R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Mieszkańcy będą mogli za darmo pojechać do Środy Wlkp.

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    9.05.2017
Jakub Nowak
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fot. archiwum powiatu sredzkiego

Nowe Miasto nad Wartą. Darmowe autobusy. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo część mieszkańców gminy będzie mogła za darmo dojechać do Środy Wlkp.

Wspomniane rozwiązanie funkcjonuje już w innych gminach powiatu średzkiego: Zaniemyślu i Krzykosach. Mieszkańcy mogą korzystać tam z darmowych autobusów, które dowożą ich do Środy Wlkp., co w praktyce jest sporym udogodnieniem dla osób, które mają do załatwienia różne urzędowe, ale nie tylko, sprawy w stolicy powiatu. Teraz wszystko wskazuje na to, że z bezpłatnej komunikacji będą mogli korzystać także pasażerowie z gminy Nowe Miasto.

R E K L A M A

- Według wstępnych wyliczeń dziennie autobusy będą przejeżdżać ok. 75 km na naszym terenie. Do darmowych biletów będziemy musieli dokładać między 30 a 40 proc., w sumie chodzi o ok. 7 tys. zł miesięcznie, co daje ok. 84 tys. zł rocznie - wylicza wójt gminy, Aleksander Podemski.

Jak konkretnie będze wyglądała trasa darmowych autosbusów? Od kiedy mogą jeździć? Ile będzie kursów dziennie? Co o sprawie mówią radni? Czy jest szansa, że darmowe autobusy będą także do Jarocina? Przeczytasz o tym w najnowszym papierowym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ fgjhfgj
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Najbardziej rozwala mnie "informacja" w sklepie "Wprowadzą autobusy, żeby uczniowie wybierali środę, a nie Jarocin" :) No kurcze, Nowe Miasto to powiat Średzki, a nie Jarociński, dlaczego Jarocin się burzy o to? Powiat dba o to aby były dojazdy do różnych miejscowości, a Jarocin się obraża... Niestety z Jarocinem jest coraz gorzej.... Mieliśmy fajne dojazdy z JLA i co? Na początku było fajnie a później było tak poograniczane że w sumie nie wiadomo jak jeździć do tego Jarocina, bo autobusy nie pasują. Nie mówię już o MEGA opóźnieniach tych autobusów przez te korki co się tworzą na wjeździe do Jarocina...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dyzma
ponad rok temu 10
Nie ma dróg przy których mogły by powstawać nowe firmy ,wąskie gardła to wylot na poznań , ostrów ,kalisz , wrocław.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Upadek
ponad rok temu ocena: 50%  9
A jarocin bierze 3 razy tyle doplaty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wujek ludek
ponad rok temu ocena: 80%  8
I tak Środa Wlkp. załatwiła Jarocin... Kto teraz pojedzie do szkół w naszym podupadającym mieście ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maj 2017
ponad rok temu ocena: 80%  7
To nie Środa, tak załatwiają Jarocin nasze jarocińskie władze.
R E K L A M A
~ bajeczki
ponad rok temu ocena: 83%  6
A na dobranoc... drodzy mieszkańcy Jarocina - bajeczka. Śpijcie dobrze! https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ witaszyczanin
ponad rok temu ocena: 33%  5
Ten Pan Burmistrz to prawdziwy Anioł z Nieba. Lepszy od pisiorów, którzy kopiują jego rozwiazania i nie mogą znieść jego sukcesów. Przez to chcą go znowu skazać i polują na potknęcie na polecenie polityczne. TW Malina z pis chce reglametować przyjecia i pobyty w szpitalu Pan burmistrz by do tego nigdy nie dopuscił . A malinie proponuje zamiast na pogotowie z zawałem dzwonić prosto do Jezierskiego żeby nadwykonań n ie było. Jeszcze wyśmiewa Mazurka i szydzi ze on tego nie bedzie firmował - to sie zwolnij z tej rady nikt cie tam nie prosił i nie trzyma na siłe bo nic po za mąceniem nie umiesz. Nie masz najmniejszego pojęcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ robić
ponad rok temu ocena: 90%  4
Może od Jarocina zrobią i wspomogą biedny powiat oraz tanią siłę roboczą? Środa się rozwija, powstają nowe firmy i starych jest wiele. A u nas nie ma nic :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 82%  3
Jak to nie ma nic?! Przecież Jarocin to miasto: stacji benzynowych, marketów, banków, aptek, sklepów monopolowych i salonów fryzjerskich :P
~ maj 2017
ponad rok temu ocena: 100%  2
U nas jest Burmistrz - Adam, Michał Pawlicki. Za mało, to dodaj Ziemię Jarocińską.
R E K L A M A
R E K L A M A