ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Muzeum dostało ponad 5 mln zł na nową siedzibę w pałacu, amfiteatr i ruiny

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    21.01.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 47 ocen 3 / 100%
A A A
W zeszłym roku wyremontowano elewację pałacu i położono nową nawierzchnię na głównej alejceW zeszłym roku wyremontowano elewację pałacu i położono nową nawierzchnię na głównej alejce fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Muzeum Regionalne w Jarocinie otrzymało ponad 5 mln dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na "Rewitalizację, konserwację, renowację i adaptację zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie". Zakończenie zadania jest przewidziane na ostatni kwartał 2020 roku.

 

 

O podpisaniu umowy na dofinansowanie realizacji projektu "Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo- parkowego w Jarocinie" muzeum poinformowało dzisiaj na swoim fanpage'u. Jest to kolejny etap rewitalizacji pałacu i otaczającego go kompleksu parkowego. Do tej pory muzeum wykonało remont elewacji, a gmina prowadzi rewaloryzację parku.

 

W wyremontowanych wnętrzach na parterze pałacu powstanie nowa wystawa stała. Projekt aranżacji opracowała firma New Amsterdam z Krakowa, która jest współtwórcą wielokrotnie nagradzanych i docenianych przez turystów wystaw w podziemiach krakowskiego rynku dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa czy w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Nowa ekspozycja w 8 modułach tematycznych w umiejętny sposób połączy wszechobecne dziś multimedia z najważniejszą w muzeach wartością oryginalnego eksponatu. Hol pałacu zyska nową funkcję, powstanie tam kameralna sala koncertowa, której brakuje w Jarocinie. Podczas remontu zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a aranżacja wystawy zapewni swobodny dostęp i odbiór osobom o różnych rodzajach niepełnosprawności.

 

 

[ZOBACZ TEŻ] CZY BUDOWLAŃCY ZNISZCZYLI ELEWACJĘ PAŁACU?

 

Wyremontowany pałac z nowopowstałą wystawą znajdzie się w otoczeniu rewitalizowanego 30-hektarowego, jednego z największych, parków w Wielkopolsce. Edukacja muzealna wychodzić będzie poza mury instytucji, do przyległego parku, żeby tam równocześnie opowiadać o historii miejsca i prezentować jego walory przyrodnicze.

 

O SYTUACJI PAŁACU PRZED REMONTEM I PODJĘTYCH DZIAŁANIACH [CZYTAJ TUTAJ]

 

W sąsiedztwie pałacu powstanie już dawno oczekiwany amfiteatr wraz z plenerową wystawą przypominającą dawny jarociński amfiteatr, miejsce związane z jarocińskimi festiwalami. Koncepcja "zielonego amfiteatru" realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. W tak urządzoną przestrzeń do organizacji imprez i spędzania czasu wolnego zostaną wkomponowane elementy podkreślające historyczne dziedzictwo tego miejsca.

 

W PARKU MIEJSKIM MA BYĆ JAŚNIEJ I BEZPIECZNIEJ [CZYTAJ TUTAJ]

 

Zabytkowe ruiny kościoła Św. Ducha zostały już zaadaptowane na potrzeby organizacji wydarzeń kulturalnych, a teraz ich mury zostaną poddane konserwacji i zabezpieczeniu.

 

O WCZEŚNIEJSZYM INWESTOWANIU W RUINY KOŚCIOŁA ŚW. DUCHA [CZYTAJ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (47)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ leopicasso
7 miesięcy temu ocena: 0%  47
You want play an horror game. Click Five Nights at Freddy's that game online free. https://fivenights-at-freddys....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie
7 miesięcy temu ocena: 75%  46
Jaka nienawiść zionie z niektórych komentarzy... Sukces zawsze boli przeciwników politycznych albo wrogów danej osoby. Niektórzy ludzie nie lubią ludzi sukcesu. Brawo Burmistrzu Adamie Pawlicki. Umniejszanie sukcesu poprzez napuszczanie jednych na drugich to cecha ludzi "małych". Za chwilę napiszą że to sukces nie Adama Pawlickiego i jego zespołu pracowników, a referendystów i PSL i PiSu a może Stasia Przegrańca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grzyb
7 miesięcy temu ocena: 20%  45
Czegoś Ty się najadł????
~ Skąd ?
7 miesięcy temu ocena: 21%  44
O jakich eleganckich panach piszecie, odwiedzających magistrat ? Skąd ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczujnia
7 miesięcy temu ocena: 90%  43
Z kątowni (czyt. skontowni)
~ PO fachowcy od VAT u
7 miesięcy temu ocena: 79%  42
Stasia Przegrańca zapytaj, on zawsze takimi pierdami się zajmował.
~ Brawo Muzeum
7 miesięcy temu ocena: 37%  41
Brawo Sebastian Pluta i jego pracownicy. A teraz, po ordery, zamiast Was, wypną piersi... nieudacznicy. BRAWO dla Was!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??????
7 miesięcy temu ocena: 76%  40
Nieudacznicy? Kogo masz na myśli? To jest sukces drużyny z gminy. Tam nie ma nieudaczników. Najszybciej ich znajdziesz w powiecie, albo w ekipie Stasinka Gonady
~ Do budy piesku referendalny
7 miesięcy temu ocena: 83%  39
Czemu chcesz skłócać ludzi? Zajmij się lepiej powiatową drużyną i jej sukcesami. Adam Pawlicki zawsze podkreśla że za jego sukcesami stoi jego drużyna. Przeanalizuj jego wypowiedzi. Jest ostatnim który by mówił o sobie, a zapomniał o swoich podwładnych.
~ e3e
7 miesięcy temu ocena: 58%  38
Bardzo mnie to cieszy@
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kimon
7 miesięcy temu ocena: 43%  37
No to kampanię przed brukselskimi wyborami gazeta rozpoczęła. Szkoda, że o wizytach w magistracie eleganckich panów milczy. Cóż taki mamy w Jarocinie klimat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kimon
7 miesięcy temu ocena: 27%  36
ffff nie chodzi o wstrzymywanie dofinansowania bo to że jest ta kasa Pawlicki chwalił się kilka miesięcy wcześniej. Zaś panowie odwiedzający urząd nie mają nic wspólnego z pałacem i muzeum.
~ ffff
7 miesięcy temu ocena: 67%  35
to co? Mieli wstrzymać się z uzyskaniem dofinansowania po terminie wyborów? Weź się puknij w łeb.
~ Przykład
7 miesięcy temu ocena: 40%  34
Przykład: dobra polityka miejska: https://epoznan.pl/news-news-9...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo muzeum
7 miesięcy temu ocena: 41%  33
Jakby to robiła burmistrz Pawlicki to byłoby dużo betonu, asfaltu i 100 km kanalizacji. I nie za 5 mln tylko za 50 mln. Z tego co mieszkańcy wiedzą to raczej zasługa dyrektora Muzeum i zastępcy R. Kaźmierczaka. To raczej oni dbają o pozyskiwanie dużych pieniędzy na upiększanie naszego miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie na śniadanie
7 miesięcy temu ocena: 100%  32
A Kaźmierczaka kto powołał? Św Mikołaj czy może Martuzalski?
~ Kubicki
7 miesięcy temu ocena: 89%  31
Weź wyluzuj. Nie podoba się pracodawca to złóż podanie do pracy do powiatu.
~ Kns
7 miesięcy temu ocena: 28%  30
A mi się wydaje że pracownicy
~ Do brawo muzeum
7 miesięcy temu ocena: 72%  29
Co złego to Pawlicki, a co dobrego to Kaźmierczak? Twoja logika mnie przeraża. Rolą wodza jest takie rządzenie, żeby podlegli żołnierze mieli sukcesy. Bo sukcesy żołnierzy to sukces wodza. A sukces wodza to sukcesy żołnierzy. Tak samo z porażkami. Adam Pawlicki zawsze podkreśla że za jego sukcesem stoi drużyna, a nie on sam. I tym się różni od Martuzalskiego, że potrafił stworzyć drużynę.
~ Brawo muzeum
7 miesięcy temu ocena: 37%  28
Trudno odnieś mi się do słów "to czemu nie robili tego za burmistrza Martuzalskiego?", może dlatego że nie było wtedy p. Kaźmierczaka w Jarocinie. Nie wiem. Dla mnie Pawlicki i Martuzalski po jednych pieniądzach. Tyle że Pawlicki cwańszy od Maruzalskiego i go pokonał. Ale Jarocin zasługuje na mądrzejszych ludzi.
~ Lepszy wilk na czele stada baranów, niż baran na czele stada wilków
7 miesięcy temu ocena: 81%  27
jeśli to byłaby prawda, to czemu nie robili tego za burmistrza Martuzalskiego? Z tego co pamiętam, przez 3 lata rządów martuzalskiego dyrektor był ten sam, a w WRPO rządziła PO i PSL.
~ Marek
7 miesięcy temu ocena: 73%  26
Myślę, że ZJ w ramach kompetencji i możliwości samorządowych robi bardzo dużo dla naszej gminy i mieszkańców. Ale szanuję krytyczne spojrzenie innych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
7 miesięcy temu ocena: 27%  25
ROZWÓJ zerknijmy na opracowanie https://seoulsolution.kr/en/co... a jak było wcześniej https://www.flickr.com/photos/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjjjj
7 miesięcy temu ocena: 60%  24
Piszcie co chcecie, ale burmistrz jest bezkonkurencyjny w kwestii pozyskiwania środków z zewnątrz. Żaden z poprzedników nie może się tym pochwalić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z wolnej ręki zlecali czy był przetarg?
7 miesięcy temu ocena: 92%  23
A wycenę kto robił? Jurij z Bagien?
~ KORDIAN
7 miesięcy temu ocena: 31%  22
Łącznik- wycena 18 mln, realizacja 40 mln! Ale...... o co tu chodzi?!?!?! Coś z tymi robotami ziemnymi jest nie halo.
~ Dziad powiatowy
7 miesięcy temu ocena: 76%  21
Dla gminy Jarocin. Dla jej mieszkańców. Dziękujemy.
~ KORDIAN
7 miesięcy temu ocena: 38%  20
Dla kogo te środki?
~ Dobry wujek
7 miesięcy temu ocena: 38%  19
Łyżka dla miasta, łyżka dla niedźwiadka....
~ Prawda:)
7 miesięcy temu ocena: 89%  18
A myślałem już ze z z tym amfiteatrem to jakaś ściema. :) ale chętnie się rozczaruje. Tak się tylko zastanawiam kiedy rewitalizacja wrocławskiej,moniuszki itd. Przed wyborami dostałem przepiękną ulotkę z planami zmian. Nie powiem ok. Ale kiedy??? Bo na amfiteatr długo czekamy za długo.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawdziwy lider i wizjoner rozwoju Adam Pawlicki
7 miesięcy temu ocena: 61%  17
Jak Burmistrz coś mówi to będzie. Tym się różni od polityków którzy o wyborach przypominają sobie przed wyborami
~ BRAWO BURMISTRZU
7 miesięcy temu ocena: 69%  16
Dla tych wszystkich malkotentów. Najłatwiej byłoby się poddać, powiedzieć i tak nie wygramy z Poznaniem, Warszawą, Wrocławiem, Gdańskiem. Tylko że w tamtych miastach prezydent może administrować a i tak te miasta będą się rozwijać. Bo taka jest tendencja ogolnoświatowa. Prawdziwym wyzwaniem jest rozwój miasta wielkości Jarocina. I tutaj szacunek dla naszego Burmistrza Adama Pawlickiego za wizjonerstwo i prawdziwe przywództwo którego efektem jest chociażby ten news. Jeszcze raz gratuluję Jemu i jego drużynie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak będzie?
7 miesięcy temu ocena: 45%  15
spójrzcie sobie dzisiaj na mapę poziomu zanieczyszczenia powietrza. W Jarocinie przekroczenia normy PM2,5 ponad 480% . Jest zdrowo? Jest rozwój ? Mają ludzie pieniądze na dobry opał i dobre piece ? Czym jest dla zwolenników ZJ pojęcie "rozwój" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pojedź sobie do bogatego Krakowa jak nie wiesz o czym piszę
7 miesięcy temu ocena: 74%  14
O czym ty piszesz. To jest problem ogólnopolski. Smog to masz nawet w bogatym Poznaniu i dobrze o tym wiesz. Rozwiązać go można tylko przez bogacenie się społeczeństwa i nadrobienie tych kilkudziesięciu lat rządów komunistów przed 89 i nie tylko. Dopóki węgiel marnej jakości będzie tańszy od gazu, a społeczeństwo będzie miało w portfelach tyle ile ma to nie pomoże nawet rozdawanie za darmo piecy gazowych. Państwem policyjnym i gnębieniem mało zasobnych obywateli spowodujesz tylko tyle że będą siedzieli w zimnie. Jakby za czasów PO I PSL tyle nie kradli wyłudzając VAT o 8 lat byli byśmy bliżej do osiągnięcia poziomu Niemiec czyli nie smrodzeniem z domowych kominów
~ Definicja rozwoju
7 miesięcy temu ocena: 80%  13
Wyższa jakość świadczonych usług komunalnych, kulturalnych, oświatowych. Przykłady: lepsza jakość wody, transport publiczny realizowany bezpiecznymi nie smrodzącymi autobusami, zapewnienienie oferty mieszkaniowej dla mniej zamożnych, dbałość o środowisko - zapewnienie segregacji śmieci, zapewnienie możliwości spędzania wolnego czasu - aquapark, kino, jok, biblioteki, parki. Inwestycje drogowe by jeździło się bardziej komfortowo i bezpieczniej. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom np. monitoring. Wsparcie firm np. doradztwo i poręczenia. Zapewnienie gruntów dla przedsiębiorców i tych co chcą się budować a nie mają gdzie. To wiele przykładów ROZWOJU i jak ten rozwój definiuje, ale co ważniejsze realizuje w praktyce Ziemia Jarocińska i jej lider Adam Pawlicki.
~ tak będzie?
7 miesięcy temu ocena: 44%  12
Powtórzę pytanie kulturalnie: Czym jest dla zwolenników ZJ pojęcie "rozwój" ?
~ Odpierd... się od Adama
7 miesięcy temu ocena: 67%  11
POdziękujmy politykom z Warszawy PSL 12 lat, PO 8 lat SLD 8 lat, PIS 5lat za to że najważniejsze są kopalnie. Z drugiej strony najwięcej winy w tym że ludzie są za biedni żeby nie palić byle czym odpowiada komuna która rządziła 50lat i jesteśmy 30lat za poziomem rozwoju np. Niemiec.
~ tak będzie?
7 miesięcy temu ocena: 43%  10
Niestety , ale szkoda publicznych pieniędzy od ciężko pracujących ludzi w zadłużonym kraju. Małe miasteczka idą w ładną pustkę. Cytat z Internetu: "w oczy rzucają się fontanny, odnowione centra oraz parki. Na pierwszy rzut oka wygląda to pięknie. Ale postawmy się na miejscu młodego człowieka, który kończy studia i chce założyć rodzinę." Co zrobi młoda rodzina niezależna zawodowo odpowiedzialna za przyszłość swoich dzieci - wyemigruje do dobrze zarządzanego miasta. Już teraz bilans wyprowadzek na stałe z gminy Jarocin wygląda niewesoło. To krótkowzroczność, od wyborów do wyborów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
7 miesięcy temu ocena: 69%  9
Tylko ludzie którym brak pewności siebie i do swoich dokonań leczą swoje kompleksy krytykując innych, pomawiają, oczerniają. Najczęściej anonimowo.
~ Cv
7 miesięcy temu ocena: 62%  8
Jakby nie było Adama to miałbyś tu drugi Kotlin, Żerkow albo Jaraczewo. I tak burmistrz wiele robi żeby odwrócić albo zahamować ogólnopolską tendencję migracji do dużych miast.
~ Zg
7 miesięcy temu ocena: 67%  7
Gratulacje. Tak trzymać i nie zwalniać karawany rozwoju Gminy Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka do boju
7 miesięcy temu ocena: 68%  6
Czekamy również na rozwój w powiecie jarocinskim. Mniej polityki, pijaru i autoreklamy polityków, a więcej pracy u podstaw. Trzymamy kciuki za tworzenie drużyny w powiecie na wzór stworzonej drużyny w gminie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lesiu może spać spokojnie
7 miesięcy temu ocena: 81%  5
8 lat koalicji Lidy z PO i PSL w arimie zobowiązuje.
~ Koniunkturalizm, albo prościej wyrachowana kalkulacja
7 miesięcy temu ocena: 75%  4
Za czasów pierwszych rządów PiS nie zrobiła porządków z pslem to jej się oddźwięczyli wickiem za rządów PO i PSL. Teraz nie podziękuje starszemu Panowi z PO, bo w październiku wybory i nigdy nie wiadomo co będzie po wyborach.
~ Dobrze to nie wróży na przyszłość
7 miesięcy temu ocena: 72%  3
Na razie jej drużyna to szef lokalnej PO i rzecznik szowinista.
~ Wujek dobra rada
7 miesięcy temu ocena: 83%  2
No chyba że poprzestanie na administrowaniu i rozdzielaniu uśmiechów od lewa do prawa, to za rok już jej nie będzie.
~ JURYŚ SKOMENTUJ
7 miesięcy temu ocena: 68%  1
To się nazywa ROZWÓJ. Gratulacje dla drużyny Adama Pawlickiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A