R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Kto, kogo kontroluje w jarocińskich spółkach

› Aktualności ponad rok temu    6.11.2015
Anna Konieczna
komentarzy 37 ocen 19 / 32%
A A A

Prawie 400 tysięcy złotych rocznie kosztują wynagrodzenia członków rad nadzorczych spółek należących do gminy Jarocin.

Miesięcznie pensja dla jednej osoby waha się od 2,5 tysiąca do niecałych 900 złotych. W niektórych przypadkach prezes jednej spółki kontroluje pracę prezesa drugiej i wtedy jest to dla niego dodatkowe wynagrodzenie. Prezes JTBS Jerzy Wolski podkreśla, że powodem takie sytuacji jest, że trudno jest znaleźć kogoś, kto jest kompetentny do zasiadania w radach nadzorczych.

Najczęściej rady mają trzyosobowe składy. Najliczniejsze gremium kontrolne jest w Zakładzie Gospodarki Odpadami, gdzie oprócz przewodniczącego i jego zastępcy, rada ma troje członków. Z kolei najlepiej zarabia rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - od 2,5 tysiąca przewodniczącego Piotra Psikusa do 2,1 tysiąca jego zastępcy Mariusza Małynicza i członka Witosława Gibasiewicza.

R E K L A M A

Ile zarabiają członkowie poszczególnych rad nadzorczych i jakie są między nimi powiązania - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 6 głosów: 19 (32%) 13 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ alek
ponad rok temu ocena: 100%  48
Prezes JTBS Jerzy Wolski podkreśla, że powodem takie sytuacji jest, że trudno jest znaleźć kogoś, kto jest kompetentny do zasiadania w radach nadzorczych. ŚMIECHU WARTE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwert
ponad rok temu ocena: 100%  47
Jak przeczytalem, ze wolski mówi o kompetencjach to padlem. Jakie kompetencje mają przydupasy adama to mogliśmy zauważyć gdy ich pozamiatano za stacha. Tacy niby fachowcy a przez trzy lata jakos zadna oscienna spółka sie o nich nie biła.Potrafia tylko zyc z publicznego koryta. Na wolnym rynku pracy z ich kompetencjami nie istnieją. Dla nich adam to jest być albo nie być. A jak nie byc to do lolejnego kolegi z zj na zaciszna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jo!
ponad rok temu ocena: 50%  46
Podoba mi się to!!!! Od kilku dni w artykule p. Wolski widniał jako prezes PWiK....po mojej uwadze (za którą nieuważni czytelnicy z marszu strzelili kilka minusów) prezes został właściwie umiejscowiony czyli w JTBS, a "redachturka" bez słowa usunęła mój komentarz - SIARA !!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anonimowy
ponad rok temu ocena: 50%  45
Zadłużyć chcą nas na bardzo duże pieniądze i ty Jarociniak nie o 1 % tu chodzi !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
ponad rok temu ocena: 50%  44
A jeźeli chodzi i rady nadzorcze spółek i wynagrodzenie za obecność to można to potraktować jako dodatkowy bonus finansowy ludzi związanych z władzą - to fakt . Ale co nastąpi po zmianie na fotelu burmistrza ? ( pytam hipotetycznie) Ano w praktyce nic ... [MODERACJA]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Trochę logiki...
ponad rok temu ocena: 43%  43
Coś wam powiem. Dla przeciętnego mieszkańca Jarocina zmiana burmistrza będzie po prostu nieodczuwalna. Szary Kowalski nie odczuje różnicy po odwołaniu Pawlickiego, bo jak pracował na śmieciówce lub w ogóle na czarno i za psie grosze tak nadal będzie pracował. Jarocin nadal będzie 70km od Poznania i nadal pozostanie prowincją z południowej wielkopolski. Tego nie zmieni żaden burmistrz. Najbardziej zainteresowani referendum są członkowie komitetu referendalnego i ich najbliższe rodziny/znajomi, ponieważ jak uda się Turka odwołać, to z miejsca oni się pojawią w blokach startowych do fotela burmistrza, zastępcy,2go zastępcy, skarbnika gminy i dziesiątek innych stanowisk w spółkach gminnych. Także reasumując się poprawia się około 50ciu osobom z powyższego kręgu, natomiast ten , co dziś zapierdala rozklekotanym pociągiem o 5tej rano do Poznania za chlebem, nadal będzie zapierdalał, bez względu na to jaka świnia będzie przy korycie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
ponad rok temu ocena: 36%  42
Teoretycznie to masz racje ale z pewnym wyjątkiem : ja osobiście wole burmistrza który coś zrobi dla miasta i dla ludzi - od takiego który tylko udaje źe chce coś zrobić . I to jest dla mnie waźne . A to źe weźmie procent od przetargu lub coś mu tam nie wyjdzie to dla mnie ma małe znaczenie . Cwaniaków i nieszczerych wyczuwam na kilometr i dlatego uwaźam źe ci co pałają świętym oburzeniem jak to źle się dzieje i źe tylko referendum nas zbawi to oszukują ludzi . Sami mają niecne zamiary i dlatego uwaźam źe zmiana na fotelu burmistrza pogrąży miasto w marazmie i destrukcji totalnej . A wszystko co złe zwali się na Pawlickiego bo taka jest sprawdzona taktyka z ostatnich 8 lat sprawowania władzy przez PO .
~ gachu
ponad rok temu ocena: 55%  41
ciëżko znaleźć kogoś kompetentnego? Hmm czyżby burmistrz miał coraz mniej znajomych i rodainy?. Przecież to są kompetencje najwyższych lotów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 79%  40
Rozwalić tą mafię najszybciej jak tylko się da !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rrrrr
ponad rok temu ocena: 82%  39
A kto kontroluje JAROTĘ ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaciekawiony
ponad rok temu ocena: 28%  38
Ania - 30% wszystkich komentarzy są Twoje. Jaką masz stawkę za plucie jadem? Może obiecane stanowisko po referendum?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klaudyn
ponad rok temu ocena: 76%  37
tAK, ale jak przemycisz niedużego tableta, nootebook'a, czy smartphona-androida, to i blokada nie pomoże... w urzędzie. Ale to taka techniczna dygresja. Można blokadę ominąć poprzez swój sprzęt... w urzędzie.
~ do kłamczuchy Ani
ponad rok temu ocena: 42%  36
Aniu bezczelnie kłamiesz i nie masz wiedzy. W urzędzie nie wejdziesz na żaden portal, wszystkie komputery mają pozakładany blokady na serwerze i poza ESOS-em możesz o przeglądaniu Internetu pomarzyć :)
~ abc
ponad rok temu ocena: 81%  35
Jaka stawkę miał Gibasiewicz, że teraz jest na 3 stanowiskach jednocześnie?
~ Ania
ponad rok temu ocena: 78%  34
Jestem pracownikiem urzędu i nie mogę dłużej znieść tego mobbingu. Wielu z nas dzisiaj ma dosyć pracy w urzędzie i dlatego zrobimy wszystko żeby zmienić naszego pracodawcę!!! Już się nie boimy bo dzisiaj wiemy że jest wielka szansa na udane referendum. Teraz nikt nie może się bać. My w urzędzie, w spółkach gminnych, nauczyciele idziemy na referendum. Musimy pomóc tym młodym ludziom z grupy referendalnej. Pozdrowienia dla tyrana - nie boimy się.
~ myślcie ludzie
ponad rok temu ocena: 63%  33
Referendum to nie wybory tłumoku!!!!
~ Ania
ponad rok temu ocena: 84%  32
Prezes DROBUD-u należy do grupy ludzi zaufanych?! bo przecież zasiada w radzie nadzorczej szpitala. Teraz wiecie dlaczego chce się budować drogi za 100,200 czy 300 mln złotych a oszczędza się na przedszkolach, szkołach, szpitalu, służbie zdrowia - zaniżając wypłatę pielęgniarkom 100 zł (i to Wolski). JAROCINIACY TEN ROZWÓJ TO ZAMACH NA GMINĘ JAROCIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ANA
ponad rok temu ocena: 100%  31
Kontrole w tych spółkach to takie towarzystwo wzajemnej adoracji !!!
~ Ania
ponad rok temu ocena: 83%  30
Nie ma osób kompetentnych? A Wolski nazywa się kompetentnym?! Człowiek który na uzbieranych pieniążkach za rachunki za wodę dostał premię w wysokości 30 tyś. zł. WSTYD!!! Ludzie w radach nadzorczych powinny być z opozycyjnych grup aby kontrola była faktyczna i prawdziwa. REFERENDUM!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 78%  29
Pieniądze za wodę nie mogą przynosić zysku spółce tylko pokrywać koszty w utrzymaniu przesyłu wody. Jak prezes ma za to premię to znaczy że robi nas w bambuko nas wszystkich mieszkańców!!!!
~ Jarocinianka
ponad rok temu ocena: 79%  28
Na to wszystko jest tylko jedno lekarstwo a nazywa się REFERENDUM. Jeżeli stawiasz na rozwój gminy to idź na REFERENDUM.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do "Fakt"
ponad rok temu ocena: 40%  27
Wiem bardzo dobrze co to znaczy LEWACTWO-BARDZO DOBRZE WIEM. I dlatego nie chcę was po 29.11.2015r. ponownie tu u władzy, koryta, "zarządzających" tu was po swojemu. Najlepiej, żeby was wystrzelić w kosmos bez biletu powrotnego, wreszcie by tu zapanował spokój i ład społeczny.
~ Fakt
ponad rok temu ocena: 58%  26
Lewackie? Nie wiesz chyba nawet co to znaczy... I dobrze, nie idz, miej pozniej pretensje do samego siebie jak Twoj bożek przegra.
~ do pseudo "Jarocinianki"
ponad rok temu ocena: 24%  25
Na żadne lewackie referendum nie idę. Mój wybór to: ADAM MICHAŁ PAWLICKI i ZIEMIA JAROCIŃSKA. I nikt i nic tego nie zmieni, nawet WOJNA!
~ sfrustrowany
ponad rok temu ocena: 30%  24
Przestaje czytać Gazetę Jarocińską bo to jakaś grupa zorganizowana przeciw obecnej władzy i ludziom pracującym w powiecie jarocińskim (to przecież znajomi znajomego a już na pewno burmistrz im wszystkim załatwił pracę) . Gazeta jest cięta na wszystko i o wszystko obwinia p. Pawlickiego. Nie da się już tego czytać i tych wszystkich komentarzy, które podejrzewam, że piszą jacyś wynajęci ludzie którym nie udało się dojść do władzy i próbują obalić obecnych. Nic się nie podoba, wszystko jest złe, jeden mądrzejszy od drugiego... smutne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 74%  23
Dokładnie - to są fakty. Gazeta nie napisze czegoś na co nie ma pokrycia w dokumentach!!!!
~ abc
ponad rok temu ocena: 74%  22
Człowieku czy ty nie rozumiesz, że to są same fakty? Gibasiewicz w 2 radach nadzorczych, prezesi spółek zasiadają w radach innych spółek. To jest wina gazety? Czy Adam P. poustawiał tak swoich kumpli?
~ do lewactwa
ponad rok temu ocena: 29%  21
Aga Pachciarz i Adela sic! Grala-Kałużna zasiadały swego czasu jako platfusiary w RN Szpitala powiatowego w Jarocinie i jakoś to Was nie bolało hipokryci lewaccy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Od lewactwa
ponad rok temu 20
Jakiś durny jesteś Widać że pojęcia nie masz co znaczy lewactwo.
~ alternatywny
ponad rok temu ocena: 73%  19
O czym ty mówisz człowieku, co to znaczy "od Was"? Nie głosowałem na żadną partię która była w mijającej kadencji więc skończ z tymi głupotami. Według twojej logiki (raczej braku logiki) jeśli poseł, lub minister zabije człowieka, to burmistrz Jarocina też może to zrobić i ty napiszesz że wziął przykład z góry tak? No jesteś typowym przedstawicielem zwolenników ZJ, co widać po twoim żenującym poziomie inteligencji. Składam wyrazy współczucia z tego powodu :(
~ do "alternatywny"
ponad rok temu ocena: 28%  18
Przykład POszedł z góry od Was: PO i P...Sdy Ludowe, a teraz podnosicie płacz i wielkie larum. Trzeba było zacząć przykład dawać od siebie; to teraz tak macie.
~ alternatywny
ponad rok temu ocena: 67%  17
To że PSL i PO poobsadzali stanowiska to znaczy że Adam P. też powinien tak robić? To jest właśnie logika ludzi ZJ i ich zwolenników, bez honoru, dającym sobie pluć w twarz a nawet gorzej. Współczuje uszczerbku na zdrowiu psychicznym.
~ do "alternatywny"
ponad rok temu ocena: 33%  16
Zapytaj PO i PSLu, oni obsiali CAŁYMI RODZINAMI, pajęczyną całą Polskę,w RN, spółkach skarbu państwa, agendach rządowych, fundacjach. Taki stan rzeczy jest od wielu dekad i... trwa w najlepsze. Tam kieruj swoje żale.
~ alternatywny
ponad rok temu ocena: 79%  15
a czy któryś z poprzednich zastępców burmistrza zasiadał w 2 radach nadzorczych? No odpowiedź na to pytanie cwaniaku! Tak albo nie!
~ sitwa
ponad rok temu ocena: 82%  14
Kolejna AFERA to umowa na fedtiwal która podobno jest dawno podpisana ale nikt z mieszkańców nie może się o niej dowiedzieć, tak się w Jarocinie wydaje publiczne pieniądze, potem się dziwią że chcemy referendum
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @mopsik
ponad rok temu ocena: 85%  13
Teraz powstanie nowa spółka dzięki której tym paniskom po referndum ułatwimy codzienny wyjazd do Poznania. Tam Wolskiego pamietają i Kaźmierczaka! 15 nowych autobusów to jednak chyba za duzo :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytam bo lubię?
ponad rok temu ocena: 89%  12
A czy Prezes DROBUD-u nie zasiada w Radzie Nadzorczej SZPITALA w JAROCINIE?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BLE
ponad rok temu ocena: 19%  11
WSZĘDZIE AKTYWIŚCI REFERENDALNI- TO JUŻ JAKIŚ OBŁĘD!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
ponad rok temu ocena: 86%  10
Jacy aktywiści? To że Gibasiewicz jest w radzie nadzorczej 2 spółek, a prezesi spółek zasiadają w radach innych spółek to jest robota ludzi od referendum? Czy wsadzanie na wszystkie możliwe stołki kumpli przez Adama P.?
~ alternatywny
ponad rok temu ocena: 92%  9
Prezesi spółek zasiadający w radach nadzorczych innych spółek, zastępca burmistrza będący w radach 2 spółek. Czy wam w tym Jarocinie nie jest wstyd? Czy wy ludzie nie macie honoru? Jak można dawać robić z siebie takich idiotów przez człowieka z inteligencją na poziomie dużo poniżej średniej krajowej, skazanego za przestępstwo? Czy wy nie widzicie, że to banda koleszków obstawiających sobie stanowiska jak się podoba? Ja mieszkam w gminie sąsiedniej i naprawdę coraz bardziej przekonuje się do tego, że jarociniacy to naprawdę ludzie nie używający mózgu. Taki ktoś jak Adam P. i cała jego banda w normalnej gminie by zostali juz dawno na taczkach wywiezieni!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwert
ponad rok temu ocena: 100%  8
POPIERAM!!!
~ Nawrócony
ponad rok temu ocena: 82%  7
29.11 naprawimy ten błąd!
~ do "alternatywny"
ponad rok temu ocena: 20%  6
Nie praw mi kazań o ułomności, bo tak jak wy lewacy jesteście ułomni, to drugich takich tu nie ma -no może jeszcze P...S...L, ale ułomni na swoją korzyść.
~ alternatywny
ponad rok temu ocena: 80%  5
Jesteś na tyle ułomnym człowiekiem, że według Ciebie gnojowicę wywozi się na taczkach. Przepraszam, ale z ludźmi na poziomie intelektualnego rynsztoku nie rozmawiam. Polecam ci tylko przejść się do jakiegoś rolnika i pokaże ci co się robi z gnojowicą.
~ do "alternatywny"
ponad rok temu ocena: 13%  4
No ty wywozisz na taczkach i to codziennie, ale gnojowicę.
~ zyx
ponad rok temu ocena: 96%  3
to jest szczyt szczytów, vicek jeszcze za mało zarabia na stołku, że musi jeszcze zsiadać w radzie nadzorczej spółki?? kpina na maksa !! wywalić tą mafię na zbity pysk najlepiej 29 listopada!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ODI
ponad rok temu ocena: 92%  2
Gmina dobiła do ściany nie ma pieniędzy. Dlatego musimy zlikwidować przedszkola. A dla kolegów jest ? Co to za kontrola jak kolega kontroluje kolegę ? TO wg mnie możliwość kręcenia wałków. Dziękuję Tak dla odwołania Pawlickiego !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do "ODI"
ponad rok temu ocena: 10%  1
Nie ma pieniędzy w gminie dzięki Koparze z Pie łO, PSLowi i tej całej Zlew. Do nich miej pretensje, bo oni są w rządzie jeszcze. Narzucili na samorządy tyle zadań wziętych z sufitu nie przekazując na owe żadnych środków. Dlatego Adam szuka pieniędzy gdzie się da, bo platfusiarnia ich nie przekazuje, a to jej osrana powinność czy "obowiązek".
R E K L A M A
R E K L A M A