Lider z charakterem

Lider z charakterem - Zdjęcie główne

Po bardzo emocjonującym meczu Jarota pokonała 2:1 rezerwy poznańskiego Lecha i wróciła na pozycję lidera.

Mecz rozpoczął się idealnie dla jarociniaków. Długi wykop spod własnej bramki przez Jakuba Zolecha przedłużył Hubert Antkowiak. Błąd popełniła defensywa Lecha i Damian Pawlak dał prowadzenie Jarocie.

Kilkanaście minut później było już 2:0, a w rolach głównych ponownie wystąpili Pawlak z Antkowiakiem. Tym razem dośrodkowywał ten pierwszy, a „Antek” tak sprytnie przyjął piłkę, że trafiła ona na jego głowę i po raz drugi pokonał bramkarza Kolejorza.

Pod koniec pierwszej połowy miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Czerwoną kartkę zobaczył Jędrzej Ludwiczak (powtórki pokazały, że odmachnął się i trafił w twarz piłkarza Lecha) i Jarota musiała całą drugą część radzić sobie w osłabieniu.

Po zmianie stron stroną przeważającą byli goście, ale stać ich było jedynie na kontaktowego gola, którego z rzutu karnego zdobył Krzysztof Kołodziej.

W ostatnich minutach siły się wyrównały gdyż drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kapitan rezerw Lecha – Marcin Wasielewski.

Relacja z meczu, opinie trenerów w najnowszym numerze Gazety Jarocińskiej.

Jarota Jarocin - Lech II Poznań 2:1 (2:0)
1:0 - Damian Pawlak, po zgraniu piłki przez Huberta Antkowiaka (2.)
2:0 - Hubert Antkowiak, po podaniu Damiana Pawlaka (17.)
2:1 - Krzysztof Kołodziej - z rzutu karnego (76.)

Jarota: Jakub Zolech - Taras Maksymiv, Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski - Mateusz Dunaj (46. Jakub Czapliński), Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Molewski, Jacek Pacyński (90. Krystian Stolarczyk) - Damian Pawlak (63. Przemysław Wichłacz), Hubert Antkowiak

Lech II: Wojciech Olesiński - Patryk Janasik (86. Jurica Cindrić), Jakub Pawlicki (46. Jakub Moder), Mateusz Magdziak - Maciej Spychała (46. Tomasz Kaczmarek), Marcin Wasielewski - Tymoteusz Puchacz, Kacper Chodyna, Wojciech Mielcarek (46. Paweł Tomczyk) - Dawid Kurminowski, Krzysztof Kołodziej