R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M ABx - MebleJarocin
R E K L A M A

Mieszkańcy Goliny: Czy jest szansa, że ta inwestycja nie dojdzie do skutku? [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    22.09.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 26 ocen 11 / 91%
A A A
 fot. Przemysław Niewiada

Jarocin. Gmina Jarocin. Inwestycje w gminie Jarocin. Strefa Inwestycyjna w Golinie. Zebranie w Golinie. Ubojnia w Golinie. Ubojnia drobiu w Golinie

R E K L A M A

 

Temat planowanej budowy ubojni drobiu w Golinie, jak można się było spodziewać, zdominował środowe zebranie sołeckie. I to pomimo że na spotkaniu nie pojawił się nikt z władz gminy (burmistrz w ostatnim momencie odmówił, tłumacząc się wyjazdem), ani przedstawiciele inwestora - firmy Polżywność (ci deklarują chęć spotkania na początku października) [ZOBACZ TUTAJ].  

 

Meandry związane z wydaniem decyzji środowiskowej tłumaczył mieszkańcom wsi Sławomir Frydryszak, z-ca naczelnika Wydziału Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Jarocinie

 

- Przedmiot tego wniosku, czyli ubojnia drobiu, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, może być realizowana - mówił Sławomir Frydryszak. Przypomniał, że  burmistrz wydając decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach opiera się na opiniach trzech instytucji - Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, Sanepidu i starosty, jako organu ochrony środowiska.

 

- Z tych trzech instytucji tylko starosta wydał opinię, ale trzeba powiedzieć, że opinia w strukturze administracyjnej nie jest wiążąca - mówił urzędnik. - Starosta między innymi kierując się bliskością istniejącego zakładu o zbliżonym profilu i też kierując się jakby docierającymi informacjami, czy problemami z tym zakładem ze strony społeczeństwa, o potrzebie przeprowadzenia oceny i sporządzenia raportu odziaływania na środowisko. Niestety Sanepid i RDOŚ wydał opinię o braku takiej potrzeby.

Urzędnik zaznaczył jednocześnie, że decyzja burmistrza stała się prawomocna.

- Procedura ocen odziaływania na środowisko została skrócona, czyli nie było udziału społeczeństwa, co oznacza, że w okresie 21 dni każdy z państwa mógł jakieś uwagi wnieść - dodał.         

Pierwsze pytanie z sali. - Nas najbardziej interesuje, czy mamy jeszcze szanse zrobić coś jako społeczeństwo, żeby ta inwestycja nie doszła do skutku. Czy jakikolwiek organ - pytała Urszula Kowalczyk, dyrektor miejscowej szkoły, przy poparciu zebranych.

Jaka padła odpowiedź?  

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
+ 10 głosów: 11 (91%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dziadzia
12 miesięcy temu ocena: 80%  26
Smród na wsi był zawsze ale tamten smród kiedy świnie miały jako ściółkę słomę ,kiedy bydło i kury były karmione naturalnie to był przy tym FETORZE jak perfumy najlepszej jakości.Rozlewana gnojowica po Swiniach,GNÓJ po fredkach ,odpady poubojowe od Biernackich to ODÓR który przekracza wszelkie normy.Wiem o czym piszę.Przeprowadziłem się na wieś wtedy kiedy smród był jeszcze NATURALNY.Pozdrawiam Anię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goliniec
ponad rok temu ocena: 62%  25
Moim zdaniem jedyną pomocą dla mieszkańców Goliny jeżeli chodzi o Biernackiego i nowo powstałą ubojnią będzie ustawa antyodorowa, nad którą ostro działa PiS. Nigdy nie byłem za tą partią ale ten pomysł podoba mi się bardzo. Wtedy samorządy miałyby instrumenty prawne, żeby kontrolować tego typu firmy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ witaszyce
ponad rok temu ocena: 69%  24
a potem czas na Witaszyce - o tym się nie mówi - powstanie tam przetwórnia krwi z tego zakładu....ha,ha,ha i co na to Lamrecht i Roszok?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwertyuiop
12 miesięcy temu ocena: 20%  23
Nic bo są wiernymi sługami Skazanego za... I się rozwijają za pieniądze gminne tak jak ich guru Skazany za...
~ krzychu
ponad rok temu ocena: 58%  22
Lump tuli kasę w stajni koło starostwa. Nic nie potrafi (nawet wkręcić żarówki) to chleje kawę u Kelnera i Żarówy do spóły z Trzeźwym Kajakiem. A licznik bije, a czas leci.
R E K L A M A
~ Mieszkaniec goliny
ponad rok temu ocena: 75%  21
Debilizm siega zenitu tych ludzi . Wiochmen polrolniczak nic nie zrobil ze stache I teraz z ludzi debili robia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
ponad rok temu ocena: 59%  20
Prosze popatrzec przecietna wieku tych ludzi to po 60 , ich sie nie przekona że teraz jest inna technologia.sa zakladane filtry na kominy , pochlaniacze smrodu .....ludzie sie boją bo mają za oknem biernackiego , a to jest zaklad ze stara technologia , albo i bez. Tym ludzia powinno sie wytlumaczyc jak teraz sie buduje nowe zaklady , ubojnie . A z drugiej strony prosze sie przejechas do goliny po 19 jaki dym leci z kazdego komina .momentami nie widze gdzie jade, i kto tu wiecej truje ! ! ! ! !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ endriu
12 miesięcy temu ocena: 67%  19
Podjedź pod ubojnie w Golinie i stań sobie pod bramą, albo pod norki, albo jeszcze lepiej pod ten syf co od norek wywożą po okolicy i rozrzucają po polach. Wtedy zrozumiesz jakie głupoty piszesz.
~ Ze smrodem nie wygrasz
ponad rok temu ocena: 62%  18
Jak by tak było to Biernacki musiał by zrobić modernizację.
~ Jurand z Goliny
ponad rok temu ocena: 86%  17
Szczyt głupiego populizmu Półrolniczaka, Żyta i Matuszaka. Prezes z PSL. Kogo interesu oni bronią, Biernackiego? Bo tylko on na tym straci, pracownicy zyskają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wielki inwestor , wielki sukces nas wszystkich
ponad rok temu ocena: 68%  16
Porąbani Ci ludzie. Taka fabryka się buduję i oni muślą jak w tym przeszkodzić. Dlatego PSL już przestaje istnieć, przez takie działanie. Zakład powstanie to Biernacki będzie musiał więcej płacić aby utrzymać ludzi, a nowy zakład będzie musiał więcej zapłacić aby ktoś chciał tam pracować. W efekcie wszyscy pracownicy z całej gminie będą więcej zarabiać. Dobra robota Panie burmistrzu, a wariatami nie ma co się przejmować, te 10% wliczając to szkodników z PSL zawsze będzie bruździło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ endriu
12 miesięcy temu ocena: 0%  15
To żyj sobie w tym smrodzie. A ukraińcy porobią i wrócą do siebie.
~ lala
ponad rok temu ocena: 20%  14
Myślisz rozumiem o naszych braciach Ukraińcach.
~ witek
ponad rok temu ocena: 44%  13
a Pawlicki to gdzie ? zwiał z obaw ! będziemy pamiętać przy wyborach !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golina fiołkami pachnąca
ponad rok temu ocena: 62%  12
Wieśniacy zrobili się ostatnio jacyś dziwni . Nosy im się wyczuliły na smród - o dziwo . Krowa pierdnie to mówią a feeee . Świnia się sfajda to ubolewają . Kure trzeba zabić to też nie wporządku bo to brzydko pachnie . Ale samochodami lepszej marki to by jezdzili . W willach by mieszkali . A najlepiej jakby zakładów pracy w okolicy by nie było a burmistrz im miesiąc pieniądze w bagażniku swojego auta przywoził . No obudzcie się kmiecie - tak dobrze to nie ma . Bez pracy nie ma kołaczy . Chcieliście inwestora to macie . Fabryki cukierków nikt w Golinie nie postawi . Smród na wiosce to rzecz normalna .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fiołek
ponad rok temu ocena: 37%  11
Pyta się mieszczuch rolnika rozrzucającego obornik .Gnojażu która godzina 12 ty kur.o z miasta
~ kot filemon.
ponad rok temu ocena: 41%  10
Baran opalonego.
~ Goliniec
ponad rok temu ocena: 27%  9
Dziękuje bardzo za wideorelację ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z goliny
ponad rok temu ocena: 44%  8
NIE dla ubojni. Mieszkaniec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bezrobotna szmata
ponad rok temu ocena: 35%  7
Ania to żona radnego z odstającymi uszami !!!
~ ania
ponad rok temu ocena: 60%  6
T A K dla uboni! ! !
~ ania
ponad rok temu ocena: 62%  5
T A K dla uboni! ! !
~ Koniec PSL
ponad rok temu ocena: 65%  4
Pojechane arbuzy. Nie było inwestycji krytykowali. Jest inwestycja przeszkadzają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaajjaja
12 miesięcy temu ocena: 100%  3
a jak się odwolac od decyzji Sanepidu jak żadnej nie podjeli bo stwierdzili ze nie potrzeba
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 66%  2
PSL z Goliny nie przeszkadza wręcz robi wszystko, żeby ta inwestycja powstała. Nie odwołał się od decyzji środowiskowej, czy sanepidu. Wszystko po to, żeby smród był i w przyszłych wyborach mieszkańcy nie zagłosowali na Pawlickiego.
~ ferdek
ponad rok temu ocena: 79%  1
Dokładnie ...!!!
R E K L A M A
R E K L A M A