R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Koniec śledztwa. Zabójca z Cerekwicy dostał prokuratorskie zarzuty

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    4.12.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 24 ocen 0 / 0%
A A A
 Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu tragedii   Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu tragedii  fot. Elżbieta Rzepczyk/Archiwum

22-latek z Jarocina usłyszał 6 prokuratorskich zarzutów. Sprawa dotyczy marcowej tragedii w Cerekwicy Starej (gm. Jaraczewo).            

 

22-letni Eryk J. z Jarocina wtargnął pod osłoną nocy do domu swojej  byłej partnerki uzbrojony w kilka noży. Najpierw z zimną krwią zamordował rodziców dziewczyny. Potem zadał kilka ciosów ciężarnej kobiecie. Ostrze dosięgło również nienarodzonego dziecka [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A


W pierwszej kolejności dramatyczną walkę o życie 25-letniej kobiety i jej dziecka rozpoczęli ratownicy medyczni i lekarz jarocińskich Zespołów Ratownictwa Medycznego, a potem lekarze naszego i ostrowskiego szpitala [ZOBACZ TUTAJ]

Teraz Prokuratora Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia. Eryk J.  z Jarocina usłyszał sześć zarzutów.

 - Mężczyzna przyjechał do Cerekwicy Starej swoim prywatnym pojazdem około godziny 1.40 w nocy i znając rozkład pomieszczeń dostał się niezamkniętym tylnym wejściem do wnętrza domu, gdzie w jednym z pomieszczeń na parterze budynku przy użyciu posiadanych noży zaatakował śpiącego 59-letniego pokrzywdzonego zadając mu kilkanaście uderzeń w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej, w wyniku czego doprowadził do jego zgonu - relacjonuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej  w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Po czym oskarżony zaatakował dwie kobiety. Młodszej udało się udało się uciec. Napastnik udał się za 59-latką na piętro budynku, gdzie dogonił ją i zadał jej przy użyciu noża i bagnetu kilka uderzeń. Kobieta zmarła.

 - Jak ustalono w ramach przeprowadzonego w toku postępowania eksperymentu procesowego, po wejściu na piętro budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował kolejne dwie osoby, przy czym w kierunku próbującego się ukryć pokrzywdzonego rzucił jednym z posiadanych przy sobie noży, a drugiej pokrzywdzonej zadał cios nożem w tułów -  relacjonuje prokurator.

 


 
 Agresor nie poprzestał na tym. Rozwścieczony wybił szybę w drzwiach i dostał się do pokoju zajmowanego przez pokrzywdzoną będącą w dziewiątym miesiącu ciąży, zaczął zadawać jej uderzenia posiadanymi nożami, w tym również w okolice brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającymi jego życiu lub zdrowiu.

 


- Niezwłocznie po zdarzeniu podejrzany odjechał prywatnym pojazdem do swojego miejsca zamieszkania, gdzie został o godzinie 3.20 zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – opisuje Maciej Meler. 

 

W organizmie Eryka J. stwierdzono 0,3 promila alkoholu.   
   
Prokurator przedstawił 22-latkowi łącznie 6 zarzutów.  Jest oskarżony o zabicie dwóch osób i usiłowanie morderstwa trzech kolejnych, w tym nie narodzonego dziecka, które wówczas udało się lekarzom uratować. Adaś zmarł pół roku później [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Oskarżonemu grozi dożywocie     
       

ZOBACZ TEŻ - Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej. Dostępny również ON-LINE

Czy uważasz, że dożywocie będzie sprawiedliwą karą dla sprawcy morderstwa?

ankieta dodana 04.12.2018, ilość wszystkich głosów: 497
Tak
89%
Nie
10%
Nie mam zdania
1%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Narcyz
5 miesięcy temu ocena: 25%  22
Do wszystkich :Interesujecie się czyimś życiem nie znając prawdy. Wasze życie jest tak nudne że jesteście nim rozczarowani i bruzdzicie innym. Nie widzicie syfu w swoich czterech ścianach.
~ Jarocinianka
5 miesięcy temu ocena: 89%  21
Boze 3 osoby poniosły śmierć a te co pozostały żyją z taką traumą.... Eryk niczego Tobie nie życze tylko tego co ci ludzie przezywają, jak cierpiał Twój syn zwyrodnialcu...Twój syn , matka Twojego dziecka !!!!!!!
~ Taka prawda
5 miesięcy temu ocena: 93%  20
Jestem ciekaw jaką media podadzą niebawem przyczynę zgonu tego lolka. W pierdlu mu ostro przewiercą okrężnicę - najpierw narządami pułkowników, później ... narzędziami codziennego użytku... I to będzie sprawiedliwość wymierzona dla takiego psychola. Gnij padlino!
~ ****
5 miesięcy temu ocena: 71%  19
Płakać mi się chce na sama myśl o tym biednym bezbronnym maleństwie. Taki śliczny chłopiec...
~ Obserwator
5 miesięcy temu ocena: 100%  18
Wbijac mu pal w dupę aby czuł że zdycha ...jak Azja tuhajbejowicz
R E K L A M A
~ qpqpqpqp
5 miesięcy temu ocena: 100%  17
Eryczek ty kurwo padnij na nowotwór
~ Bezdomny
5 miesięcy temu ocena: 93%  16
Nie dożywocie tylko ŚMIERĆ ZAŚ ŚMIERĆ dla sqrwiela
~ Olek
5 miesięcy temu ocena: 37%  15
Rozumiem oburzenie bo sam jestem bardzo oburzony. Ale niektóre wpisy są zbyt nienawistne. Obawiam się ,że niektórzy mogliby zrobić to samo w wyniku desperacji. Nie wiemy czym kierował się morderca. Ale wiemy, że nic nie dzieje się bez przyczyny. W każdym przypadku nienawiść jest złym doradcą.
~ Roman
5 miesięcy temu ocena: 71%  14
Na pewno miał powody do gniewu. Jak my wszyscy. Mnie tez żona czasem wkurwia. Ale nie biorę wtedy kosyni nie latam po domu zabijając domowników.
~ psychiatra
5 miesięcy temu ocena: 58%  13
Zmień lekarza popaprańcu.
~ Lennaa
5 miesięcy temu ocena: 86%  12
Dożywocie do gnoja to za lagodna kara !!! W kamieniolomach niech zapier...i placi tej rodzinie !!! .
~ Pazdzioch
5 miesięcy temu ocena: 84%  11
Za jaja i na latarnie!
~ Marcin
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
W jego przypadku dożywocie to może nie być nawet 5minut.
~ Marek
5 miesięcy temu ocena: 95%  9
A ja bym go skierował na min 25 lat do ciężkiej pracy, a zarobione pieniądze po pokryciu kosztów utrzymania oddawał byłej partnerce jako część rekompensaty za doznane krzywdy. A teraz to będzie sobie siedział za nasze pieniądze w ciepełku jak w sanatorium. I to ma być ta wielka kara? Chyba dla podatników.
~ Jjj
5 miesięcy temu ocena: 94%  8
Takimi jak on powinno się zastępować nienażartych wiecznie górników z ich wydumanymi przywilejami. Tacy zwyrodnialcy pracowaliby za darmo i węgiel byłby tańszy.
~ Uczeń
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Do końca życia powinien pracować ZA DARMO, a pieniądze które zarobi na dzień dziecka czy inne tego typu placówki
~ Kara
5 miesięcy temu ocena: 96%  6
To samo zrobić jemu, wbijać noże aż zdechnie
~ xxxx
5 miesięcy temu ocena: 97%  5
Brakuje kary śmierci w Polsce .
~ Xy
5 miesięcy temu ocena: 89%  4
Po co kara śmierci? Nic to nie zmieni, tylko jednego mniej. Powinien za to cierpieć do końca życia, a nie mu te cierpienia ukraść.
~ Meee123
5 miesięcy temu ocena: 90%  3
Na szubienice z gnojem!!!! Śmieć!!!!
~ ada
5 miesięcy temu ocena: 85%  2
dozywocie. nie ma innej opcji
~ Michu
5 miesięcy temu ocena: 92%  1
jest inna opcja, ale nasze prawo tego nie przewiduje
R E K L A M A
R E K L A M A