ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze [SONDA]

› Aktualności› Na sygnale 16 dni temu    7.07.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kwietniowy wypadek w Golinie Kwietniowy wypadek w Golinie  fot. Adam Majewski

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. To z tego powodu tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1.400 wypadków drogowych.

 

 

 

 

 


- Zdarzenia te pochłonęły 34,3% wszystkich ofiar śmiertelnych, które zginęły z winy kierujących uczestników ruchu drogowego, podczas gdy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu udział procentowy ofiar wyniósł 16% - informuje Komenda Główna Policji.

 Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

 

 

Na terenie powiatu jarocińskiego nie brakuje kierowców, którzy przekraczają prędkość. W tym tygodniu informowaliśmy o kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103/km. [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Czy przekraczasz prędkość?

Czy przekraczasz prędkość?

ankieta dodana 04.07.2019, ilość wszystkich głosów: 188
CZĘSTO
33%
SPORADYCZNIE
50%
NIGDY
17%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A