R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-RENAULT grudzień 10-16
R E K L A M A

Milionowy przetarg. Burmistrz już mówi o oszczędnościach. A tymczasem wykonawcy nie ma

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    8.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 52 ocen 1 / 100%
A A A

Jarocin. Gmina Jarocin. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Przetargi Jarocin. Przetargi w PWiK-u

 

R E K L A M A

Działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jarocinie spółka pijarowa informuje o otwarciu ofert w przetargu organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Chodzi o przebudowę systemu kanalizacji i sieci przesyłowej na osiedlu Kopernika.

 

To kolejna inwestycja realizowana przez miejskie wodociągi w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, na który spółka pozyskała potężne dofinansowanie zewnętrzne [ZOBACZ TUTAJ].

 

„Procedura przetargowa trwa od kilku miesięcy - aż trzy przetargi, ale dzięki temu wreszcie udało się uzyskać bardzo korzystną cenę, dzięki czemu zaoszczędzimy blisko 600 tys. zł. Warto walczyć o każdą złotówkę” - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, cytowany w informacji rozesłanej do mediów.

 

Rzeczywiście procedura wyłonienia wykonawcy trwa od sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie PWiK zdążyło trzy razy ogłosić zamówienie. Dotarliśmy do dokumentacji, z której wynika, że miejska spółka chciała wydać na inwestycję 14.863.293 zł netto (brutto ponad 18 mln zł).

W pierwszym przetargu jedynym oferentem było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud. Miejscowy zakład zaproponował jednak cenę o blisko 10 mln zł wyższą, niż oszacowali to autorzy specyfikacji (dokładnie 28.000.591 zł). Miejskiej spółce nie pozostało więc nic innego, jak dalej szukać wykonawcy.

W kolejnym, styczniowym przetargu, Drobud obniżył swoją propozycję nieznacznie (do ponad 27 mln zł), miał jednak konkurencję. Tym razem do zamówienia stanęły dwie inne firmy - Kanwod (Węglewo, gm. Pobiedziska) i DIM Construction (warszawska spółka działająca w konsorcjum). To właśnie ta ostatnia postawiła najniższą cenę - 23.339.973 zł, cały czas mocno przekraczając kosztorys inwestorski.

- Trzecie podejście pokazało, że warto było trochę poczekać, żeby uzyskać najkorzystniejszą ofertę - podkreśla Elżbieta Kostka, wiceprezes PWiK-u.

Autorzy informacji nie podają żadnych szczegółów. My zajrzeliśmy do dokumentacji z otwarcia ofert. Warto zauważyć, że PWiK zwiększył kwotę, którą zamierza przeznaczyć na wykonanie inwestycji na os. Kopernika – z początkowych 18.281.850 zł do 19.015.095 zł (dokładnie o 733 tys. zł).

 

Tym razem swoje oferty znów złożyły trzy firmy – Kanwood, po raz pierwszy warszawska spółka IDS-BUD (działająca w konsorcjum) i Drobud. Ceny jakie zaproponowały to odpowiednio - 25.910.146 zł (Kanwod), 23.320.926 zł (IDS-Bud) i 22.767.274 (Drobud).

 

W jaki więc sposób „zaoszczędzimy blisko 600 tys. zł” o których mówi burmistrz Adam Pawlicki? Gdyby od najtańszej oferty z drugiego przetargu (DIM Contruction) odjąć najniższą cenę z trzeciego postępowania (Drobud) - rzeczywiście otrzymamy około 600 tys. zł. Nie można jednak zapominać, że PWiK zwiększyło kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na inwestycję (o ponad 730 tys. zł).

To nie wszystko. Cena Drobudu, choć najniższa, cały czas przekracza kosztorys PWiK o całe 3.752.179 zł. Czy przetarg może zostać unieważniony z powodu przekroczenia możliwości zamawiającego? Takie sytuacje mieliśmy w ostatnich miesiącach w samorządzie [ZOBACZ TUTAJ].

Co dalej z przetargiem? - Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. O wyborze oferty najkorzystniejszej powiadomimy na naszej stronie internetowej – tłumaczy Tomasz Olszak z PWiK-u. - Żadne decyzje dotyczące ostatecznego sposobu rozstrzygnięcia prowadzonego postępowania nie zostały jeszcze podjęte.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rura
9 miesięcy temu ocena: 100%  51
Zastanawiam się kto i jakie oszczędności będzie miał w związku z tą przebudową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
9 miesięcy temu ocena: 88%  50
W Jarocinie wykonywanie zadań własnych samorządu nazywa się inwestycjami :-))) W podobnym mieście do Jarocina, ale jak nie trudno się domyśleć z mądrzejszymi mieszkańcami, przez inwestycje rozumie się np. to: http://nowasol.pl/index.php/ak...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk sprzedawca części
9 miesięcy temu ocena: 35%  49
Po przeczytaniu całego tego wywodu można dojść do wniosku że najlepiej byłoby wybrać droższą ofertę a nie najtańszą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk sprzedawca części
9 miesięcy temu ocena: 26%  48
Nie chce mi się wierzyć że to redaktor siedział i dodawał odejmował kwoty z jednego drugiego trzeciego przetargu wykonując mrówczą pracę by znaleźć cokolwiek i doczepić się nawet do tego że wyszło taniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Menadżer Gonada, specjalista bez matury
9 miesięcy temu ocena: 24%  47
Szkoda że redaktor nie był taki aktywny jak poprzednia władza robiła przetarg na przebudowę przystanku po PKS. Pół miliona zł za wyremontowanie niespełna 100 metrów kwadratowych. Wtedy jakoś bie było deciakań o cenę, a teraz się próbuje robić sensacje z faktu, że urząd stara się maksymalnie obniżać koszty? Pomieszanie z poplątaniem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ n
9 miesięcy temu ocena: 17%  46
Nawrocki wybuduje taniej :-)
~ Woda w piwie
9 miesięcy temu ocena: 76%  45
Boimy się? Trzeba spojrzeć w lustro...
~ Ty
9 miesięcy temu ocena: 86%  44
Czy to prawda że udziałowcem drobudu jest ciotka skazanego za
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za ...
9 miesięcy temu ocena: 93%  43
Prawda
~ wszyscy go znamy amen
9 miesięcy temu ocena: 92%  42
SKAZANY w Jarocinie jest tylko jeden
~ łapaćzłodzieja woła złodziej
9 miesięcy temu ocena: 13%  41
Każdy myśli po sobie złodzieju. To że Wasza ekipa kradła, o czym świadczą kolejne zarzuty prokuratorskie, to nie znaczy że inni tak robią.
~ Agniecha
9 miesięcy temu ocena: 82%  40
To tajemnica i nie wolno o to pytać
~ Malanowscy i Partnerzy
9 miesięcy temu ocena: 32%  39
Podobno na Ługach ukryty jest złoty pociąg z Wałbrzycha, ale napewno synalka Gonady nie raz przesłuchiwano ws. handlu dragami:D
~ Liczydło
9 miesięcy temu ocena: 24%  38
Redaktorku jak nie wiesz co i jak policzyć to może trza wrócić do szkoły, za pół roku Teodór wróci na emeryturke to może korepetycji Ci udzieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda o przetargach !!!
9 miesięcy temu ocena: 30%  37
http://natemat.pl/101529,uczci...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wacek
9 miesięcy temu ocena: 80%  36
Mistrz przetargow.Zblizaja sie wybory i kasa na kampanie wyborcza potrzebna.Tak jak na laczniku to mozna ustawic i 2 banki jest sie do przodu.W konsekwencji zaplaca za to wyborcy .Tak wiec przed wyborami kazdy przetarg to zyla zlota.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do powiatowego Stachanowca
9 miesięcy temu ocena: 29%  35
Sam po sobie sądzisz szachraju. Żeś ustawił wielkie wmurowanie kamienia węgielnego na ZGO za kilkadziesiąt tysięcy a później firma robiła ci kampanie, robiła też strony www dla kilku spółek. Najpierw grube zlecenia na setki tysięcy a później kampania po kosztach, przyznaj się jak było wieczny rencisto.
~ Skazany za ...
9 miesięcy temu ocena: 83%  34
Ty to bystry Wacek jesteś, chyba Cie wezmę na zastępce, jak już naiwniacy z ZJ mnie wybiorą na następną kadencję :-)))))
~ do układu koleżeńskiego
9 miesięcy temu ocena: 22%  33
Patrzcie referendyści co się robi dla Jarocina i ile się robi a nie czepiacie się przetargów . Wy nie zrobilibyście niczego . Tak by było jak po przewrocie dziadkowym w powiecie :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wróżbita Maciej
9 miesięcy temu ocena: 43%  32
Ty jasnowidz, weź tam się zgłoś do prokuratury jak masz takie pewne info w sprawie ustawionych przetargów, może sam brałeś udział skoro taki pewny jesteś, tylko że te ustawki to chyba robiłeś z Gonadą i Kolczykiem
~ TONY
9 miesięcy temu ocena: 76%  31
Za ile się robi żałosny urzędasie? Jak by było normalnie starczyło by na więcej kmiocie z gminnej spółki ?
~ Zwykły jasnowidzący mieszkaniec, nie referendysta.
9 miesięcy temu ocena: 80%  30
Dla jakiego Jarocina? Kto jest właścicielem drobudu? Wszystko załatwiane jest w jednym kolesiowskim kręgu.
~ andrzej
9 miesięcy temu ocena: 83%  29
Te przetargi to ściema, tak pokręcone jak cała działalność włodarzy miasta tak jak w książce temat - mroczny układ .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
9 miesięcy temu ocena: 85%  28
JA piernicze ale ściema z tymi przetargami kolejny raz. Przecież tym się powinien zainteresować Urząd Zamówień Publicznych! Niech ktoś pozgłasza te wszystkie pożal się boże przetargi z ostatnich lat! Przecież tu chodzi o naszą kasę!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uciekający przed listonoszem
9 miesięcy temu ocena: 69%  27
Ktoś pozgłasza? Zgłoś, a nie oglądaj się na innych.
~ Leib Blumsztain
9 miesięcy temu ocena: 31%  26
Kucu już się wpisałeś na przewodniczącego komitetu poparcia kandydatury Czarnej Mamby? Odłuż klawiaturę i tam z Jurkiem Szczurkiem możecie już na całego kręcić kampanie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdam
9 miesięcy temu ocena: 76%  25
lepsza Kaśka niż ten chory układ
~ JAROCINIAK
9 miesięcy temu ocena: 25%  24
Burmistrz ostatnio powiedział że trzeba zadłużać gminę mądrze , robiąc niezbędne inwestycje i ja burmistrzowi wierze na słowo - bo to człowiek honoru i jeszcze nigdy wyborców nie zawiódł !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do gminnego trolla
9 miesięcy temu ocena: 100%  23
Chyba sam w to nie wierzysz?!?!?
~ do Szlomy Wlldsztajna
9 miesięcy temu ocena: 68%  22
Jak będziesz mi Szloma ubliżał to pojedziesz do Izraela z biletem w jedną strone .
~ Szloma Wildsztajn
9 miesięcy temu ocena: 74%  21
Rzeczywiście Drobudu nigdy nie zawiódł a co do uczciwości to poczytaj sobie pajacu sentencję wyroku oczywiście za sukces!
~ MC HAMMER
9 miesięcy temu ocena: 31%  20
News dosłownie z d..., w którym nie bardzo wiadomo o co chodzi. Gmina za wszelką cenę chce obniżać koszty zamówień tak żeby w budżecie starczało na realizacje jak największej ilości zadań, a szanowny redaktor próbuje szukać dziury w całym, tam gdzie jej nie ma. Może się pan swym fachowym okiem przyjży wybitnemu zarządzaniu praktykowanemu w Powiecie obecnie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sipke w lapy
9 miesięcy temu ocena: 76%  19
Ciekawe kim zrobi te wszystkie wygrane przetargi dro... Za 10zl bikt nie bedzue tyral
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Liczenie było w szkole
9 miesięcy temu ocena: 36%  18
Najniższa cena w drugim przetargu - najniższa cena w trzecim = ok. 600 tyś. oszczędności. Chyba lepiej, że spółka zaoszczędziła te pieniądze niż miałaby je wydać ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
9 miesięcy temu ocena: 71%  17
Jeszcze cztery przetargi i może zmieszczą się w pierwotnym budżecie (o ile za każdym razem ktoś przebije drobud).
~ Brynkoty
9 miesięcy temu ocena: 35%  16
Najlepiej jakby gmina nic nie robiła. Bo cokolwiek się nie robi to źle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P R A W D A
9 miesięcy temu ocena: 76%  15
Gmina ma robić. Ale uczciwe przetargi !!!
~ Skazany za ...
9 miesięcy temu ocena: 80%  14
Tak się właśnie dyma naiwniaków z kasy i to zgodnie z prawem. Proszę o głosy na następną kadencję drodzy naiwni wyborcy ZJ :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIAK
9 miesięcy temu ocena: 27%  13
Warto dać zarobić Drobudowi bo to lokalna firma zatrudniająca pracowników z regionu Jarocina . Firma solidna , terminowa a jakość wykonanych robót znacznie przewyższa inwestycje wykonane przez firmy ogólnopolskie z poza regionu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Towarzystwo Wzajemne Adoracji
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
A świstak ..... A.Pawlicki czuje sie pewnie, bo nie ma realnej konkurencji. Działa zgodnie z zasadą "Dziel i rządź". Myślę, że kiedyś nastanie czas bez Pawlickiego, tylko czy będzie za co funkcjonować?
~ asdam
9 miesięcy temu ocena: 85%  11
DO "do HAha" zobocz sobie ilu ukraińców pracuje przy budowie basenu
~ Tony
9 miesięcy temu ocena: 67%  10
Co z tego że lokalna firma jak Nas oskubie ? To pieniądze mieszkańców Jarocina. Pewnie coś by zostało na inne prace drogowe gdyby było normalnie.
~ do "Haha"
9 miesięcy temu ocena: 33%  9
Rozumiem że wolisz żeby inwestycje robiła firma z Wawy a udziałowcami byli szczwani panowie necenasi spokrewnieni z HGW a pracowali tam sami Ukraińcy ?... Ot sabaka z ciebie psia twoja mać ...
~ Haha
9 miesięcy temu ocena: 78%  8
Firma lokalna ale pomysł kto tam jest udziałowcem jak się nie mylę to ktoś z rodziny naszego h wspaniałego burmistrza
~ Pytanie na śniadanie.
9 miesięcy temu ocena: 77%  7
Bo to jest takie zabezpieczenie? Wodociągi dają kasę za którą nie da się zrobić lub nikt w tej kasie się nie zmieści? Wtedy pojawia się Drobud "cały na biało" który daje najniższą ofertę? Ale większą niż wodociągi mogą dać? A gdyby przypadkiem jakaś firma dała mniej to przetarg się odwoła? Ale w tej sytuacji kasa się znajdzie. Hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co grane
9 miesięcy temu ocena: 78%  6
Drobud i wszystko jasne :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A