratusza zebrali się radni. Jest także wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który koordynował organizację festiwalu w nowej formule w dwóch ostatnich latach. W punkcie obrad jest tylko jeden punkt - poziom przygotowań i organizacji Jarocin Festiwalu 2019.

 

[o narastającym niepokoju spowodowanym ciszą informacyjną wokół festiwalu - czytaj TUTAJ]

 

Obrady rozpoczynają się od oświadczenia burmistrza Adama Pawlickiego na temat Jarocin Festiwalu - odczytał je sekretarz gminy Jarocin Mariusz Gryska.

 

[treść oświadczenia i okoliczności jego wystosowania - zobacz TUTAJ]

 

[AKTALIZACJA 15.50]

 

Trwa dyskusja. Radni pytają o szczegóły organizacji tegoroczego festiwalu. Mariusz Gryska odpowiada: - Wytrzymajcie państwo jeszcze dwa tygodnie. Trwają rozmowy. Niektóre rzeczy są w trakcie ustaleń.

 

Jerzy Walczak pyta o uczestnictwo w organizacji festiwalu Muzeum Regionalnego w Jarocinie. - Pewnie w jakiejś formie będzie uczestniczyło. W jakiej, o tym zdecyduje główny organizator - odpowiada sekretarz Gryska.

 

Po tym, jak radni dowiedzieli się, że koordynatorem organizacji festiwalu w tym roku będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych, chcieli wiedzieć, czy koordynowała ona już tak duże imprezy. - Z tego, co wiem, nie koordynowała - przyznał sekretarz.

 

[16.05]

 

Radny Jerzy Walczak poddał pod wątpliwość "czy Jarocin nie ryzykuje zbyt dużo, skoro fundacja ma zerowe doświadczenie, a festiwal jest tak ważną, markową dla miasta imprezą?" Na to pytanie nikt jednak nie odpowiedział.

 

[16.25]

 

Dalszy ciąg dyskusji. Uczestnicy skupili sie na porównaniach jarocińskiego festiwalu do innych tego typu imprezach.

 

Głos zabral radny Zbigniew Surdukowski. - Burmistrz Jarocina wydaje się świetnym biznesmenem i wierzyć mi się nie chce, że powierza pół miliona złotych na koordynację festiwalu, która został powierzona fundacji, która nie ma żadnego doświadczenia w tej dzidzinie. Jak to wygląda od stony prawnej, czy tak można? W jaki sposób ta fundacja zostrała w takim razie wybrana?

 

Z odpowiedzi sekretarza gminy Maroiusza Gryski wynika, że wcale nie jest przesądzone, że to właśnie Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych będzie koordynatorem imprezy za 500 tys. zł z budżetu gminy. Choć burmistrz w swoim oświadczeniu stwierdził wyraźnie: "Potwierdzoną już informacją jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych."

 

Mariusz Gryska poinformował, że fundatorami fundacji są: gmina Jarocin oraz dwie gminne spółki: Jarocin Sport oraz Jarocińska Agencja Rozwoju.

 

Radna Dorota Czechak zapytała kiedy dokładnie będą sprzedawane karnety na festiwal. - W ubiegłych latach już były karnety dostępne. Każdy ma jakieś plany na wakacje i wydaje mi się, że to jest najwyższy czas - stwierdziła.

 

[16.45]

 

Sekretarz gminy skorygował kolejną informacją z dzisiejszego oświadczenia burmistrza. Otóż Adam Pawlicki napisał: "Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie."  Z kolei Mariusz Gryska poinformował radnych, że przeglądy będą miały tylko tyle wspólnegpo ze Spichlerzem, że bedą się odbywały w budynku, w którym swoją siedzibę ma Spichlerz.   

 

Radny Tomasz Klauza podsumowuje informacje na temat festiwalu, które ujrzały światło dzinne. - 12 - 14 lipca to termin. Prawdopodobny motyw to Ryszard Riedel. Teren - ulica Maratońska - stwierdzia. I pyta: - Coś jeszcze?  

 

- Poczekajcie państwo jeszcze tylko dwa tygodnie - stwierdza Gryska. Ale po chwili dodaje: - Jednak ręki nie daje sobie uciąć.

 

Na koniec wiceburmistrz Robert Kaźmierczak powołując się na oświadczenie burmistrza Adama Pawlickiego podkreśla, że jedno jest pewne "nowa formuła festiwalu nie będzie opierała się na zjawisku zwanym muzyką disco polo".

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (108)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ kama
2 miesiące temu 108
Very helpful advice in this particular post! It’s the little changes that make the largest changes. Thanks for sharing! http://returnman3game.com/retu...
~ Możliwe to?
3 miesiące temu ocena: 100%  107
Pani Lidko trzyma Pani kciuki za jedynego swego prezesa, żeby ze stratą za 2018 rok nie przekroczył 5 milionów złotych?
~ Czynnik ludzki - POnton i Gonada
3 miesiące temu ocena: 100%  106
Obstawiam stratę za 2018 w kwocie 5 mln zł, a w 2019 - 7 mln zł. Dziwicie się nadal, czemu nikt nie chce zastąpić Lecha?
~ Techno na festiwalu żenada
3 miesiące temu ocena: 47%  105
No to po festiwalu. „Burmiszcz” w Elce dzisiaj opowiadał że techno będzie na festiwalu. Można się było spodziewać ze jak odsunęli kaźmierczaka to Walczak będzie chciał disco albo techno na frstiwalu
~ Psy szczekają karawana rozwoju Jarocina jedzie dalej
3 miesiące temu ocena: 71%  104
Wszystko by przeglądali. Pozwólcie ludziom pracować, oceniajcie po efektach. To nie warszawka i sejm. Klonów mamy dosyć w TVP i TVN. A zadymę opozycja to niech sobie robi przed szpitalem, bo za chwilę to będziemy się leczyć w Pleszewie.
R E K L A M A
~ :/
3 miesiące temu ocena: 25%  103
Tobie Pleszew niepotrzebny, od razu jedź do Kościana.
~ Heniu Malina
3 miesiące temu ocena: 75%  102
Ale w tym szpitalu musi być padaka finansowa, kadrowa albo Bóg wie jaka, że pisowcy nie sprzątają platformersa. Chyba w związku z tym, nie ma żadnego chętnego Misiewicza? Pozostaje mieć nadzieję, że mają chyba tę wiedzę, że brak ruchów kadrowych w szpitalu, nie zwalnia PiSu i PSLu od odpowiedzialności politycznej za szpital.
~ Zmiana
3 miesiące temu ocena: 89%  101
Miało być przegadali i klownów
~ xxx
3 miesiące temu ocena: 39%  100
a robercik to jest chyba z innej planety, on nie słucha co się do niego mówi, zadając mu konkretne pytanie on odpowiada OPOWIADA zupełnie coś innego - nie na temat. POLECAM do oglądania ESESJA. można się z tych naszych radnych trochę pośmiać.
~ tico
3 miesiące temu ocena: 64%  99
pan mariusz za bardzo sie denerwował na tej sesji, ma triki nerwowe, dziwi mnie fakt że jest on sekretarzem - on się nawet wysłowić nie potrafi
~ Ewa
3 miesiące temu ocena: 56%  98
Dlaczego komentarze nieprzychylne ZJ, aczkolwiek w treści prawdziwe są usuwane, a inne nie mające nic wspólnego z tematem i zgłoszone do moderacji nadal widnieją. Pani Konieczna stronnicza.
~ Michal
3 miesiące temu ocena: 42%  97
Dlaczego bo widoczniexwlasciciel siedzi po uszy w zj :)
~ Palec pomagam łokieć
3 miesiące temu ocena: 41%  96
Ludzie z ZJ piszą tu o szpitalu. To jest sprawa powiatu i radnych powiatowych. Jest problem ze szpitalem bo opozycyjni radni Pawlickiego powinni sie tym zająć. Ale chyba mają to gdzieś. Gdzie są ci aktywni radni z ZJ? Najważniejsze żeby stan konta się zgadzał i rodzina spokojnie pracowała w gminnych spółkach, ośrodkach czy szkołach. I tu cała prawda o radnych ZJ. Trzymać palec w ..... pomagam łokieć i siedzieć cicho.
~ Fakty nie opowieści
3 miesiące temu ocena: 100%  95
Jantas przez 4,5 roku nie miał takiej straty co platfusy przez dwa lata.
~ Szpital
3 miesiące temu ocena: 20%  94
A za czasów jantasa było lepiej w szpitalu??? Tez były straty. Jantas to niby czyli człowiek??? Ziemianie mieliście większość wtedy w radzie powiatu a jantas robił co chciał.
~ utajnili, ale Mazurek w gazecie wygadał. Inna sprawa że pewnie zaniżył stratę
3 miesiące temu ocena: 88%  93
Prawdy o szpitalu się boją. Panowie i Panie z PIS PSL. Wstyd za stratę? Czy może ochronka dla prezesa z PO i jego doradcy-nadzorcy również z PO?
~ Żeby rozmawiać trzeba mieć partnera.
3 miesiące temu ocena: 71%  92
I co kłamiesz. Radny Mateusz Walczak z ZJ prosił o rachunek zysków i strat oraz bilans spółki, po tym jak w grudniu Mazurek wnioskował o 600.000 z powiatu na zapłacenie faktur przeterminowanych. To radni z PiS PSL i PO odrzucili w głosowaniu ten wniosek. A o czym mają gadać z Mazurkiem który raz twierdzi że strata wyniesie 4 miliony za 2018, a za chwilę w tej samej gazecie twierdzi że wyniesie 3,3 miliona złotych.
~ 45.000 mieszkańców powiatu z 70.000 mieszka w gminie Jarocin
3 miesiące temu ocena: 83%  91
A myślałem że mieszkańcy gminy Jarocin też są pacjentami szpitala. A zdrowie to jedna z ważniejszych spraw i nasi wybrańcy powinni być co najmniej zaniepokojeni.
~ Zainteresowany
3 miesiące temu ocena: 33%  90
Po co festiwal jak ma on dzielić ludzi. Promocje większą zrobicie jak podacie się do dymisji włodarze - będą tu wszystkie telewizje i radia. A kasę z festiwalu dajcie sportowcom i trenerom niech się rozwijają a nie nagroda za sportowca roku i trenera wynosi 500 zł - żenada. A ludziska ślą płatne sms a gazeta dostaje za nie część kasy i się cieszy. To dlatego nie ma możliwości komentowania pod imprezą
~ lwica
miesiąc temu 89
Trenerzy nie pracują za darmo!!! Mają za to wysokie wynagrodzenia-
~ Gonada
3 miesiące temu ocena: 83%  88
Mazurek to gość. Czytam w gazecie, że nie da podwyżki rehabilitantkom, laborantkom, diagnostom bo mu właściciel czyli zarząd powiatu kazał się wstrzymać. Mogę o komentarz Panią Lidię Czechak z PIS , Drzazgę Mirka z PiS oraz Kasię Szymkowiakową z PSL
~ Myślałem że PIS jest po stronie biednych, a nie bogatych?
3 miesiące temu ocena: 100%  87
mazurek a jak podwyższałeś lekarzom o 1 milion złotych w 2018, co twierdziłeś w wywiadzie gazetowym to też pytałeś zarząd powiatu? Wtedy ci nie kazali się wstrzymać? a rehabilitantkom, diagnostom i laborantkom nie możesz podnieść, bo cię zarząd wstrzymuje? Starosta Lidia Czechak z PIS nie karze podwyższać?
~ Negocjator Mazurek
3 miesiące temu ocena: 88%  86
Dobry prezes Mazurek z Platformy Obywatelskiej pewnie chciał dać biednym ludziom, ale ten zły zarząd powiatu z PiS i PSL kazał mu się wstrzymać. Buhaha. Proszę Lidę Czechak o komentarz w tej sprawie.
~ nika
3 miesiące temu ocena: 37%  85
faktycznie festiwal jest najwaznieszym problem dla rady Jarocina reszt na boku
~ Tedy
3 miesiące temu ocena: 80%  84
A co Ci radni mają do zaproponowania? Tylko pyszczą i pyszczą. Jak nic nie mają do zaproponowania to po co zwołują sesję. Marnują nasze pieniądze. Radni darmozjadni.
~ Kukły
3 miesiące temu ocena: 24%  83
Ale ci radni chcieli wiedzieć co będzie. Bo ja tez chciałbym wiedzieć czy będzie syf jak to jest od kilku lat ? Czy jeszcze gorzej. Mają siedzieć cicho jak ZJ? Jako opozycja to mogą tylko pytać. Decyzje podejmują radni ZJ czyt. Pawlicki bo to zwykle kukły
~ der
3 miesiące temu ocena: 42%  82
Pretensje ludzie macie? Bo tak wybieracie!!!
~ hiroszima
3 miesiące temu ocena: 54%  81
Tzw burmistrz Pawlicki po raz kolejny pokazał swoją kulturę i udowodnił że ma gdzieś rade miejską i że słoma z gumofilców wystaje mu coraz bardziej...na sesje wysłał skompromitowanych Kaźmierczaka (za karę) i Gryskę który sprzedał największy hit że organizatorem festiwalu będzie słup...XXI wiek środek europy a akcje jak w średniowieczu....
~ Bajzel
3 miesiące temu ocena: 49%  80
Gwiazdą tegorocznego Jarocin Festiwal będzie Zawieja czy Zenek Martyniuk? Pawlicki stoczył Jarocin na samo dno:(
~ Do - do bajzel
3 miesiące temu ocena: 20%  79
Weź sie kelner za robotę. Kogo szanować??? Kombinatorów??? Tych co sobie napychają kieszenie kosztem gminy???
~ Do bajzel
3 miesiące temu ocena: 68%  78
WSTYDZCIE SIĘ LUDZIE ! WSTYDZCIE SIE MIESZKAŃCY JAROCINA ! Nie umiecie się sznować i doceniać drugiego. Ciągl;e tylko opluwanie tych BURMISTRZÓW i pracowników Urzędu. CZY WAM już nie WSTYD , CZY WAM już nie WSTYD.! Stare powiedzenie : " jak ktoś pracodawcy i drugiego nie szanuje to SAM jest NIC NIE WART !! Przestańcie już REFERENDYŚCI z tym obmawianiem , KIEDY WRESZCIE to ujadanie zakończycie bo my MIESZKAŃCY JAROCINA już mamy WAS DOS...Ć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Bartosiusiu
3 miesiące temu ocena: 50%  77
Widzę, że towarzystwo Bartosza W. wzięło się za komentarze i usilnie chcą zmienić temat robiąc wrzutkę dot. szpitala - Bartosiusiu żal...
~ !
3 miesiące temu ocena: 35%  76
Idź Bartuś podydaj, dzieciak jeszcze jestes i laluś.
~ ty śmieszna
3 miesiące temu ocena: 65%  75
Ty co tak piszejsz , CIEBIE TYLKO ŻAL nie Pana V-ce Burmistrza Bartosz a Walczaka. On sobie świetnie poradzi a TOBIE ŻAL ŚCISKA Żołądek i coś jeszcze, Darujcie sobie te opinie o p. Burmistrzach bo wam do nich dużo brakuje. Wcześniej przed wyborami też tak robiliście a MIESZKAŃCY WAM JUŻ WIELE RAZY POKAZALI GDZIE JEST WASZE MIEJSCE . Jeszcze was nie jest WSTYD. Wszyscy WAS znają i sie po cichu śmieja z WASZEJ pazerności . Dobranoc .Zrozumieliście wreszcie
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 34%  74
Po raz kolejny pokazali oboje ze maja was głęboko ... i wy na nich głosowaliście :( przykre!!!
~ Prokurent Kelnera
3 miesiące temu ocena: 48%  73
Gryska wie, że NIC NIE WIE. Szanuję.
~ A hoj
3 miesiące temu ocena: 18%  72
I TY TEŻ i TY TEŻ panie Prokulencie nic nie WIESZ i NIC Nie UMIESZ !!
~ klapa bydzie znowu ?
3 miesiące temu ocena: 57%  71
Żeby coś się z festiwalem zmieniło, musza zmienić się ludzie kręcący się przy jego organizacji,. Najlepiej wszyscy. Bo tak znowu będzie prawie klapa. Zwolnić odpowiedzialnych za poprzednie edycje !
~ rondel
3 miesiące temu ocena: 77%  70
Zgłoś się człowieku jak masz takie wspaniałę pomysły i pieniążki a nie obmawiaj drugiego, Uważaj jak Ciebie zwolnią , bo już jesteś obse......y ,
~ Referendum
3 miesiące temu ocena: 57%  69
Widzę ze żołnierzyki ZJ atakują Hahahhah. CBA już krąży po urzędzie Hahahh.
~ jan taca
3 miesiące temu ocena: 91%  68
za mirem z powiatu -oj będzie się działo!!!
~ Mario sypie?
3 miesiące temu ocena: 74%  67
A co w końcu za wysypisko do Gonady się dobrali?
~ Referendysta
3 miesiące temu ocena: 42%  66
Brawo referendyści. Pytajcie i męczcie ich bo przecież reszta gamoni nie będzie robić pod górkę swoim kolegom. A i jak czytam ze przekształcone placówki są super to śmiać mi sie chce. Hahahah placówki ledwo zipią hahha
~ Zenek
3 miesiące temu ocena: 41%  65
Nie wiedziałęm że chodzisz jeszcze do szkoły , dobrze że o tym piszesz koleżanko/ ko lego . Z nauką byłęś -byłaś na ba...er ? Dobrze że umiesz chociaż pisać ,i się do tego przyznać.
~ Wypad do Warszawki
3 miesiące temu ocena: 76%  64
Tak spada od 17 lat, tylko spaść nie może. A wiesz czemu? Bo wy w opozycji jesteście tak beznadziejni, że oni gdyby nic nie robili (chociaż ludzie widzą jak wiele robią i po owocach ich oceniają) to i tak was nie wybiorą. Ludzie mają dość wszelkiej maści krzykaczy, oszołomstwa jakich wiele przykładów w TVN i TVP
~ Referend
3 miesiące temu ocena: 44%  63
Za 4 lata to juz ZJ nie będzie w RM. Bo to zwykłe laleczki Pawlickiego ahahahahah. Większości nie bedą mieli na bank. Bo już im spada poparcie. Ludzie nie są głupi.
~ Jakie to polskie... Wpuścić gówno w wentylator i mieć radochę
3 miesiące temu ocena: 77%  62
Bicie piany bez sensu. I co z tego wyniknie? Nic. Niech każdy się zajmie swoimi obowiązkami i pozwoli spokojnie popracować innym. A opozycja niech się martwi festiwalem jak będzie rządzić. Wyborcy wam podziękowali. Panu Surdukowskiemu i Pani Szymkowiakowej. Niech się PiS i PSL lepiej martwi upadajacym szpitalem, bo za to są odpowiedzialni. Słyszałem że co niektórzy lekarze już szukają roboty...
~ Mokra Lida z rynku w Pleszewie
3 miesiące temu ocena: 78%  61
Surdykowski co cię obchodzi festiwal? Przecież ty z Ługów "na rynek masz za daleko i nie dochodzisz". A co dopiero na Maratońską? Tam nawet z żoną nie dojdziesz....
~ "yyyyy eeee uhuhuhu, A jakie było pytanie?
3 miesiące temu ocena: 74%  60
Dla niewtajemniczonych cytuję kandydata z debaty w proarcie. Niezłego matoła z siebie tam zrobił w mojej opinii.
~ Faryzeusze
3 miesiące temu ocena: 70%  59
O co im qwa chodzi?Może uda się i go nie będzie... 500.000 do przodu. Nagle wielcy obrońcy festiwalu się znaleźli, na który przez ostatnie lata tyle pluli.... Fałszywa troska. Kogo to cechuje? Ludzi zakłamanych. Też trzymajcie kciuki, aby nie wyszło z tym festiwalem. Przynajmniej będzie mieć znowu dmuchany powód do referendum tak jak z przekształcaniem przedszkoli.
~ Referendysta
3 miesiące temu ocena: 32%  58
Zakłamany to jest twój guru z wyrokiem skasowanym. Najlepiej koledze kasę napchcać do kieszeni.
~ Marzy im się znowu próba przejęcia władzy?
3 miesiące temu ocena: 66%  57
Najpierw niech referendyści przeproszą za robienie ludziom wody z mózgu z przekształceniem przedszkoli, które po zmianach wzorcowo funkcjonują. A dopiero potem robią kolejną zadymę z festiwalem. Tylko to potrafią? Weźcie lepiej szanujecie swój czas i czas innych i dajcie w spokoju popracować Panu Burmistrzowi.
~ Referendum
3 miesiące temu ocena: 43%  56
Za co mają przepraszać???? Za oszustwa z przetargami??? Ciekawe ktoś spłaci budimexowi odszkodowanie za wrocławską, może pawlicki z własnej kieszeni?
~ Co ja będę robił w lipcu podczas jednego weekendu jak nie będzie festiwalu .... W depresję chyba popadnę
3 miesiące temu ocena: 79%  55
Jako mieszkaniec Jarocina przeżyję to że nie będzie festiwalu (nawet gdyby go miało nie być). Ale nie chciałbym aby mnie leczyli lekarze dla których nie starczy na wynagrodzenia. Boję się, że słysząc o milionowych stratach o których mówi prezes Mazurek (w samym 2018 cztery miliony strat, a pewnie będzie więcej) nie zaczną szukać roboty w innych szpitalach i pójdą w długą..
~ ha wizerunek leci ?
3 miesiące temu ocena: 33%  54
sesja była na inny temat niż festiwal, bo się uaktywniło poniżej jakieś grono od zmiany tematu :-)))))))
~ Do fachowca od wizerunku
3 miesiące temu ocena: 66%  53
... się znaleźli fachowcy od festiwalu. Przypomnę że go reaktywował Pan Adam Pawlicki. I on został wybrany przez wyborców na Burmistrza Jarocina. I wierzę w jego mądrość jak ten festiwal będzie wyglądał w 2019. Panie Walczak Jurek, Pani Czechak, Panie Surdukowski. Przegraliscie te wybory ani Szymkowiakowa ani Surdukowski nie jest burmistrzem, więc Jurek Walczak z opozycji nie będzie decydował jaka będzie formuła tegorocznej edycji. Bo nie ich będą za festiwal wyborcy rozliczać.
~ ha wizerunek leci ?
3 miesiące temu ocena: 21%  52
sesja była na inny temat niż festiwal ? jam tam pisarze ? już zajarzyliście ?
~ W du..... mam ten wasz festiwal
3 miesiące temu ocena: 87%  51
Bo to ważny temat a nie srutu tutu o festiwalu, który już nigdy nie będzie tym historycznym.... Bo kiedyś był jeden, a teraz jest ich na pęczki. Pół bańki zaoszczędzone. Trzymam kciuki, żeby go nie było
~ Pani starosto, prawda to?
3 miesiące temu ocena: 74%  50
Proszę o informację o stracie szpitala w styczniu 2019. Słyszałem że ponad 400.000.
~ Chyba że Pleszew wystarczy?
3 miesiące temu ocena: 74%  49
Ludzie szpital to nasze życie, a wy o jakimś z całym szacunkiem śmiesznym festiwalu. Natychmiast sesja nadzwyczajna w sprawie szpitala w powiecie. Radni z PiS powinni namówić swoją koleżankę partyjną Lidię Czechak z PIS do tego. Tym się zajmijcie.
~ Znaleźli sobie temat zastępczy z festiwalem. Fałsz i obłuda
3 miesiące temu ocena: 79%  48
Rada gminy ma dużo do szpitala. Bo gmina Jarocin to 45.000 mieszkańców powiatu jarocińskiego i leczą się w szpitalu powiatowym. Innego szpitala w gminie Jarocin nie ma. A dwóch radnych z PiS zasiada w radzie gminy Jarocin, kolejni radni są z partii PSL a ich koledzy i koleżanki partyjne z PiS i PSL rządzą powiatem.
~ Szpital
3 miesiące temu ocena: 37%  47
Co ma RM do powiatowego szpitala???
~ Znaleźli się fachowcy od festiwalu. Porażka i żenada
3 miesiące temu ocena: 73%  46
7 milionów strat w szpitalu za czasów koalicji PO PSL PiS w dwa lata a radni pierdzielą o festiwalu? Żenada. Surdukowski i Czechak Dorota. Natychmiast się udajcie do swojej koleżanki partyjnej Lidii Czechak z PIS i interweniujcie w sprawie milionowych strat w szpitalu, boża chwilę mieszkańcy gminy Jarocin będą się musieli leczyć w Pleszewie
~ Ludzie ogarnijcie się.
3 miesiące temu ocena: 73%  45
Jureczek lepiej zrób zadymę za prawie 7 milionów strat w szpitalu przez dwa lata za czasów Martuzalskiego nadzorcy i kolegi oraz szefa partyjnego Mazurka. Wspieraleś go jak był 3 lata burmistrzem. Bo za chwilę będziemy się leczyć w Pleszewie. Szpital upada, zobowiązania i rezerwy na zobowiązania prawie 25 milionów. Strata za 2018 pewnie w granicach 4 milionów złotych, a ci się martwią festiwalem, który i tak corocznie jest krytykowany. Surdukowski i Czechakoea z PiS. A nie boli was że w szpitalu rządzi szef lokalnych struktur PO i Przynosi około 10.000 strat dziennie? To jest skandal.
~ Referendysta
3 miesiące temu ocena: 31%  44
Niech zadymę robią radni powiatowi z ZJ. Bo siedzą jak doopy wołowe. Jak nie ma większości to strach sie odezwać
~ to samo co w parku miejskim
3 miesiące temu ocena: 47%  43
Niech mi ktoś wytłumaczy komu jest potrzebna łupana kostka granitowa na chodnikach/alejkach w parku Gorzeńskiego. Na tym ma polegać dbałość Pana Burmistrza o komfort spacerowiczów/przechodniów , jego wyborców? A może tego wymaga dbałość o prawidłowy rozwój najmłodszych Jarociniaków?
~ pod ratuszem i w parkach
3 miesiące temu ocena: 21%  42
Lud jarociński to grzesznicy dlatego za karę muszą chodzić po ostrych i nierównych kamieniach żeby się opamiętali. Spacer w parku ma być pokutą a nie odpoczynkiem.
~ Z pieniędzy NFOŚIGW.
3 miesiące temu ocena: 50%  41
Bo jak Pan Burmistrz Adam Pawlicki coś robi to żeby było na 100 lat. A nie jak podwójne krawężniki przy Wrocławskiej albo lodowisko - olejowisko za czasów Martuzalskiego i jego żołnierza radnego Walczoka. Czasy partaczy się skończyły....
~ Ideał sięgnął bruku. Polskie piekiełko. Nic dodać nic ująć
3 miesiące temu ocena: 76%  40
Po co ta sesja? już wysiedzieć nie mogą bez robienia zadymy? Kto to wymyślił? To disco polo? Niezła manipulacja. Taką zagrywką sciągnęli tu nawet TVN24. Nie mówiąc już o RMF. Poziom rynsztoka. Namierzyłbym tego manipulanta i poddał pod osąd mieszkańców Jarocina.
~ Kelner
3 miesiące temu ocena: 40%  39
Ja już go namierzyłem. To Kelner!
~ ????
3 miesiące temu ocena: 72%  38
a kto to taki ten Surdukowski? a niejaka Czechakowa nie zadawała pytań?
~ Najpierw przeproscie za przedszkola, a potem porozmawiamy
3 miesiące temu ocena: 54%  37
Znowu robią zadymę. Jak z przedszkolami. Marzy im się Powtórka z rozrywki. Czyli referendum. Najpierw niech przeproszą za podburzanie rodziców uczniów jakie to niepubliczne przedszkola to zło dla ich dzieci.
~ Referendysta
3 miesiące temu ocena: 38%  36
Za co mają przepraszać??? Nauczyciele Pou iciekali z tych pseudo przedszkoli. Bo lipa jest tam na całego
~ -
3 miesiące temu ocena: 67%  35
"Głos zabral radny Zbigniew Surdukowski. - Burmistrz Jarocina wydaje się świetnym biznesmenem" - HAHAHA NIE NO NIE WIERZĘ W TO CO CZYTAM :-)))
~ Do roboty się lepiej weźcie.
3 miesiące temu ocena: 56%  34
Jak można krytykować festiwal, jak festiwal będzie dopiero w lipcu? Tak tylko potrafi opozycja. Znowu im się marzy referendum. A w lipcu kopary im opadną.
~ Referendysta
3 miesiące temu ocena: 32%  33
Bo jest luty a decyzje podejmuje ktoś kto jest zafascynowany disco polo. Spróbuj sobie załatwić kapele do kotleta na lipiec Hahahah a co dopiero szanujących się artystów.
~ anna
3 miesiące temu ocena: 20%  32
Do roboty szanuj czas Jurij z ciebie mozna sie posmiac bzdury wypisuesz
~ Do roboty. Szanuj czas Jurij
3 miesiące temu ocena: 60%  31
Tak szczekali o przedszkolach, a po zmianach nawet Kasia Szymkowiakowa chwaliła szkołę i przedszkole w Wilkowyi. Teraz będzie podobnie. Jurij więcej dla Polski zrobisz jak sprzedaż w sklepiku ci wzrośnie i więcej VATu dla Państwa zapłacisz. Więc szanuj swój czas i działaj dla dobra swojego biznesu i pilnuj go. A festiwal zostaw tym których wyborcy wybrali. Bo oni będą z tego rozliczani. A nie ty, bo ty jesteś w opozycji jakbyś zapomniał. Czasy Martuzalskiego burmistrza twojego koalicjanta to już przeszłość
~ Po owocach rządzących oceniajcie, a nie po biciu piany opozycji.
3 miesiące temu ocena: 61%  30
Z referendum w sprawie przekształceń przedszkoli oszołomy referendalne też narobiły dużo szumu, podburzyły rodziców i doprowadzili do referendum. A cel był tylko jeden przejąć władzę. Po reformie rodzice zadowoleni. I po co to było? Teraz podobnie.
~
3 miesiące temu ocena: 23%  29
Oszolom to jestes ty popracuj w niepublicznym a potemm dyskutuj
~ ?
3 miesiące temu ocena: 58%  28
Kiedy zostanie zwolniony z pracy w urzędzie Robert Kaźmierczak ?
~ Urzędnik
3 miesiące temu ocena: 83%  27
NIGDY bo jest GOŚĆ OK ! Mądry i to wystarcza wam !!. Dużo pracuje i jest tej pracy oddany. .Dzisiaj nie docenia się ludzi za wkład pracy i zaangażowanie tylko sie ich obczernia. Głupiego zawsze denerwuje że ktoś jest od niego lepszy , mądrzejszy i więcej potrafi.. Tak było i jest,
~ Kolaboranci
3 miesiące temu ocena: 77%  26
Martw się lepiej o szpital i prezesa który jest chyba dumny z siebie że narobił 4 milionów strat w jeden rok. 10.000 dziennie straty, a starosta z PIS trzyma tego fachowca od strat, chyba tylko dla tego że jest szefem lokalnej Platformy Obywatelskiej. Jej też nie zwolnili z ARIMU jak rządziło PO i PSL.
~ Gminna myjnia
3 miesiące temu ocena: 62%  25
Bujaj się. A kim ty jesteś żebyś decydował o polityce personalnej w urzędzie. Czasy partaczy w ZGO, JOKu, złotoustego Mikusia i Prowincjonalnej Hanii już minęły i nie powrócą.
~ ?
3 miesiące temu ocena: 68%  24
Kiedy zostanie zamknięty Spichlerz ( SPR ) w Jarocinie ? cdn.
~ agent cba
3 miesiące temu ocena: 59%  23
Festiwal bedzie super rondo przy srodmiejskiej pietrowe sadzac po tych wykopach tylko ciekawe ile wzrosnie dlug gminy
~ BE Be
3 miesiące temu ocena: 100%  22
Nie martw się WYJDĄ JESZCZE NA PLUS ! Niech Cię człowieku głowa o to nie boli bo dostaniesz gorączki.
~ twój nick
3 miesiące temu ocena: 47%  21
Wystarczy, że formuła festiwalu się oprze na działaniach działaczy Ziemi Jarocińskiej to już będzie disco polo.
~ twój nick
3 miesiące temu ocena: 63%  20
Brawo Panie Jerzy Walczak. Wystarczyły 4 miesiące po wyborach i obnażył Pan rządy Pana Burmistrza i jego ekipy. Prosimy o więcej, bo jest jeszcze wiele rzeczy do pokazania.
~ Greadly
3 miesiące temu ocena: 43%  19
Nie ma innych problemów w Jarocinie? Zajmowanie się komercyjną imprezą? Sorry, ale czy Opole przejmuje się tym czy wystąpi Zenek Martyniuk czy Doda? Grunt, że nadal jest zainteresowanie ludzi i sprzedadzą się bilety. Jeśli Rada Miejska nie widzi innych spraw i z Jarocina śmieją się media w całej Polsce, to ja się zastanawiam kto ich wybrał? Życzę więcej rozumu
~ Cleanic
3 miesiące temu ocena: 50%  18
Bo to jest normalna biletowana impreza. Nie widzę robienia z tego problemu. A opozycja Jarocińska ośmieszyła nas na całą Polskę pluciem we własne gniazdo i rozsiewaniem plotek
~ twój nick
3 miesiące temu ocena: 44%  17
Greadly, tobie też rozumu, rozumu. Jeszcze raz, rozumu.
~ Wyborca ZJ
3 miesiące temu ocena: 59%  16
Tylko łączniki i disco-polo !!!
~ motyw nie udało się
3 miesiące temu ocena: 67%  15
Reasumując zeznania pana Kaźmierczaka, festiwale w latach poprzednich były świetne bo tak powiedział pan Metz tylko ludzie się nie znają i nie przyjechali słuchać na festiwalu rockowym...jazzu, hip hopu itd po prostu nie zaakceptowali czterech scen w różnych częściach miasta, cukrowej waty, lodów familijnych i totalnego braku jakiejkolwiek wizji festiwalu, pogardy dla punka, metalu i generalnie korzeni Jarocin Festiwal, dobrze chociaż że burmistrz Pawlicki przyznał że się NIE UDAŁO
~ rafalek lat 45
3 miesiące temu ocena: 25%  14
w pelni sie zgadzam z tym co napisales .po tym co przeczytalem w wszystkich komentarzach odchodzi mi ochota do uczestnictwa w tym wydarzeniu.KOCHANI JAROCINIACY NIE CHCECIE JUZ NAS? O.K. nie przyjedziemy .szkoda to byla w swoim czasie fajna impreza ,gwiazdy duze i male w waszym malym miescie 16 000 ludzi z karnetami i z 5 000 na rowie jak mozna bylo to tak spieprzyc?
~ rafalek lat 45
3 miesiące temu ocena: 33%  13
w pelni sie zgadzam z tym co napisales .po tym co przeczytalem w wszystkich komentarzach odchodzi mi ochota do uczestnictwa w tym wydarzeniu.KOCHANI JAROCINIACY NIE CHCECIE JUZ NAS? O.K. nie przyjedziemy .szkoda to byla w swoim czasie fajna impreza ,gwiazdy duze i male w waszym malym miescie 16 000 ludzi z karnetami i z 5 000 na rowie jak mozna bylo to tak spieprzyc?
~ rafalek lat 45
3 miesiące temu ocena: 67%  12
w pelni sie zgadzam z tym co napisales .po tym co przeczytalem w wszystkich komentarzach odchodzi mi ochota do uczestnictwa w tym wydarzeniu.KOCHANI JAROCINIACY NIE CHCECIE JUZ NAS? O.K. nie przyjedziemy .szkoda to byla w swoim czasie fajna impreza ,gwiazdy duze i male w waszym malym miescie 16 000 ludzi z karnetami i z 5 000 na rowie jak mozna bylo to tak spieprzyc?
~ nn
3 miesiące temu ocena: 69%  11
JAJA W JAROCINIE CIĄG DALSZY SERIALU!
~ um um
3 miesiące temu ocena: 80%  10
ZOBACZ jakie TY MASZ JAJA w Swoim Domu a dopiero pisz o jajach jarocińskich.
R E K L A M A
R E K L A M A