ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Na Święcie Parówki kwestowano dla Marcela. Ile udało się zebrać? [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 16 dni temu    5.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 3 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Marcel Kolmec ma 13 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-mózgową. Przeszedł w swoim krótkim życiu aż 6 operacji. Do tego doszła epilepsja i zanik nerwu wzrokowego. Jego rodziny nie stać na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych i prywatnego fizjoterapeuty. Z pomocą nastolatkowi pośpieszyli organizatorzy i uczestnicy 5. Święta Parówki.

 

 

 

Frekwencja w tym roku też była wyjątkowo duża. Największa wśród pięciu dotyczasowych edycji. W tym roku zabawa odbywała się w góralskich klimatach. Były tradycyjne potrawy z górzystych regionów, ale wzbogacone o parówkę. Mimo że panie z KGW gotowały swoje dania w wielkich garach i kotłach, to na ich opróżnienie wystarczało zaledwie kilka minut. Szybko skończyła się też parówka, ale organizator - firma 'Biegun" z Jaraczewa - szybko zadbała o to, by dowieźć kolejne kilogramy ich sztandarowego produktu. Można było się też załapać na parówkę przy okazji konkursu z metrową wędliną. Wygrywał ten, kto zjadł najwięcej centymetrów w ciągu minuty.

 

Do tańca przygrywała najpierw "Kapela z Przytupem", a wieczorem zespół "Massiv". W góralskim repertuarze zaprezentowała się jarczewska "Złota Jesień". Za 20 zł można było nabyć kapelusz lub chustę, a przy okazji wziąć udział w loterii.

 

Na brak atrakcji nie narzekały dzieci, choć i dorośli znaleźli coś dla siebie. Było m.in. malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i tatuaże,  dmuchany zamek, konkursy plastyczne i "góral" na szczudłach, który robił zwierzątka z balonów. 

 

W biegu charytywnym z numerem "001" wystartował Marcel wraz z rodzicami. Był też rajd rowerowy, parada motocykli, wystawa zabytków motoryzacji. W specjalnym autobusie można było oddać krew. Chętnych było zdecydowanie więcej niż mogli "przerobić" pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

 

Rekordowy był też wynik zbiórki dla Marcela. Zebrano 19.077,88 zł, które pozwoli na sfinansowanie potrzeb rehabilitacyjnych nastolatka.

 

 

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Lol
  14 dni temu ocena: 100%  5
  Wielki szacun dla Wszystkich organizatorów....A złośliwość drodzy komentatorzy zostawcie dla siebie bo zapewne dużo mówicie A mało czynicie ....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  15 dni temu ocena: 40%  4
  A ja sie pytam ile dal burmistrz i jego urzędnicy? Ze swojej kieszeni nie z naszej społecznej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lol
  14 dni temu ocena: 86%  3
  Skoro tak Cię to ciekawi to poprostu idź się zapytaj A pisać każdy potrafi
  ~ ja
  15 dni temu ocena: 100%  2
  zapewne nic
  ~ Ging
  15 dni temu ocena: 20%  1
  Fajnie że pomagaja tylko szkoda że inne dzieci z gminy są pomijane a pomaga się poraz kolejny temu samemu :-(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A