ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M A

Można składać PIT-y i czekać na pieniądze ze skarbówki

11 dni temu    15.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Każdy, kto rozlicza się z urzędem skarbowym powinien zwrócić uwagę na zmianę terminu składania zeznań podatkowych PIT za rok 2019.

 

 

R E K L A M A

W tym roku wszystkie PIT-y podatnicy powinni składać od 15 lutego. Od tego dnia bowiem jest liczony jest termin zwrotu nadpłaty. Urząd skarbowy ma na to 45 dni, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego (w przypadku deklaracji składanych elektronicznie).

 

 

Z oddaniem formularzy PIT warto było poczekać do 15 lutego - dopiero teraz bowiem w usłudze Twój e-PIT udostępnione zostały automatycznie wypełnione zeznania podatkowe: PIT-28*, PIT-36*, PIT-37 i PIT-38.

 

 

[mieszkańcy gminy Jarocin maja wątpliwości czy nowe nakazy podatkowe są oryginalne, co na to urząd - czytaj TUTAJ]

 

 

Tam też zamiast wypełniania całego formularza wystarczy tylko sprawdzić poprawność danych (oraz dodać ewentualne informacje o ulgach i odliczeniach, z których chcemy skorzystać) i jednym kliknięciem wysłać PIT do urzędu skarbowego.

 

 

Jak w poprzednich latach, deklaracje można składać do 30 kwietnia. Wyjątkiem jest PIT-28, którego termin przekazania do urzędu skarbowego upływa już 2 marca.

 

 

[wyższy podatek od nieruchomości w gminie Jarocin - od kiedy i dlaczego - czytaj TUTAJ]

 

 

PRZYPOMINAMY - od 15 lutego do 30 kwietnia można w tym roku składać zeznania podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38, od 15 lutego do 2 marca - to termin składania PIT-28 za 2019 rok.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bartosz
wczoraj 12:53 4
Ciekawe od kiedy skarbówka zacznie wypłacać bo różne wersje chodzą jedni później złożyli dostali już zwrot A ci co wcześniej jeszcze nie otrzymali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zawiedziny
9 dni temu 3
ja złożć zeznanie, skoro w skarbówce w Jarocinie brak potrzebnych formularzy PITo i PIT37? Maja być dostępne dopiero pod koniec tygoania (a jest poniedziałek). Skandal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pt
9 dni temu 2
Gdzieś czytałem że w bibliotece rynek 17 można złożyć elektronicznie
~ mnn
11 dni temu 1
Na stronie ministerstwa finansów anonsowany jest inny program do rozliczania pit-ów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A