ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Michałek potrzebuje wsparcia. Pomóżmy 3-latkowi wygrać walkę z padaczką

› Aktualności› Wydarzenia 16 dni temu    24.11.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A

Michałek Jędrasiak z Witaszyc przyszedł na świat we wrześniu 2016 r. Z powodu niedotlenienia pierwsze godziny życia spędził pod namiotem tlenowym. Dzięki rehabilitacji zaczął samodzielnie siadać, raczkować, aż w końcu, w wieku dwóch lat – chodzić.Radość z postępów nie trwała jednak długo.

 

R E K L A M AGadziński śródtekstowy 06-13.12.2019

 

 

Pojawiły się zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej, koncentracji oraz zdiagnozowano opóźniony rozwój mowy. W wieku 2,5 roku pojawił się pierwszy napad padaczki. Szybko okazało się, że jest to padaczka lekooporna, ponieważ pomimo przyjmowania przez niego czterech leków, burza w jego mózgu trwa nadal. Ataki przychodzą niespodziewanie i czasem są tak silne, że jest potrzebna hospitalizacja.

 

Michałek w swoim krótkim życiu przeszedł już szereg badań: genetycznych, metabolicznych, rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, badania EEG i wiele tygodni spędził w szpitalu. Każdy atak bardzo go wyniszcza i musi ciężko pracować, żeby dogonić swoich rówieśników w rozwoju. Przez rodzaj i ilość przyjmowanych leków zaczyna chorować jego wątroba i tarczyca. Cały czas jest pod opieką neurologa, laryngologa, endokrynologa i okulisty.

 

 

Żeby móc chodzić potrzebuje rehabilitacji i wózka. Brakuje jeszcze 18 tysięcy złotych

 

Obecnie, mimo skończonych trzech lat, Michaś nadal nie mówi. Ma ogromne problemy ze zrozumieniem innych i potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego.Rodzice podporządkowali całe nasze życie ratowaniu synka, ale same chęci i bezgraniczna miłość nie wystarczą, aby mu pomóc. Dlatego proszą wszystkich ludzi z dobrymi serduszkami o wsparcie, aby Michałek mógł się prawidłowo rozwijać, a na jego twarzy znów zagościł uśmiech.

 

Nadzieją na lepsze jutro dla niego jest diagnostyka i leczenie w Klinice Schön w Niemczech. Niestety koszty są ogromne. Wiadomo, że wahają się pomiędzy 40 a 80 tysięcy euro. Zbiórka 200 tys. złotych prowadzona jest za pośrednictwem portalu www.pomagam.pl. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad 1.600 zł.  Jeśli chcesz pomóc KLIKNIJ TUTAJ

 

Michaś jest podopiecznym Fundacji "Serca dla Maluszka" fundacjasercadlamaluszka.pl/nasi-podop...

Na facebooku powstała też specjalna grupa z licytacjami, do której również można dołączyć: facebook.com/groups/468...

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ antypis
15 dni temu ocena: 50%  1
To wstyd dla państwa polskiego aby ludzie robili zrzutki dla dzieci na operacje ratujące życie, a Rydzykowi rząd dawał miliony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A