ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Muzeum dostało dodatkowo 2,4 mln dotacji. ZOBACZ, jak będzie wyglądała nowa wystawa

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    13.03.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 Projekt aranżacji nowej wystawy stałej dla Muzeum Regionalnego w Jarocinie opracowała firma New Amsterdam z Krakowa Projekt aranżacji nowej wystawy stałej dla Muzeum Regionalnego w Jarocinie opracowała firma New Amsterdam z Krakowa fot. Materiały Muzeum Regionalnego

2,4 mln zł dotacji unijnej otrzymało Muzeum Regionalne w Jarocinie na realizowany wspólnie z gminą Jarocin projekt, w ramach którego powstanie nowy amfiteatr i nowa wystawa stała w pałacu Radolińskich. Łącznie na ten cel muzeum pozyskało z UE prawie 7,5 mln zł.

 

 

Na początku roku muzeum otrzymało w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ ponad 5 mln zł dotacji w odpowiedzi na wniosek złożony wspólnie z gminą Jarocin. - Wnioskowana kwota wynosiła prawie 7,5 mln zł, jednak wtedy w programie unijnym nie było wystarczającej ilości środków, aby udzielić nam pełnego dofinansowania. Zaznaczono jednak, że jesteśmy pierwsi w kolejce do zwiększenia dofinansowania. Dziś dotarła do nas ta radosna nowina, że zarząd województwa przyznał na wspólny muzealno-gminny projekt dodatkowe 2,4 mln zł, co oznacza, że udało nam się pozyskać łącznie na to zadanie 7,5 mln zł dotacji z Unii Europejskiej - wyjaśnia zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak.

 

O POPRZEDNIEJ DOTACJI I JEJ PRZEZNACZENIU [CZYTAJ TUTAJ]

 

W najbliższych tygodniach zostaną ogłoszone przetargi na remont wnętrz Pałacu Radolińskich i budowę amfiteatru oraz konserwację ruin kościoła pw. św. Ducha. W wyremontowanych wnętrzach na parterze pałacu powstanie nowa wystawa stała muzeum. Hol pałacu zyska nową funkcję, powstanie tam kameralna sala koncertowa, której brakuje w Jarocinie. Podczas remontu zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a aranżacja wystawy zapewni swobodny dostęp i odbiór osobom o różnych rodzajach niepełnosprawności.

 

[ZOBACZ TEŻ] JAROCINIANKA O UKŁADZIE ARCHITEKTONICZNYM SWOJEGO MIASTA

 

Po sąsiedzku, w miejscu starego amfiteatru powstanie nowy, ale zbudowany w zupełnie innym stylu. Nie będzie dominował nad otoczeniem, ale wkomponuje się w przestrzeń zabytkowego parku. Nie będzie stałej sceny, która w nieistniejącym już obiekcie ulegała ciągłym aktom wandalizmu. Na potrzeby organizowanych wydarzeń w ciągu kilku godzin będą montowane podesty i zadaszenie. Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. - Powstanie też nowy, muzyczny plac zabaw, a także publiczne szalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale i mam, chcących chociażby przewinąć niemowlę - dodaje zastępca burmistrza.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Stachu Lechu nie POPISaliście się z tym wnioskiem.
3 miesiące temu ocena: 93%  11
A Mazurek z Martuzalskim wnioskowali o 8 milionów z wrpo zadanie 9.2.1.na modernizację starego skrzydła szpitala. Niestety 10grudnia 2018 na opublikowanej liście rankingowej pojawili się na 51 miejscu na 91 wniosków. Przyznano finansowanie pierwszym dziewięciu wniosków. Czyli POrażka. Ale wg Gj i Leszka Mazurka prezio zrobił odwołanie i jest dobrej myśli. Żenada. Mogłaby jarocinska sprawdzać info przekazywane przez ściemniacza z platformy. A nie głupoty wypisuje. Koledzy z PO i PSL w województwie nie pomogli? Po co nam tacy partyjniacy lokalni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy referendum w powiecie?
3 miesiące temu ocena: 92%  10
Załatwić darmową kasę koalicjanci z PO PSL i PiS nie potrafili. Jedyne co im wyszło, to wzrost zadłużenia szpitala przez ostatnie dwa lata o prawie 15 milionów złotych.
~ Mniej sweet foci więcej pracy
3 miesiące temu ocena: 93%  9
Kasia Szymkowiakowa z PSL u wojewódzkich zielonych braci i sióstr partyjnych nie zalobbowała?
~ Precz z platfusami
3 miesiące temu ocena: 93%  8
Lidka po co ty go tam jeszcze trzymasz?
~ wscieklizny dostali
3 miesiące temu ocena: 92%  7
referendyści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ V kolumna
3 miesiące temu ocena: 80%  6
Ktoś podszywający się pod instytucję publiczną i korzystający z nicka CBA (czyli niedługo powinien być namierzony) to analizując wpis osoba wykształcona humanistycznie (ładnie pisze, forma ok, logiki zero), wróg polityczny Adama Pawlickiego i Stanisława Martuzalskiego. Prawdopodobnie zwolennik pslu, Kasi, referendystów, a z drugiej strony wychwalający ekipę muzealników (bądź co bądź pracowników gminy na czele z burmistrzem) i nienawidzący ludzi kojarzonych z Adamem Pawlickim. Przychodzi komuś ktoś na myśl?
~ Czas, pieniądze etc
3 miesiące temu ocena: 100%  5
CBA nie od razu Kraków zbudowano.
~ CBA kim ty jesteś że takie farmazony wypisujesz
3 miesiące temu ocena: 83%  4
Cabie lepiej później z dofinansowaniem 7,4 miliona niż wcześniej byle jak i bez dofinansowania. Jak za kadencji Adama Pawlickiego coś się robi to porządnie, a nie jak za Martuzalskiego ścieżka rowerowa wzdłuż Wrocławskiej za shellem z podwójnymi krawężnikami. PS I nie obrażaj Adama wrzucając go do jednego worka ze Stanisławem.
~ Nie skłócaj zespołu Adama Pawlickiego. Zajmijcie się lepiej marazmem powiatowym.
3 miesiące temu ocena: 83%  3
Podaj przykład niekompetencji? A druga sprawa to nie jest tak jak piszesz, że co złego to Adam, a co dobrego to jacyś oni. Burmistrz Adam Pawlicki odpowiada za wszystko, on kompletuje ludzi, zatrudnia i ocenia i czasami w konsekwencji zwalnia. Sukcesy jego zespołu są jego sukcesami, ale też porażki jego zespołu są jego porażkami. Zarzut historyczny jest zupełnie bez sensu. Nie da się wszystkiego zrobić od razu. Ale myślę, że historycznie zostało też wiele zrobione.
~ CBA
3 miesiące temu ocena: 25%  2
To teraz zastanów się przez ile lat władze (zarówno Adamowe jak i Stanisławowe) zaniedbywały park i otoczenie. Teraz się chwalą, ale zadbać o to wcześniej nie umieli. Na szczęście obecnie zajmuje się tym grupa kompetentnych osób, a nie Ci od lodowiska, czy budowy kolejnych domów+. Zresztą to ile lat to trwa też nie jest chlubą Jarocina. Cieszę się chociaż z tego, że dzisiaj widać powoli efekty.
~ Głupio wam?
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Przypomnijcie mi tych co krytykowali rozbiórkę amfiteatru? Pamiętam Martuzalskiego PO, Szalkowską PO teraz PSL.