ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Lepsza woda za 5 milionów złotych? To się okaże

› Aktualności 5 miesięcy temu    10.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Modernizowana Stacja Uzdatniania Wpody w PotarzycyModernizowana Stacja Uzdatniania Wpody w Potarzycy fot. UM Jarocin

Chcą zainwestować 5 milionów złotych. Mówią, że mieszkańcy bez przerwy będą mieli lepszą wodę. Ekipy już pracują. Wymieniają urządzenia i montują nowe. Jak te 5 milionów wpłynie na to, co leci z naszych kranów?

 

W Potarzycy trwają prace związane z modernizacją i rozbudową Stacji Uzdatniania Wody. Będzie to - po Jarocinie i Stefanowie - trzecia w pełni zautomatyzowana i nowoczesna stacja [o modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Stefanowie - przeczytasz TUTAJ]

 

W Potarzycy powstanie system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych. Przebudowie poddane zostaną także obiekty towarzyszące i rurociągi pomiędzy obiektami.

 

[jaką cenę może mieć utrzymanie zieleni w Jarocinie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

Jednocześnie modernizacji poddany zostanie system uzdatniania wewnątrz budynku. Przedsięwzięcie obejmuje także wymianę na nowe urządzeń technologicznych z wyposażeniem obiektu w niezbędne zestawy pomp i instalację dezynfekującą.

 

Natomiast, aby zapewnić ciągłość dostaw wody, w razie braku prądu, obiekt zostanie wyposażony w agregat prądotwórczy. Zwieńczeniem zadania będzie wykonanie nowych dróg wewnętrznych i oświetlenie terenu stacji.

 

Inwestycja będzie kosztowała blisko 5 mln zł. Na zrealizowanie zadania wykonawca - jarocińska spółka Hydro Marko ma czas do końca marca. Kolejny miesiąc zarezerwowany został na rozruchy technologiczne stacji.

 

 

- Zależy nam na stałym zapewnieniu mieszkańcom bardzo dobrej jakości wody pitnej - zapewnia Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Redakcjo
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Kto pozwala na samodzielną pracę tej Pani? Nagłówki bierze z faktu czy z pasków w TVP?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A