ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Na drogach akcja „Prędkość - zero tolerancji”

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    12.02.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Uwaga kierowcy. Wielkopolscy policjanci w tym jarocińscy prowadzą działania „Prędkość - zero tolerancji”.

Na drogach jest więcej policyjnych patroli.

- Kierujący pojazdami mogą spodziewać się również „kaskadowej kontroli prędkości”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych – mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

- Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. ¼ wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25 % osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości – mówi oficer prasowy jarocińskiej policji.Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

 

Policyjna akcja trwa do 15 lutego.

 

Wczoraj doszło do śmiertelnego wypadku w Roszkowie [ZOBACZ TUTAJ]

 

W ubiegłym roku w wypadkach na terenie powiatu jarocińskiego zginęło 9 osób [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anty
6 miesięcy temu ocena: 67%  6
Zero tolerancji to ma Policja do swej roboty. Mijalem pomiedzy 8 a 9 dwa radiowozy przy glownych drogach do Jarocina i... wszyscy w nich spali, bo zimno i gdzie beda stali z suszara? Zeby zmarzli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjjjj
6 miesięcy temu ocena: 0%  5
ciekawe czy ty jesteś takim przodownikiem pracy
~ Jarociniak
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Gdzie stoi ta Policja bo na razie ich nie widać? "Redakcja specjalnie pisze takie artykuły?"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zero tolerancji???
6 miesięcy temu ocena: 80%  3
zapraszam również na osiedla, do stref zamieszkania, gdzie prędkość wielokroć przekraczana jest o ponad 100%!!!, a ..., no właśnie, a Policja jakby nie chciała tego zjawiska dostrzec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na 100%
6 miesięcy temu ocena: 88%  2
Strajki się skończyły, teraz trzeba nadrobić manko w budżecie w rubryce: wpływu z mandatów. Co ciekawe - w przypadku, gdy policja przestała wystawiać mandaty, a zaczęła upomnienia NIC absolutnie się nie zmieniło. Ot taka rola "wychowawcza" mandatów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
No dokładnie masz rację. To tak samo jak z tym strajkiem lekarzy w Izraelu. Gdy strajkowali masowo śmiertelność w kraju spadła co jest wielce wymowne.
R E K L A M A