ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M A

Ma być elektrociepłownia, jest zebranie z mieszkańcami [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

16 dni temu    12.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 29 ocen 7 / 29%
A A A
Zebranie w GolinieZebranie w Golinie fot. Organizatorzy

W Golinie ma powstać elektrociepłownia. Takie plany ma miejska spółka Energia. Mieszkańcy chcą poznać szczegóły planowanej inwestycji, dlatego zwołali zebranie.

 

R E K L A M A

 

Burmistrz Jarocina wydał obwieszczenie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy elektrociepłowni. Ma ona być zasilana paliwami alternatywnymi, między innymi z odpadów (RDF) [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

[chcą remontwać gminne drogi - kto i za ile - szczegły TUTAJ]

 

 

W obwieszczeniu włodarz gminy zawiadamia, że zainteresowane strony - między innymi mieszkańcy - mogą zapoznać się z dokumentami dotyczącymi tej sprawy. Można to zrobić w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jarocinie (al. Niepodległości 10-12) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (pokój nr 49).

 

 

[o tym, ile waży nasza władza czytaj TUTAJ]

 

 

Na dzisiaj - w środę 12 lutego w Golinie zwołano zebranie z mieszkańcami w sprawie planowanej inwestycji. Ucestniczą w nim między innymi przedstawiciele jarocińskiego magistratu oraz spółki Energia.

 

 

- Termin został uzgodniony z sołtysem Ryszardem Żyto. To początek cyklu spotkań i dyskusji z mieszkańcami Goliny na temat planów związanych z budową elektrociepłowni. Tak naprawdę jesteśmy na początku drogi, jeśli chodzi o tę inwestycję - zaznacza wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

 

 

[AKTUALIZACJA 19.30]

 

Trwa zebranie wiejskie w Golinie. W sali OSP zebrało się ponad 100 osób. Wśród gości są przedstawiciele urzędu miejskiego i spółki Energia oraz  radni z Goliny: gminny - Marcin Półrolniczak, powiatowy - Karol Matuszak oraz przedstawiciel samorządu wojewódzkiego - Jan Grzesiek. Na widowni siedzą także radni miejskiej opozycji - Jerzy Wolski i Tomasz Klauza. Gospodarzem spotkania jest sołtys Ryszard Żyto.

 

Program przedstawia się następująco:

1.Otwarcie i powitanie zaproszonych gości.
2.Przedstawienie programu zebrania.
3.Przedstawienie wniosków złożonych do budżetu Gminy i Powiatu na 2020 rok.
4.Sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej w 2019 roku.
5.Zapoznanie mieszkańców z Obwieszczeniem Burmistrza Jarocina w sprawie budowy ELEKTROCIEPŁOWNI W GOLINIE.
5.Wolne głosy i wnioski.
6.Zakończenie.

 

 

Już wkrótce na naszym portalu więcej szczegółów i relacja z zebrania w Golinie.

 

 

Najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w niej - kliknij TUTAJ

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

+ 2 głosów: 7 (29%) 5 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (29)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ co to będzie
  14 dni temu ocena: 67%  29
  Przykładowe zdjęcie podobnego obiektu znajdującego się w Krakowie, który gazeta dodała do jednego z artykułów, to jest ZTPO- Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, tudzież na stronie Krakowskiego Holdingu Komunalnego można znaleźć także nazwę Ekospalarnia Kraków -nie ma nazwy elektrociepłownia, choć taką funkcję finalnie pełni. W Polsce to jest nowy temat istnieją na razie tylko z 7 takich w dużych miastach. Pytanie jakie konkretnie rodzaje odpadów będą spalane? Może warto też o tym informować
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  14 dni temu ocena: 30%  28
  Nasza władza chyba chce żeby w naszym powiecie była większa zachorowywalność na RAKA. Są miejsca w Polsce, gdzie właśnie przez taki przemysł więcej ludzi choruje na NOWOTWORY. Mieszkańcy małopolskiej Skawiny od lat skarżą się na uciążliwy smród i odczuwalnie złą jakość powietrza. Do takiego stanu doprowadzić miały zlokalizowane w pobliżu zakłady przemysłowe. Na przestrzeni ostatnich lat, w Gminie Skawina wyraźnie wzrosła liczba zachorowań na nowotwory i choroby układu krążenia. Wzrosła również liczba zgonów spowodowanych nowotworami, chorobami układu krążenia, układu oddechowego i trawiennego. Wyniki raportu są przerażające. Wynika z nich, że w Skawinie nie tylko rośnie liczba chorych z nowotworami i schorzeniami układu krążenia, ale ilość zachorowań wyraźnie przekracza średnią w Polsce. Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/pol...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michał
  14 dni temu ocena: 73%  27
  Ładnie się rozpisałeś, ale teraz porozmawiajmy o faktach, porównujesz jakieś zakłady metalurgiczne z czasów PRL i równie wiekową elektrociepłownie na węgiel do nowoczesnej elektrociepłowni na biopaliwa (metan, etanol, biomasa). z równym skutkiem możesz porównywać starego trabanta i nową Tesle, niby obydwa to samochody, ale różnica jest diametralna. Do tego jak już przytaczasz raporty to może jakieś bardziej rzetelne, na końcu podlinkowanego testu znajduje sie wyjaśnienie, że badania były prowadzone na małej próbie mieszkańców, i nawet jedno dwa zachorowania na raka znacząco mogły zawyżyć wyniki.
  ~ gosc
  14 dni temu ocena: 17%  26
  https://portalkomunalny.pl/nie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ goscc
  15 dni temu ocena: 13%  25
  dziwne ze chcą budować elektociepłownie na takiej malej wiosce penie są plany przyszłościowe z terenem inwestycyjnym ale szaraki dowiedza sie przed sama budowa znając życie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ??
  15 dni temu ocena: 35%  24
  niech wybuduja elektocieplownie kolo Jarocina skoro bedzie mozna uzyskac cieplo i energie. i kolejna sprawa skoro to co nie przetworzy wysypisko na recykling i trafi do pieca to po co wozic do goliny jak mozna pobudowac blizej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zenek
  14 dni temu ocena: 92%  23
  A Golina to gdzie niby leży pod Krakowem, że to niby tak daleko od Jarocina?
  ~ Nie podziekuje
  15 dni temu ocena: 43%  22
  A po co to komu bedzie jeszcze wiekszy smród niż do tej pory dzieki jednej firmie a nie wspominając o brudzie w rzece
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tylko do przodu
  15 dni temu ocena: 59%  21
  Najważniejszy jest rozwój regionu . Ludzie będą mieli blisko do pracy a i zarobki w takiej elektrociepłowni będą niemałe . Na zakład przetwórni kurczaków też referendyści narzekali , a teraz niejeden tam pracuje i chwali sobie .Zero smrodu , czysto , ekologicznie , w zgodzie z naturą. Oby tak dalej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to znowu Kelnerek Hejterek
  15 dni temu ocena: 43%  20
  A Kelner siedzi i zawija w te sreberka.
  ~ adam
  15 dni temu ocena: 39%  19
  Tak to jest z tym rozwojem pod hasłem "niższe podatki lokalne, wsparcie dla społeczności lokalnej, nowe miejsca pracy, dobrobyt". Odczuł ktoś to w Golinie na własnej skórze? Skoro te wszystkie inwestycje są tak bardzo "eko", to dlaczego nie są lokowane w obrębie większych aglomeracji??? No choćby na ich przedmieściach, gdzie blisko do odbiorców i dużo rąk do pracy? Bo to bardzo uciążliwy sąsiad, którego nikt nie chce! Dla firmy, lepiej ponieść wyższe koszty transportu, niż mieć na karku ciągłe kontrole. Na wsi zrobimy swoje i będzie mniej problemów. Teraz spalarnia! Czyżby lokalne firmy miały problem z odpadami stałymi, których nie da się spławić przez śmierdzącą już na maxa kanalizację? Dobra spalmy. A kto będzie korzystał z ciepła wytworzonego przez spalarnię? Będzie bezpłatne ogrzewanie wszystkich domów i mieszkań w Golinie? Czy może jednak ogrzewanie dostępne, ale płatne? Ten "wspaniały" rozwój wsi pod czapką się nie mieści! Smród zabije się kiełbasą i kurczaczkiem z grilla ;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MC HAMMER
  15 dni temu ocena: 68%  18
  Spać nieudaczniki! Juryś, Stanley Gonada, Kardasz, Klozet, Kicia lokalne pisuary i pozostałe niedojdy, brakuje wam środków do życia i pomysłu na jakikolwiek zarobek że znów chcecie organizowac referendum?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  15 dni temu ocena: 41%  17
  Trzeba wyjść na ulicę i zaprotestować. Spalarnie chcą nazwać elektrociepłownia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Harwej Winsztajn
  15 dni temu ocena: 75%  16
  I co tam będziesz Gonada robił na tej ulicy? Palił świeczki? Czy raczej żebrał? Półtora roku po wyborach. Robote ogarnołeś wieczny rencinsto czy nadal na utrzymaniu żony?
  ~ Ja
  15 dni temu ocena: 46%  15
  Tyle ekologii, że Golina może zostanie kiedyś uzdrowiskiem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ale ROZWÓJ
  15 dni temu ocena: 54%  14
  Czy w golinskim powietrzu uda się upchnąć jeszcze trochę smrodu ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dobre rady
  15 dni temu ocena: 48%  13
  referendum to bardzo dobry pomysł, ale są niewielkie szanse na uratowanie jarocina jako miasta przemysłowego i przyjaznego do życia . ..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rozwój musi postępowac !
  15 dni temu ocena: 49%  12
  Sam chciałbyś pewnie zasiąsć na tronie burmistrza , albo objąc prezesure spółki gminnej , he, he ... znam ja was referendyści - tylko destrukcja gminy wam chodzi po głowach , kasa i stanowiska oraz administrowanie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mamy Cię Kelnerku Hejterku
  15 dni temu ocena: 45%  11
  do: Rozwój musi postępowac ! Nie mierz wszystkich swoją miarą. Przepraszam. Miarką, no bo masz małą :)
  ~ MM
  15 dni temu ocena: 54%  10
  Widac ze masz ciepłą posadke w urzędzie więc będziesz bronił jej i szefa. I leciał z propagandą niesamowitego rozwoju miasta. Miasto STOI. Każdy głu... potrafi wydawać pieniądze i to jeszcze za kredyty. Gdzie są miejsca pracy?! Może o tym napiszesz? W kurczakach w Golinie?! To zapraszamy Pawlickiego na taśmę produkcyjną! To jest ten rozwój! Patroszenie kurczaków!
  ~ MM
  15 dni temu ocena: 54%  9
  Czas na referendum w sprawie odwołania Pawlickiego z urzędu zanim zrobi z naszej gminy ŚMIETNIK! Najpierw składowisko azbestu teraz spalarnia śmieci! Ludzie obudzcie się zanim bedzie za późno!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ referendysta
  15 dni temu ocena: 67%  8
  Referendum???? Już było. Mieliście okazję się wypowiedzieć i co????!!!!!
  ~ dobre rady
  15 dni temu ocena: 46%  7
  popieram pomysł referendum, lepiej późno niż wcale, zawsze trzeba walczyć do końca jeżeli jest nadzieja
  ~ Goliniok od urodzenia
  15 dni temu ocena: 50%  6
  Wreszcie ruszy nowa inwestycja , a w związku z tym nastapi obnizka cen pradu w Golinie . To pewne jak w banku .Golina to ma farta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ale ROZWÓJ
  16 dni temu ocena: 61%  5
  Spalarnia śmieci szumnie nazywane Elektrociepłownią, żeby mieszkańców Goliny ni wk....ić?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antyrozwój
  16 dni temu ocena: 58%  4
  gdzie jest fabryka farmaceutyczna, ta z kampanii wyborczej , media pisały i co ? https://gospodarka.dziennik.pl...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  16 dni temu ocena: 47%  3
  Takie plany są na Jarocin i okolice, że nie długo będzie więcej planów niż gruntu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antyrozwój
  16 dni temu ocena: 52%  2
  tylko nic szczególnego "dla przeciętnego kowalskiego" z tych planów i gruntów nie ma , nie na tym polega "robienie dobrze" lokalnej społeczności i następnemu pokoleniu, jak nie było 15 lat temu niezbędnych dla życia miasta nowych 5..7 tys miejsc pracy tak dalej nie ma, brak efektywności na maxa
  ~ Ass
  16 dni temu ocena: 46%  1
  Hmm, elektrociepłownia? I jakiez to odpady będą spalanie, czyżby unijne śmieci z odpadów atomowych które wcisnąć ma nam biurokraci eurokolchozu, czytaj Niemcy, Francuzi itd. Doskonale wiemy że Jarocin jest na liście miejsc nadających się do tego rodzaju składowania odpadów. https://www.niedlaatomuwlubiat...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A