R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASMOG_A1
R E K L A M A

Major wrócił do nazwy parku

› Aktualności ponad rok temu    20.11.2016
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A

Park, który znajduje się u zbiegu ulic Hallera i Śródmiejskiej w Jarocinie odzyskał swoją dawną nazwę - majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego. Decyzję o zmianie podjęła Rada Miejska Jarocina.

Miejsce to zostało zagospodarowane i przeznaczone na park w 1923 r. z inicjatywy ówczesnego burmistrza Jarocina Czesława Łukowskiego. Otrzymało wówczas nazwę „Parku hrabiego Gorzeńskiego”, właściciela majątków w Tarcach i Lgowie oraz dowódcy pierwszych polskich oddziałów Powstania Wielkopolskiego.

Nazwa - z przerwą w czasie II wojny światowej - przetrwała do 1950 r., kiedy to rada miejska zdecydowała o zmianie na „Park Bohaterów Stalingradu”. Zwyczajowo jednak nazywany był Parkiem Zwycięstwa.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ prorok
ponad rok temu ocena: 80%  6
Ten park powinien nosic nazwe:Ofiar Dr.Roszaka,oraz Dr.Węclewicza,gdyrz znajduje się blisko szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kto gnida, kto konfident, kto zbrodnarz a kto patriota?
ponad rok temu ocena: 100%  5
major hr Gorzeński był komendantem powstańców Wielkopolskich 1918r. Na kamieniu jest napis o bohaterach 1939-1945, to zupełnie nie zwiazane z zyciem Gorzeńskiego! W tym Jarocinie tak jest zagmatwana historia, ze ludzie już nie wiedzą kto bohater i zacny człowiek a kto gnida i zbrodniarz. taka mamy władfzę! niesterty nie wiele wiedząca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Park meneli
ponad rok temu ocena: 100%  4
Teraz to jest park meneli i alkoholikow .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 94%  3
zwyczajowo był to parczek Powstańców, podobnie jak ul. Wojska Polskiego biegnąca wówczas przez rynek nosiła nazwę ul. Powstańców. W miejscu największego kamienia w Jarocinie była urocza piaskownica w której przy słonecznej pogodzie bawiły się okoliczne dzieci - opiekunki gawędziły na ławeczkach. O zwycięstwie mówiło się dopiero po wyzwoleniu w 1989 roku - ciągle mnie interesuje o jakim zwycięstwie jest tu mowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 80%  2
w latach 60/70 dbaliśmy o graby żołnierzy z wojny bolszewickiej i nikt nie robił z tego problemu - zginęli, cześć ich pamięci - dziś jakoś tak powstała grupa opiniotwórcza; ten to dobry trup, ten to trup zły. Ty też kolego trafisz pod łopatę Olka i do jakiej kategorii Cię zaliczą?
R E K L A M A
~ zwycięstwo sowietów na Polakami
ponad rok temu ocena: 45%  1
oczywiście o zwyciestwie zbrodniczych sowietów nad Polakami! i tym sowietom obecne wladze wspaniale odrestaurowały mauzoleum
R E K L A M A
R E K L A M A