R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Modlitwa nie tylko dla Polaków. Jutro kolejna

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 11 miesięcy temu    31.01.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Od kilku miesięcy w każdy czwartek w dolnym kościele franciszkanów odbywa się modlitwa o pokój. W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu wykonywane są kanony z Taizé. Od nowego roku ojciec Kordian - inicjator tych modlitewnych spotkań - zaprasza do wspólnej modlitwy nie tylko Polaków.

 

R E K L A M A

 

„Kochani: Znacie kogoś w Jarocinie, kto jest z Ukrainy i nie ma się gdzie pomodlić? Przekażcie mu tę wiadomość: Молитва про мир, Співи Тезе, Репетиція співу 30 хвилин перед молитвою. Молитви кожного четверга в Яроціні у братів францисканів у нижньому костелі в годині 20.00” - napisał na facebookowym profilu parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. W cotygodniowym spotkaniu może wziąć udział każdy. Aby nauczyć się śpiewów, wystarczy przyjść pół godziny wcześniej. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 20.00.

 

Modlitwa w Taizé ma charakter ekumeniczny i jest oparta przede wszystkim na śpiewie, rozważaniach oraz ciszy. Główną częścią modlitwy jest śpiewanie kanonów - krótkich pieśni wykonywanych na kilka głosów i kilkukrotnie powtarzanych. Obecnie istnieje ponad 150 kanonów w większości języków świata. Wydane są w śpiewniku „Śpiewy z Taizé” oraz zamieszczone na stronie internetowej wspólnoty (www.taize.fr/pl).

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A