ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Na którego kandydata oddasz głos w wyborach 21 października? [SONDY WYBORCZE]

› Wybory 8 miesięcy temu    11.10.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 49 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Archiwum portalu

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie

 

Dokładnie za niespełna 9 dni, w niedzielę 21 października o godz. 7.00 - podobnie jak w całej Polsce - również na naszym terenie otwarte zostaną lokalne wyborcze i rozpoczną się Wybory Samorządowe 2018.

O kandydatach, którzy ubiegają się o głosy przeczytacie więcej w naszym specjalnym serwisie poświęconym właśnie Wyborom Samorządowym 2018 [ZOBACZ TUTAJ] i w wydaniu papierowym Gazety Jarocińskiej, gdzie znajdziecie specjalny dodatek. 

 

Jak pewnie zauważyliście, od kilku tygodni w naszym portalu uruchomione są wyborcze ankiety, dzięki którym staramy się zbadać preferencje, jakie mają nasi mieszkańcy i przy okazji zorientować się na jakie poparcie mogą liczyć kandydaci na najważniejsze stanowiska - burmistrzów i wójtów gmin Ziemi Jarocińskiej [ZOBACZ NA DOLE i ZAGŁOSUJ]

 

Na poziomie lokalnym niezwykle rzadko sięga się po profesjonalne badania opinii publicznej, mające dać odpowiedź komitetom i samym kandydatom na temat potencjalnego poparcia, a co za tym idzie również pracy, jaką należy włożyć, by przekonać do siebie wyborców. Pomijamy oczywiście tzw. „twardy elektorat”. Specjaliści wiedzą jednak, że nawet dobrze przeprowadzane, na prawidłowej próbie badania, mogą być obarczone są błędem. To zaś powoduje, że wyniki głosowania mogą być zaskakujące.

Żaden z komitetów, ani organizacji z naszego terenu nie zdecydowałasię na podobną analizę. Nieoficjalnie słychać, że swój sondaż sfinansowała partia rządząca, nie opublikowano jednak nigdzie oficjalnych danych.

 

W naszych ankietach [ZOBACZ NIŻEJ] głosować można do końca weekendu (niedziela, 14 października, godzina 23.59). Następnie - co bardzo ważne - dane zostaną przeanalizowane przez specjalne oprogramowanie i opracowane w formie graficznej. Wyniki opublikujemy w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej, która ukaże się we wtorek 16 października. Znajdziecie tam również m.in. obszerny dodatek wyborczy, w którym znajdą się imiona i nazwiska wszystkich kandydatów w tych wyborach.

 

Tym jak wyniki ankiet przedstawiają się w tej chwili, interesują się zwłaszcza przedstawiciele pojedynczych komitetów wyborczych, wystawiających kandydatów na burmistrzów i wójtów. Gdyby to tylko nasi internauci decydowali w przypadku Jarocina i Jaraczewa do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna byłaby II tura. Wnioskując na podstawie odpowiedzi użytkowników naszego portalu w Żerkowie rozstrzygniecie, komu przypadnie fotel burmistrza, może nastąpić już w niedzielę 21 października. Co ciekawe na chwilę obecną w Nowym Mieście żaden z kandydatów na wójta nie przekracza progu 50 procent poparcia. I tam i w innych gminach wciąż jest spora grupa niezdecydowanych wyborców (nawet kilkanaście procent). Przekonanie ich do siebie może być największym wyzwaniem dla poszczególnych komitetów i kandydatów w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej. W przypadku Kotlina internauci też nie stawiają na obecnego szefa gminy. W sumie ankiety wypełniono kilkanaście tysięcy razy. 

 

W niedzielę 21 października wszyscy, bez względu na preferencje i poglądy - idźmy wszyscy do urn. Warto skorzystać z prawa wyborczego, tym bardziej, że tego dnia zdecydujemy, kto będzie rządził na poziomie lokalnym przez 5 najbliższych lat.

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ SONDZIE

JAROCIN

JARACZEWO

NOWE MIASTO

KOTLIN

ŻERKÓW

Ankieta wykonana w serwisie interankiety
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (49)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Stasia
8 miesięcy temu ocena: 100%  49
TIM dokładnie też tak myślę!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stasia
8 miesięcy temu ocena: 100%  48
Tylko Adam Pawlicki!!! Najlepszy Burmistrz Jarocina! Ludzie otwórzcie oczy, chcecie znowu stać w jednym miejscu! Zobaczcie ile inwestycji zostało zrobionych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TIM
8 miesięcy temu ocena: 100%  47
W końcu zbliża się termin wyborów. Już w poniedziałek wszyscy będą spokojni, ponieważ faktem stanie się formalność - wygrana Adama Pawlickiego!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Gminy
8 miesięcy temu ocena: 100%  46
Wszyscy mieszkańcy doskonale wiedzą, że zwolenników ambitnych, a przede wszystkim realnych działań naszego Burmistrza Adama Pawlickiego jest zdecydowana większość. Dlatego też, aby to docenić idę na wybory całą rodziną oddając swe głosy na obecnego Burmistrza. Szczerze zachęcam do aktywnego udziału w wyborach, aby pokazać jak ogromna jest przewaga rozsądnych ludzi mieszkających w Gminie Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JANKA
8 miesięcy temu ocena: 83%  45
TYLKO PAN ADAM PAWLICKI JEST I BEDZIE NASZYM SZEFEM
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
8 miesięcy temu ocena: 83%  44
Oceniając obiektywnie wszystkich kandydatów uważam, że Adam Pawlicki jest jedynym, który może realnie wykonać założenia swojego programu (oceniam to na podstawie ilości zakończonych inwestycji w tej kadencji). Można odnieść wrażenie, że reszta kandydatów skupia się wyłącznie na odsunięciu Burmistrza od stanowiska, a doprowadzenie do skutku przedstawianych zadań jest kwestią drugorzędną – bez wiedzy i pomysłu na realizację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aleksanderk
8 miesięcy temu ocena: 38%  43
Widzę, że usunął Pan wszystkie moje pytania. Istna ŻENADA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aleksanderk
8 miesięcy temu ocena: 46%  42
Panie Pawlicki na Facebooku zamieścił Pan górnolotny filmik z sukcesami (jak się okazuje nie tylko Pańskimi) zamieściłem w komentarzach kilka konstruktywnych pytań po czym zostałem przez Pana stronę zablokowany. Natomiast patrząc na pozostałe komentarze wszystkie wręcz wchodzą Panu głęboko w pupę. Widać nie jest Pan gotowy do konstruktywnej debaty lecz tylko do wypowiadania gotowych zdań.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 44%  41
To jasne, że nie można zaufać człowiekowi, który ma mieszkańców za nic. Przecież GMINA TO MIESZKAŃCY, A NIE BURMISTRZ UKRYWAJĄCY JAWNOŚĆ. To jasne, że mieszkańcy w niedzielę muszą wskazać gdzie jest miejsce takiego burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuba
8 miesięcy temu ocena: 33%  40
kuba Te wszystkie wpisy,bardzo mnie interesuja,ale niekiedy az zal to czytac,dlaczego? Ta Hejta i nienawisc,przeciez kazdy ma inne zdanie,nienawisc nie pomoze,a moze otworzyc inna furtke,ktora doprowadzi do zrozumienia i zniesie ta pogarde,ktora dla Wszystkich jest bardzo Wazna. Pozdrawiam Serdecznie!!!.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
8 miesięcy temu ocena: 79%  39
Umowy gminne wszystkie powinny być jawne, dwóch kandydatów podpisało się pod deklaracją, że je ujawni do publicznego wglądu. Pawlicki przez tyle lat nie robił tego i nie zamierza, ciekawe co ma do ukrycia. Dialog z mieszkańcami, słuchanie ich głosu, a nie jak obecny burmistrz Jarocina nic sobie z ludzi nie robi, ba nawet chciał wystawiać żółte papiery tym co mają odmienne zdanie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
8 miesięcy temu ocena: 50%  38
Burmistrz K.Woelke ,jak by to powiedzieć ,klasa.Za to Miro Drzazg jak widnieje na Jego ulotkach jest uczciwym człowiekiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To nie idzie w parze
8 miesięcy temu ocena: 50%  37
Miro i uczciwość?
~ Dorota K
8 miesięcy temu ocena: 69%  36
Co z emerytami którzy startują z ZJ ? Oni są nazywani przez mieszkańców leśnymi dziadkami, czy nie powinni bawić prawnuków zamiast zabierać miejsc młodym ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
8 miesięcy temu ocena: 71%  35
Te dziadki odważnie stworzą przyszłość. Niech już dziadki młodym przyszłości nie tworzą.
~ Mirosława
8 miesięcy temu ocena: 67%  34
Jak słucham obietnic Pawlickiego to zastanawiam się czy ma studnię bez dna, a może nawet dwie studnie. Obiecanki cacanki, kiełbasa wyborcza. Każdy myślący, obserwujący poczynania obecnego burmistrza wie, że aby utrzymać się przy władzy obieca wszystko czego chcecie. Gorzej z wykonaniem. |W komentarzach na FB ktoś wypomniał mu że obiecał stację dializ w Jarocinie. jeśli tak było to gdzie ona jest??? Tak samo będzie z tym obiecanym centrum zdrowia. Komora hiperbaryczna? Ile osób będzie z niej korzystać, jaka jest zasadność jej zakupu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zygula
8 miesięcy temu ocena: 70%  33
Po wczorajszej debacie w Proart tylko Krzychu Woelke mało kto ma taki luz, nie wie co mówi ale mówi ...ubawiłem się mocno...Katarzyna chciała być inteligenta a ten PISior to wystraszony i bez wiedzy czyli norma jak na PISiurstwo. Adam niby opanowany ale kaganiec puszczał co jakiś czas - generalnie chłopek roztropek terrorysta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roszak
8 miesięcy temu ocena: 100%  32
czemu terrorysta dośc poważne oskarzenia zygula!?
~ Luszczanow
8 miesięcy temu ocena: 65%  31
Dobrze że w luszczanowie jest kilku kandydatow. Trzeba tym razem dobrze wybrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zzzz
8 miesięcy temu 30
A kogo wy macie w luszczanowie ? Tylko pan który jest teraz w radzie . No to macie wybór ogromny !
~ Andrzejek z Kanbudu
8 miesięcy temu ocena: 44%  29
Tylko Adaś zapewni mi ROZWÓJ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
8 miesięcy temu ocena: 75%  28
Adam ta zgryzota ciebie wykończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rejestr umów
8 miesięcy temu ocena: 75%  27
Upublicznic rejestr umów w gminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rejestr umów
8 miesięcy temu ocena: 78%  26
Upublicznic rejestr umów w gminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zj i SLD
8 miesięcy temu ocena: 63%  25
Adam słabo wypadl w debacie. Gminne umowy powinny być jawne. To nie są Pana pieniądze Panie Adamie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
8 miesięcy temu ocena: 65%  24
ZJ i ich wódz nie szanuja ludzi. Nie nadaja się na burmistrza i radnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goga z zerkowa
8 miesięcy temu ocena: 58%  23
Jaki obywatel zerkowa pisze te chamskie komentarze? Gość ma chyba powazne problemy z głową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żerków
8 miesięcy temu ocena: 60%  22
Redaktor Żerków Info :)
~ POLAk
8 miesięcy temu ocena: 92%  21
Proponuje obejrzenie debaty kandydatów na Burmistrza Jarocina !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 666 program 6 +
8 miesięcy temu ocena: 100%  20
Jezus powiedział do swoich uczniów: “Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach”.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ susel
8 miesięcy temu ocena: 57%  19
Slonce jarcina przerznoles debate jests wscieklym i zlosliwym homosapiens.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jjjj
8 miesięcy temu ocena: 74%  18
I tak wyniki będą oszukane na korzyść wiadomo kogo z kim gazeta trzymie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ad
8 miesięcy temu ocena: 32%  17
a jak AP wygra to będziecie pierdolić, że wybory sfałszowane, co za ludzie...
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 77%  16
Ciekawe kto po was posprząta te wszystkie śmieci bilbordy i ulotki między innymi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nachalny
8 miesięcy temu ocena: 65%  15
Gdzie nie spojrzysz adaśko i przech-wałki. Rzygam tęczą!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A kysz ...!
8 miesięcy temu ocena: 52%  14
I Kataryna z głupawym uśmiechem
~ TWÓJ GŁOS !!! daje Mandat i TO TY !!!zatrudniasz władzę
8 miesięcy temu ocena: 84%  13
Ty i TWÓJ GŁOS ma DUŻE ZNACZENIE !!!___TWÓJ GŁOS DAJE ZATRUDNIENIE BURMISTRZOWI I RADNYM------w GMINIE !!! ---- i w POWIECIE !!!________ WYBIERZ SAM - IDŹ NA WYBORY !!!____ nie pozwól aby za ciebie wybrali INNI !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
8 miesięcy temu ocena: 65%  12
Zgadzam sie z Tobiaszem - tylko Jacek Kmieć burmistrzem Żerkowa . Reszta ro stare wygi zasiedziałe na urzędach . Trudno im bedzie odspawać d... od foteli . Przed wyborami wbijaja szpadle i kopia scieżke rowerową do Jarocina . Śmieszni tacy .I pazerni na kase ze aż strach . Najsmiesniejsza jest Rybacka . Ona ci to bowiem zapisała sie szybciutko do PSL chociaz tak samo jak Szałkowska z pewnoscia nie odróżnia byka od krowy a żyta od przenicy . Ale kasa na zagraniczne wojaze musi być . A póżniej lans na fejsiku .I na takich ludzi mamy głosować ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tobiasz
8 miesięcy temu ocena: 61%  11
Tylko Jacek Kmieć! Ma NORMALNA rodzine, NIE PIJE ALKOHOLU, nie nadużywa władzy, NIE JEST Z UKŁADU, ma NOWYCH radnych, nie wykorzystuje DZIECI w kampani, odwiedza mieszkańców, przedstawił KOMPLETNY PROGRAM rozwoju gminy, NIE KOPIUJE POMYSŁÓW INNYCH, będzie traktował wszystkich równo a nie tylko kolegów i koleżanki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pozdrawiam
8 miesięcy temu ocena: 55%  10
Zgadzam się z tobą Wyborco :) Panie Surma, powiedz tym swoim kolegom żeby się zrywali Kmiecia plakatów bo to już jest dno!!!! Nikt twoich nie zrywa, nie psuje więc porozmawiaj o tym z wyborcami na swoich pseudo spotkaniach, na których będziesz jechał po konkurencji
~ do idioty
8 miesięcy temu ocena: 50%  9
Taki był Jędraszczyk i ci nie pasował a już kmieć tak.Ty masz ptasi móżdzek jak twój guru ,czego dowodem jest że w sposób uporczywy wypisujesz głupoty pod czyimś nickami
~ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$
8 miesięcy temu ocena: 54%  8
Pozostali to mają nienormalną rodzinę,zastanów się czy TY jesteś normalny ha ha
~ Wyborca
8 miesięcy temu ocena: 74%  7
Każdy kandydat daje duzo pomysłów i haseł wyborczych .Tylko pytanie czy kazdy nich zrealizuje te obietnice wyborcze czy jest to tylko walka o stolki bo już tak było niejednokrotnie i teraz wyborca ma coraz mniej zaufania do kandydatow.Jak sie teraz ma wyborca zdecydować na kogo ma oddać swoj głos.Czy Ci kandydaci do wyborów zrealizuja swoje obietnice i.jakie poniosa konsekwencje jesli nie realizują swoich obietnic wyborczych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Studia
8 miesięcy temu ocena: 88%  6
Wyborco Twój głos ma ogromną siłę. To Ty możesz zwolnić danego burmistrza z pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkkdk
8 miesięcy temu ocena: 15%  5
oddam swój cenny głos na obecnego burmistrza, leję ci na pysk
~ Pokaż Koleżko faktury
8 miesięcy temu ocena: 76%  4
... i nie zatrudniać Kelnera. Idźmy na wybory! Stop Kelnerom-Hejterom i helikopterom.