ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Lider Agrounii spotkał się z rolnikami. Padły ważne słowa w stronę zebranych: Rządzący nie liczą się z nami

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    4.02.2019
Dorota Jańczak
komentarzy 10 ocen 3 / 33%
A A A
Michał Kołodziejczak opowiedział o tym, jak powstawała Agrounia. Organizacja, do której w tej chwili należy kilka tysięcy osób z różnych stron Polski wywodzi się z Unii Ziemnaczano- WarzywneMichał Kołodziejczak opowiedział o tym, jak powstawała Agrounia. Organizacja, do której w tej chwili należy kilka tysięcy osób z różnych stron Polski wywodzi się z Unii Ziemnaczano- Warzywne fot. www.wiescirolnicze.pl/Dorota Jańczak

Ponad 100 rolników spotkało się w Kowalewie z liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem. W ciągu dwóch godzin monologu gościa i rozmów padło wiele mocnych słów. Kołodziejczak porwał zebranych. Wielu z nich podchodziło do stołu podpisywać deklarację członkostwa w Agrounii.

 

Michał Kołodziejczak opowiedział o tym, jak powstawała Agrounia. Organizacja, do której w tej chwili należy kilka tysięcy osób z różnych stron Polski wywodzi się z Unii Ziemnaczano- Warzywnej, która początkowo walczyła o interesy producentów m.in. ziemniaków czy kapusty. Obecnie wielu członków Agrounii to producenci trzody chlewnej. Przedstawiciele przede wszystkim tego sektora produkcji rolnej zjawili się właśnie w Karolewie. Mają dość niskich cen żywca trzody chlewnej i pracą na granicy opłacalności.

 

- Obudził się duch polskiego rolnictwa. Mam nadzieję, że nie zaprzepaścimy szansy i nawet, jeśli sytuacja na rynku się poprawi, nadal będziemy zjednoczeni - powiedział Damian Pelka, organizator spotkania w Kowalewie. Lider Agrounii przekonywał zebranych, że społeczeństwo powinno wymagać od rządzących i patrzeć im na ręce. - Elity polityczne nie działają, bo nie wymagaliśmy tego od nich. Siła rolników do tej pory była uśpiona. Rządzący nie liczyli się z nami, bo działaliśmy w pojedynkę. Teraz jest zupełnie inaczej. Minister rolnictwa nie chce z nami rozmawiać, bo jest nas wielu i stawiamy jasne, konkretne warunki - mówił Michał Kołodziejczak.

 

Zaznaczył, że do tej pory wraz z kolegami z Agrounii uczestniczył w kilkunastu spotkaniach w resorcie rolnictwa. - Nic na nich nie wskóraliśmy. Minister nam coś obiecał, a potem i tak nie dotrzymywał słowa - stwierdził. Dlatego rolnicy obrali inną drogę perswazji. A są nią protesty na drogach w różnych częściach kraju i w stolicy. - W przeszłości strajkowali mali, którzy nie mogli łączyć końca z końcem. Dziś swoją gotowość wyrażają także duzi, bo wiedzą, że trzeba się zrzeszać - zaznaczył lider Agrounii. Rozwiał wątpliwości dotyczące planów co do upartyjniania Agrounii. - Ne przystąpimy do żadnej partii, nie stworzymy też własnej. Chcemy być silniejsi od partii. Chcemy czyścić scenę polityczną z osób, które działają na szkodę polskich rolników - przekonywał.

 

ZOBACZ TEŻ - ROLNICY wyjechali na drogi krajowe [TUTAJ]

 

Lider agrounii wzbudził w uczestnikach spotkania nadzieje. Niektórzy wstawali i mówili na forum „słuchajcie tego chłopaka, dobrze mówi”. Inni, po spotkaniu, ustawiali się w kolejce, by dołączyć do grona członków organizacji. Wielu potwierdziło swój udział w proteście 6 lutego w Warszawie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Zainteresowany
  5 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Agrounia mówi, że nie prawdą jest to, że rolnicy powinni łączyć się w spółdzielnie (czy na ten styl= i przetwarzać swoje produkty. Absurd totalny. Pytanie ile kosztuje kg jabłka a ile litr dobrego soku jabłkowego... Pytanie w czyim interesie Agrounia występuje - czy aby na pewno rolników....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  5 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Jedno mam pytanko :) jeżeli 1 kg jabłek kosztuje powiedzmy u rolnika 50 gr a w sklepie 2-2,50 zł to kto kontroluje pośredników którzy zgarniają około 1-1,50 zł od kg? Czy mogą zgarnąć taką przebitkę? Nie będę wspierać polskich pasożytniczych firm wole pomarańcze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lj
  5 miesięcy temu ocena: 50%  7
  Ewo - wolny rynek kontroluje ceny. PRL już się skończył (choć w Jarocinie mam wrażenie ze jest jego pełnia, ale to moje osobiste odczucie). Ceny wynikają z nadprodukcji lub z braku produkcji oraz z eksportu i importu. Rząd wraz z parlamentem jest od kształtowania rynku, ale w ramach UE. Ja jak widzę jabłko, to zawsze się zastanawiam ile w chemii że ono takie ładne.
  ~ gminnik
  5 miesięcy temu ocena: 75%  6
  Ropa u szejka kosztuje 1 zł za litr. A na stacji 4,80 zł. I ci teraz?
  ~ lj
  5 miesięcy temu ocena: 73%  5
  jeżeli już mowa o pieniądzach publicznych to po co w Jarocinie było JFPK a teraz Jarocińska Agencja Inwestycyjna ? Retoryczne pytanie : Jarocin na tym zyskał ? :-) Mój wpis nie ma nic wspólnego z rolnictwem, ale ma z ta sytuacją w rolnictwie - czyli Kiedy Jarociniacy się OBUDZĄ ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ To ja złodziej
  5 miesięcy temu ocena: 82%  4
  Mały krzykacz ten Kołodziejczak.Nie zdziwcie się rolnicy, gdy ten mały krzykacz wskoczy do polityki oraz przystąpi do rządowego koryta i Was za przeproszeniem wydyma jak każdy polityk dyma naród. To mówię ja czyli Jarząbek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  5 miesięcy temu ocena: 69%  3
  a te chore krowy tak bestialsko traktowane to skąd się wzięły, od rolników. Za chwile pewnie się dowiemy, że ze świniami też się tak postępuje. A nas ludzi truje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ roztropek.
  5 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Na naszym terenie także ubijane są leżaki.Wszystcy o tym dobrze wiedzą oprócz nadzoru .Dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami?
  R E K L A M A