Marzena Kościelniak mistrzynią Polski seniorek na 400 m ppł!

Marzena Kościelniak mistrzynią Polski seniorek na 400 m ppł! - Zdjęcie główne

Marzena Kościelniak, wychowanka Władysława Bierły z UKS Przełaj Żerków, aktualnie reprezentująca poznańską Olimpię zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w biegu na 400 m ppł.
We wczorajszych eliminacjach Kościelniak uzyskała najlepszy czas (56,94) poprawiając swój rekord życiowy o prawie sekundę. W drugim biegu zwyciężyła rekordzistka Polski - Anna Jesień (57,64).

W dzisiejszym finale Marzena Kościelniak ponownie poprawiła życiówkę (56,56) i pewnie zdobyła złoty medal wyprzedzając drugą na mecie Tinę Polak (AZS AWF Katowice) o ponad pół sekundy. Anna Jesień nie ukończyła biegu.

W mistrzostwach Polski startował także inny zawodnik z Ziemi Jarocińskiej. Zachariasz Dereziński (Olimpia Poznań) zajął czwarte miejsce w skoku w dal (7,57). Do srebrnego medalu zabrakło mu trzech centymetrów, a do brązu zaledwie jednego. Zwyciężył Marcin Starzak (AZS AWF Kraków), który skoczył 7,79.