R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Mieszkańcy donoszą na siebie. Spółdzielnia maluje pasy…

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    15.10.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 29 ocen 9 / 100%
A A A
Na osiedlu Konstytucji 3-go Maja w Jarocinie pojawiły się dodatkowe pasyNa osiedlu Konstytucji 3-go Maja w Jarocinie pojawiły się dodatkowe pasy fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Pod koniec września na osiedlu Konstytucji 3 Maja w pojawili się policjanci i zaczęli wystawiać mandaty lub wezwania na komendę za złe parkowanie. - Ludzie tutaj tak parkowali od 20 lat, a teraz się nagle ktoś obudził - zastanawiała się  jedna z mieszkanek [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M A

Zmasowana akcja policji, to efekt zgłoszeń mieszkańców za pomocą interaktywnej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą podobnie jak inne komendy w kraju, uruchomiła jarocińska policja.

Większość jarocińskich osiedli - Konstytucji 3 Maja, 1000-lecia, Kościuszki - stanowi tzw. strefę zamieszkania, gdzie parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych. Kilku radnych z rządzącej gminą Ziemi Jarocińskiej chce je nawet zlikwidować [ZOBACZ TUTAJ]

Póki co szefostwo spółdzielni znalazło rozwiązanie problemu. - Zostaną wyznaczone miejsca postojowe zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Wykorzystane zostaną wszystkie możliwości, które daje nam kodeks ruchu drogowego i przepisy rozporządzenia ministra infrastruktury, określające odległości miejsc parkingowych  od okien. Ilość miejsc parkingowych na osiedlu Konstytucji 3 Maja będzie mniejsza  niż była, ponieważ w niektórych punktach, gdzie mieszkańcy parkowali w miejscach niewyznaczonych wobec braku reakcji policji, my specjalnie nie znakowaliśmy  miejsc, wiedząc, że po prawidłowym oznakowaniu miejsc w strefie zamieszkania ich liczba spadnie - tłumaczy Paweł Niewiadomski, prezes Spółdzielni Mieszakniowej-Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie.

Malowanie już się rozpoczęło. Niewiadomski podkreśla, że wcześniej mieszkańcy, choć parkowali w niedozwolonych miejscach, to nie dochodziło do kolizji, a ulice były przejezdne. - Skoro powstał portal i mieszkańcy sami na siebie zaczęli donosić i mamy sytuację, jaką mamy, to jako zarządca nie mamy innej możliwości, jak uporządkować wszystko - mówi prezes.  

W ocenie Pawła Niewiadomskiego spółdzielnia wykorzystała już wszystkie tereny znajdujące się w jej zarządzie na pobudowanie nowych miejsc parkingowych. Za jego kadencji powstało 1.500 takich miejsc.  Zauważa również, że problem braku parkingów nie dotyczy tylko Jarocina, ale także wielu innych miast.

Czy twoim zdaniem Policyjna Mapa Zagrożeń rzeczywiście zwiększa nasze bezpieczeństwo?

Czy twoim zdaniem Policyjna Mapa Zagrożeń rzeczywiście zwiększa nasze bezpieczeństwo?

ankieta dodana 06.10.2016, ilość wszystkich głosów: 674
Zdecydowanie tak
32%
Zdecydowanie nie
61%
Nie mam zdania
7%
R E K L A M A
+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ prorok
ponad rok temu ocena: 43%  30
na tym osiedlu mieszka utrwalaczka władzy ludowej emerytowana milicjantka towarzyszka Kryś,była oskarzycielka w kolegium d/s wykroczeń,to ona na was kapuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewcia
ponad rok temu 29
Chyba nie ten teren to chyba Pan z bloku 22
~ autor zdjęcia
ponad rok temu ocena: 38%  28
c.d do mojej odpowiedzi do "gminniczka"(która napewno nie jest konfidentem).W ostatnim czasie syn mojego kolegi poważnie zachorował i jest potrzebne bardzo dużo pieniędzy .Zastanawiam się czy poraz pierwszy (choć w słusznej sprawie)nie zostać donosicielem i na drodze sądowej nie domagać się od wcześniej wskazanych internautów wpłaty na ten cel harytatywny.Dziękuję za uważne przeczytanie moich wypowiedzi!Pozdrawiam i i do zobaczenia "gminniczka","100zł", "gminnik" , "konst"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZACZNIJCIE MYŚLEC
ponad rok temu ocena: 50%  27
poustawiajcie jeszcze płoty ,zasieki.szlabany ,pola minowe ,a jak się będzie nie daj Bóg ,PALIĆ lub ktoś będzie potrzebował szybko POGOTOWIA to nie będzie jak dojechać LUDZIE OPANUJCIE SIĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminniczka
ponad rok temu ocena: 55%  26
Na moje oko 4 piętro , środkowa klatka , blok 18. A mieszka tam taki jeden biegacz konfidencik!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ autor zdjęcia
ponad rok temu ocena: 44%  25
Szanowni internauci(nie konfidenci): "gminniczka", "100zł","gminnik", "konst" Platformy redakcyjne typu kontakt 24,poinformuj nas itp,itd zostały stworzone po to ,żeby mieszkańcy mogli informować redakcje o ważnych wydarzeniach w swoim mieście,kraju itd.Ja uznałem ,że wyznaczanie nowych miejsc parkingowych na osiedlu jest właśnie takim wydarzeniem ponieważ sam jestem zbulwersowany sytuacją ,która ma miejsce od około 2 tygodni.Sam jestem mieszkańcem i użytkownikiem "nielegalnego parkingu",na którym sam stawiałem kilkaset razy swój samochód.Tylko idiota i ktoś skrajnie niedorwinięty może nazwać inną osobę konfidentem ,kapusiem itp nie mając na to żadnych argumentów i dowodów.Jeśli tak dobrze zlokalizowaliście autora zdjęć to zapraszam przez cały dzień do przyjścia do mnie i powiedzenia mi osobiście ,że jestem konfidentem.Choć wiem,że żaden z was się u mnie nie pojawi ,bo macie tylko odwagę na pisanie tak obraźliwych słów pod swoimi nikami i bezimiennie.
~ Dziennikarz
ponad rok temu ocena: 67%  24
Konfident jest słowem obrażającym kogoś perfidnie. Nie mając dowodów na to można samemu się narazić na odpowiedzialnosc karną. Co tu w tym przypadku jest donosicielstwem???zrobienie zdjęcia pracownikom którzy w słusznej sprawie malują miejsca parkingowe???nie zdziwię się jak autor zdjęcia pozwie Cię do sądu.
~ 100 zl
ponad rok temu ocena: 71%  23
TO Teraz wiadomo kto na nas donosił
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 56%  22
Hej konfidencie fotografie. Wiesz,że upubliczniasz właśnie wizerunek osób bez pytania ich o zgodę? Mam nadzieję, że któraś z tych osób doniesie na ciebie i praworządnie bekniesz za to, hipokryto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ autor zdjęcia
ponad rok temu ocena: 50%  21
Nie nie wiem.Powiatnik ci odpowiedział.domyślam się tylko ,że nie jesteś w stanie rozpoznać postaci na zdjęciu .
~ Powiatnik
ponad rok temu ocena: 100%  20
Poczytaj sobie najpierw o ochronie wizerunku i kiedy jest wyłączona, zamiast pisać farmazony.
~ .../
ponad rok temu ocena: 91%  19
W donosicielstwie mieszkańcy Jarocina i okolic są najlepsi w województwie. Najbardziej współczuję mieszkańcom Os. Bajkowe i ul. Kasprzaka. Mają "super" sąsiada(kę). Jak najdalej od takich ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luje
ponad rok temu ocena: 69%  18
co wy robice wszyscy do koscoła chodzą i tak ludzi kablują do czeg doprowadził PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hej
ponad rok temu ocena: 100%  17
o widze ze ktos w bloku 18 ma fajny aparat fot . i ładnie zdjecia robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 100%  16
W końcu snajper to zobowiązuje do czegoś. Idealnie może robić zdjęcia osobom pijącym piwko pod monopolem
~ Roman
ponad rok temu ocena: 100%  15
A na osiedlu tysiaclecia tak zwanym a dokladniej przy ulicy sportowej ludzie z pietrowki na przeciwko najpierw na na nas kablowali polocji ze parkujemy na chodniku(sam widzialem jak policja krazyla po osiedlu a ta im pokazywala gdzie ludzie parkuja.. Niektorzy od 50 lat jak tylko bloki zbudowali) a teraz zajmuja nasze miejsca parkingowe bo sami maja dwa auta i zero miejsca pod domem.chodzi dokladnie o zielone audi.precz konfidentom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1610
ponad rok temu ocena: 100%  14
Przypadków jest więcej, np. sąsiedzi zielonego Audi z naprzeciwka, dalej Pan dyrektor Pod... Volkswagen pod domem a Mazda 323 na parkingu.
~ xx
ponad rok temu ocena: 71%  13
Ta sama sytuacja jest na działkach w Żerkowie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola56
ponad rok temu ocena: 62%  12
swoją drogą jak to jest ze jedne osiedla maja bariery przy wjeżdzie a drugie stają się parkingiem dla przyjezdnych na zakupy. na mnie i sąsiada ktos życzliwy nasłal w ub. roku w wigilie policje w porze kolacji wigilijnej. nie bylo miejsca na parkingu więc zajęlismy kawałek chodnika. I juz donos. W tym roku może udlawią się ością
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powiatnik
ponad rok temu ocena: 0%  11
Tak to jest, że jak wszystkie mieszkania są wykupione i wspólnota - tj. właściciele mieszkań - się zrzucą ,to na swoim gruncie (nieruchomość wspólna przynależna do bloku) mogą postawić co tylko chcą. A że najczęściej chcą szlaban, to i szlaban stawiają.
~ aleksander61
ponad rok temu ocena: 100%  10
jest wielki problem z parkowaniem. mamy mieszkanie wraz z gruntem. ale niestety w kazdym mieszkaniu po 2 - 3 auta. powinno byc jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie lub na jedno auto w mieszkaniu. jesli zostana wolne miejsca to pozostali. niestety ludzie przyjeżdżają na zakupy parkują na osiedlach a mieszkancy jedni na drugich donoszą. kraj donosicieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Władyslaw
ponad rok temu ocena: 30%  9
Obowiązkiem praworządnego obywatela jest zglaszać wszelkie przestepstwa i wykroczenia na policję,ja zglaszam wszystko co niezgodne z prawem. Zamiast się wkurwiać na takich jak ja po prostu parkujcie w miejscach dozwolonych,a nikt was nigdzie nie zakabluje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dorota
ponad rok temu 8
czy ty Władysław mieszkasz może w bloku naprzeciwko sklepu piekarni Gurzyński i Książ? Strażnik Teksasu się znalazł.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 58%  7
Tylko się nazywa "mierny, bierny ale wierny", albo "lojalny obywatel", ORMO, "dobry Niemiec". W każdym kraju i w każdym systemie funkcjonują tacy praworządni do szpiku kości. Praworządni za Generalnej Guberni, za komuny i za "demokratycznej najjaśniejszej". I tylko płacz, jak na nich ktoś doniesie.
~ wnerwiony
ponad rok temu ocena: 81%  6
Ty de--... ilu. Masz w ogóle samochód? Przejedź się na os. Konstytucji i zobacz ile jest tu aut. W wyznaczonych miejscach nie ma możliwości zaparkowania, nawet pod innymi blokami idąc dalej. Bardzo dobrze ze wymalowali teraz pasy i jest porządek.
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 55%  5
I po co te pasy znów autami do bloku będą wjeżdżać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 92%  4
Osiedle konfidentów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 87%  3
Osiedlowi snajperzy cały czas na posterunkach
~ racja !!
ponad rok temu ocena: 89%  2
dokladnie tylko w oknach siedza sami donosiciele i kryminalisci
~ aaa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Rudy 102.
R E K L A M A
R E K L A M A