ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Kredyt gotówkowy – czym jest i na co warto go przeznaczyć?

› Gospodarka 9 miesięcy temu    18.09.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A

Jeśli szykują ci się większe wydatki i szukasz źródeł gotówki, prawdopodobnie bierzesz pod uwagę różne typowe rozwiązania: karta kredytowa, pożyczka od przyjaciół i znajomych, kredyt hipoteczny i tym podobne. Jest jednak inna opcja, którą warto wziąć pod uwagę – kredyt gotówkowy. Czym jest i na co można go przeznaczyć? Podpowiadamy.


Czym jest kredyt gotówkowy?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt gotówkowy jest rodzajem pożyczki, którą konsumenci wykupują z różnych osobistych powodów. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych lub kredytów samochodowych, pożyczki gotówkowe zazwyczaj nie są przeznaczone na określony cel - teoretycznie można zaciągnąć pożyczkę na cel dowolny. Tego rodzaju kredyty są pożyczkami ratalnymi; jeśli twój wniosek o kredyt zostanie zatwierdzony, otrzymasz ryczałtową sumę gotówki z góry, którą będziesz spłacać w stałych ratach miesięcznych, aż do końca okresu umowy kredytowej. Ponieważ pożyczki gotówkowe są niezabezpieczone, ich stopy procentowe są zazwyczaj wyższe niż w przypadku kredytów zabezpieczonych. Jednak ich stawki są na ogół niższe niż stopy procentowe większości kart kredytowych. Pamiętaj, że w wielu przypadkach będziesz potrzebować dobrej oceny kredytowej, aby zakwalifikować się do otrzymania pożyczki gotówkowej.

Oto pięć okoliczności, w których pożyczka gotówkowa może być dobrym pomysłem:

  1. Konsolidacja kart kredytowych

Jeśli masz kilka kart kredytowych obciążonych maksymalną kwotą, możesz uzyskać pożyczkę gotówkową, aby skonsolidować wszystkie opłaty w jednej miesięcznej płatności. Ten scenariusz może się okazać bardzo korzystny: oprocentowanie pożyczki może być znacznie niższe niż stawki procentowe na kartach kredytowych.

  1. Finansowanie większego zakupu

To, czy kredyt gotówkowy będzie dobrym sposobem na sfinansowanie większego zakupu zależy od tego, czy za danym zakupem przemawia prawdziwa potrzeba, czy tylko zachcianka. Zaciąganie kredytu na zakup produktów, które tak naprawdę do niczego nie są ci potrzebne, nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak chcesz kupić coś, czego naprawdę potrzebujesz, np. sprzęt AGD, samochód lub urządzenia konieczne do funkcjonowania twojego biznesu, pożyczka gotówkowa może być dobrym rozwiązaniem.

  1. Wesele

Każde duże wydarzenie - na przykład wesele – wymaga dużych nakładów finansowych. Finansowanie takich imprez za pomocą karty kredytowej nie jest najlepszym pomysłem, jeśli nie będziesz w stanie spłacić całości zadłużenia w ciągu jednego miesiąca. W takich przypadkach pożyczka gotówkowa może zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy, pod warunkiem, że ma niższą stopę niż karta kredytowa.

  1. Poprawa oceny zdolności kredytowej

Pożyczka gotówkowa może pomóc twojej zdolności kredytowej na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli raport kredytowy pokazuje głównie zadłużenie z tytułu karty kredytowej, pożyczka osobista może pomóc w "wymieszaniu kont". Posiadanie różnych rodzajów pożyczek jest często korzystne dla twojego wyniku. Po drugie, może obniżyć współczynnik wykorzystania kredytu - kwotę całkowitego kredytu, którego używasz w porównaniu do limitu kredytowego. Im niższa kwota całkowitego wykorzystanego kredytu, tym lepszy wynik. Posiadanie pożyczki osobistej zwiększa całkowitą kwotę, którą możesz wykorzystać.

  1. Wakacje

Często mówi się o tym, że finansowanie wakacji z pomocą pożyczki może nie być dobrym pomysłem. Rzeczywiście, warto finansować w ten sposób przede wszystkim najważniejsze i najbardziej niezbędne potrzeby. Faktem jest jednak, że na rynku znaleźć można niezwykle korzystne oferty dedykowane specjalnie dla tych, którzy chcą przeznaczyć kredyt na wypoczynek. Tego rodzaju oferty są zazwyczaj sezonowe i wiążą się z wieloma korzyściami, np. brakiem prowizji i wyjątkowo niskimi stopami procentowymi. Jeśli myślisz o wykorzystaniu ostatnich ciepłych dni w tym roku, warto zapoznać się z tego rodzaju ofertami bankowymi, wybrać odpowiedni kredyt dla siebie i wygrzewać się w słońcu na korzystnych warunkach.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.