ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 Mądrakiewicz mpremium 12-18.11.2019
R E K L A M A

Koniec przerwy świątecznej w szkołach. Strajk trwa nadal [AKTUALIZACJA]

› Aktualności 6 miesięcy temu    24.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 115 ocen 6 / 33%
A A A
Uczniowie wracają do szkoły po przerwie świątecznej, a protest pracowników ośawiaty nadal trwa  Uczniowie wracają do szkoły po przerwie świątecznej, a protest pracowników ośawiaty nadal trwa

Zdezorientowani rodzice zastanawiają się, czy po przerwie świątecznej ich dzieci mają iść do szkoły czy nie. Pytanie jest o tyle zasadne, że w placówkach oświatowych odbywał się strajk i nauczycieli nie prowadzili lekcji. Czy po świętach coś się zmieniło?

 

 

Akcja strajkowa pracowników oświaty trwa od 8 kwietnia. A ponieważ strona rządowa ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego do tej pory nie doszły do porozumienia i protest nie został odwołany [więcej TUTAJ].

 

 

Jarociński ZNP w lutym wszedł w spór zbiorowy z dyrektorami szkół. Później odbyło się referendum, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji z publicznych placówek oświatowych w gminie Jarocin. Wynik głosowania był w granicach od 53% do ponad 90% za strajkiem.

 

 

Konsekwencją była uchwała, którą podjął jarociński zarząd ZNP o przystąpieniu do strajku. - Wysyłaliśmy pisma z powiadomieniem do dyrektorów szkół - wyjaśniała Hanna Czerniak, prezes jarocińskiego ZNP.

 

 

[czy nauczycielom należy się wypłata za dni strajku - szczegóły TUTAJ]

 

 

Nauczyciele od początku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 1.000 złotych ze spłatą od 1 stycznia. Później żądania zostały obniżone do podwyżki wynagrodzeń o 30% od 1 stycznia tego roku. Zaproponowano również uwolnienie dodatku stażowego ponad ustawowy limit określony na 20%. W związku ze Świętami Wielkiej Nocy uczniowie tradycyjnie mieli przerwę. Trwała ona do wtorku włącznie. Niektórzy rodzice zaczęli się zastanawiać czy w środę dzieci mają iść do szkoły czy nie.

 

 

[jeździsz po Jarocinie lub się tu wybierasz - przeczytaj o zmianie organizacji ruchu i zobacz MAPĘ objazdów]

 

 

Okazuje się, że - podobnie, jak przed świętami - mimo że strajk nauczycieli trwa nadal, uczniowie nie będą mieli lekcji, ale mogą przyjść do szkoły, gdzie będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńcze.

 

 

Kiedy może się zakończyć strajk w oświacie, nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. W związku z tym, że wtorek był dniem ustawowo wolnym, jarocińscy nauczyciele zorganizowali spontaniczne spotkanie w formie pikniku na polanie przed pałacem Radolińskich [szczegóły TUTAJ].

 

AKTUALIZACJA - 24 kwietnia, godz. 11.20

GMINA NOWE MIASTO NAD WARTĄ - CZY TU TRWA NADAL STRAJK W SZKOŁACH?

Strajkują szkoły w Klęce i Chociczy. Dla uczniów, którzy przychodzą, organizowane są zajęcia opiekuńcze.

W Boguszynie normalnie pracują oddziały przedszkolne, w Kolniczkach - pierwsza i druga klasa oraz oddziały przedszkolne, w Nowym Mieście - pierwsza i druga klasa szkoły podstawowej.

 

[AKTUALIZACJA 24 kwietnia, 11.30]

 

JAROCIN

 

W szkołach publicznych gminy Jarocin strajk przerwali nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie oraz ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie. Pracownicy przedszkola w Mieszkowie i przedszkola przy Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie oraz pozostalych szkół z gminy Jarocin strajkują nadal. 

 

 

[AKTUALIZACJA  24 kwietnia, 14:19]

Żerków

Tutaj do strajku przyłączyły sie tylko dwie szkoły: SP w Żerkowie i SP w Komorzu Przybysławskim. Nadal strajkują żerkowscy nauczyciele, a uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy oraz mogą skorzystać z zajęć pogłebiających lub uzupełniających wiedzę z takich zajęć jak: j. polski, historia, matematyka, biologia fizyka czy religia . Natomiast diametralnie uległa zmianie sytuacja w Komorzu. Otóż tutaj znaczna część pracowników placówki powróciła do pracy. Tylko dwoje pedagogów prowadzi nadal swój protest.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 2 głosów: 6 (33%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (115)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ temple run
5 miesięcy temu 115
The content of your article page is great, I find the content quite interesting and useful to me, thank you for sharing. https://templerun.co...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO MARCIN
6 miesięcy temu ocena: 50%  114
SZKODA ŻE WCZEŚNIEJ NIEWIEDZIAŁEŚ TEGO- BYŁBYŚ TERAZ NAUCZYCIELEM -WSZAK TO LUKSUSOWY ZAWÓD.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
6 miesięcy temu ocena: 100%  113
Druga sprawa a'propos strajku. Wczoraj tak sobie rozmyślałem i moi nauczyciele z podstawówki oraz z liceum (podstawówka ukończona 21 lat temu, liceum 17 lat temu) nadal pracują w szkołach. Niektórzy już są oczywiście na emeryturach ale przeszli na nie jako czynni nauczyciele, a nie z innego zawodu. Rozmawiałem ze znajomymi i według ich wiedzy, nauczyciele z ich czasów również nadal pracują w szkołach. Rysuje się z tego pięknie wniosek, że nauczyciel jest jednym z nielicznych zawodów we współczesnym świecie, gdzie pracuje się od zakończenia studiów do emerytury ciągiem. Uważam zatem, że nie jest tak źle skoro całe życie ktoś pracuje w jednej instytucji i nie szuka/ł nic innego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
6 miesięcy temu ocena: 100%  112
Mnie interesuje jak nauczyciele wyobrażają sobie realizację podstawy programowej dla danej klasy skoro już 3 tydzień wypadł. Syn mi zawsze relacjonuje, co się dzieje w szkole, co panie nauczycielki mówią i wynika z tego, że co najmniej z 3-4 przedmiotów ZAWSZE klasa jest w tyle w stosunku do podstawy programowej - a bo za mało lekcji z danego przedmiotu w tygodniu, a bo zmarnowany czas na lekcjach na jakieś powtórki itp. Czyli teraz jak wypadły 3 tyg. (albo i więcej) lekcji to dzieci zostaną wypuszczone z danej klasy do następnej bez realizacji podstawy programowej dla danej klasy? I nagle się da, żaden nauczyciel nie będzie robił problemów, że uczniowie nie opanowali podstawy programowej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Marcin
6 miesięcy temu ocena: 50%  111
warto zapytać pani minister, na wszystko ma odpowiedź
~ cvb
6 miesięcy temu ocena: 56%  110
ciekawe jak ich potraktują dzieci i młodzież jak wreszcie zmądrzeją i staną przed nimi ? AUTORYTET i WZAJEMNA RELACJA w RUINIE Kadra nauczycielska pokazała PRAWDĘ o sobie !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!ert
6 miesięcy temu ocena: 69%  109
Trzeba nagłaśniać w mediach które szkoły utrudniają życie maturzystom. Może przez to będą miały mniejszy nabór co spowoduje opamiętanie się nauczycieli. Jestem niestrajkującym nauczycielem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tvp
6 miesięcy temu ocena: 40%  108
TAK MASZ RACJE ERT .DOBRZE BYŁO BY W NASZEJ PROPAGADOWEJ TVP OGŁOSIĆ TEN FAKT.MYŚLĘ ZE PREZES KURSKI I PANI HOLECKA WYWIĄZALI BY SIĘ Z TEGO ZADANIA.
~ rodzice dwóch synów
6 miesięcy temu ocena: 33%  107
Nauczyciele ratunku ja już nie mogę wytrzymać z moimi dzieciakami, jak wy dajecie radę z 30 jak my nie możemy z dwójką ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 59%  106
Niezły Rodzic z Ciebie. Na Twoim miejscu nie kompromitowałbym się publicznie.
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 60%  105
To prawda .Uważam że nauczyciele przesadzili ale szkoda mi dzieci więc siedzę cicho i. myślę ze jest tak w wiekszosci domów.Ten strajk to już jest niezrozumiały bo wciąż im za malo proponują.Ja bym sie taką pensją ucieszyła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 70%  104
Rodzice nie popierają strajku.Mają serdecznie dość fochow nauczycieli.Ale siedzą cicho bo kiedy to się skończy dzieci wrócą do szkoły i co wtedy jak rodzic powie teraz glosno co myśli na temat strajku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RODZIC
6 miesięcy temu ocena: 33%  103
NIE PRAWDA NIE JESTEM NAUCZYCIELEM ,JESTEM RODZICEM A PROTEST POPIERAM.MOJE DZIECI CHODZĄ DO SZKOŁY LUBIĄ SWOICH NAUCZYCIELI A JA WIEM ŻE TO NIE ŁATWA PRACA I JAK KAŻDY MAJĄ PRAWO O SWOJE WALCZYĆ.
~ Ajgja5mdkg
6 miesięcy temu ocena: 55%  102
Czy ktoś mysli o dzieciach ,które mają zagrozenia i chciałyby poprawic oceny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciora na wyknurzeniu
6 miesięcy temu ocena: 86%  101
Zyczmy szerolachnej XXXL tłuscioszcze z powiatu, aby lichocka poszła na PE a ta za nia na kilka mc wskoczyła na salony na których lubi brylowac nic wiecej po za żarciem ze stołu nie potrafi a potem Adam przejmnie powiat a ta aby przejebała wybory i leciała do czarnego kutafona daj daj etat ja ja mundra jezde mi sie należy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tłuścioch
6 miesięcy temu ocena: 100%  100
We wrzesniowym strajku nauczycieli badzcie spokojni o dzieci. Czeszaczka w ramach kampani wyborczej z kulkami wyruszy czytać do przedszkola poczytaj mi mamo Zapewnijcie jej złaczone 2 krzesłą zeby uplasowala swoje 4 litery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 50%  99
Wstyd ! Na studniówkę ufundowaną przez maturzystów poszli za darmo a matur nie chcą przeprowadzić !!! Żenua !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
6 miesięcy temu ocena: 60%  98
Nauczycielska hujo.....za, i tyle chciwe bydlęta przy korycie stoją i mało mają.
~ Ale
6 miesięcy temu ocena: 75%  97
Ale taki plan mieli od samego początku,że do końca roku... po trupach do celu najbardziej przerażające jest to że rodzice nawet boją się zabrać głos w tej sprawie bo boją się zemsty bo kto w przyszłym roku będzie oceniał ich dzieci. Na Facebooku cisza każdy się boi...A porozmawiaj prywatnie każdy jest załamany tą sytuacją i nie zgadza się z wygórowanymi oczekiwaniami i brakiem chęci dogadania się.Co z realizowaniem programu nasze dzieci w ciągu roku szkolnego nie wychodzą na wycieczki bo nie ma czasu bo taki program napięty ...a teraz nie ma to znaczenia...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO ALE
6 miesięcy temu ocena: 42%  96
JAKO RODZIC POPIERAM PROTEST A TRUPÓW Z TEJ OKAZJI NIE WIDZĘ. ALE NIE PĘKAJ!BĘDZIE DOBRZE!
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 64%  95
Zgadzam się w 100%... Jednym zdaniem.... odwołać wycieczki bo jeszcze dzieci zostawią na pastwę losu i posłużą jako karta przetargowa.
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 71%  94
Drodzy Nauczyciele! Po tej całej sytuacji jesteście dla mnie dnem. Zawód nauczyciela powinien być z powołania oraz to zawód zaufania publicznego, gdzie rodzic zostawia dziecko pod opiekę nauczyciela). W chwili obecnej jak wam tak źle to zmienicie zawód (a jak nie umiecie nic innego to dyrektor PUP znajdzie fundusze na staż lub kurs stanowiskowy), bądź jak tak źle zarabiacie pokażcie zeznanie podatkowe PIT.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRAWDE WAM POWIEDZIAŁ
6 miesięcy temu ocena: 69%  93
pięknie napisane popieram. i Nie zgadzam się ze to wina rządu bo jak może być ich wina skoro takiej wielkiej sumy nie mają w budrzecie co mają zrobić zabrać innym. Wasz broniaż powiedział jasno że propozycja rządu 700 zł to ochłapy i się nie zgadza. no to jak nie to nie figa z makiem pieniądze przekazać innej potrzebującej grupie pielęgniarki, policja, wojsko, dofinansowania na rozwój samorządów, przedsiębiorstw a nawet dofinansowanie do otwierania szkół społecznych aby ukrócić to co się dzieje. mówiąc krótko WASZ STRAJK PRZEKONAŁ MNIE O TEGO BY LIKWIDOWAĆ PLACÓWKI PUBLICZNE I TWORZYĆ SPOŁECZNE FINANSOWANE PRZEZ SAMORZĄDY :D
~ boberek
6 miesięcy temu ocena: 57%  92
co za strajk kiedy chcemy to strajkujemy a jak przerwa z kartą nauczycielską to już nie. Należą się Wam podwyższki ale na zasadzie takiej to co Wy chcecie tak ale Wasze przywileje myt. To co rząd chce Wam dać mam wielkie zapytanie dlaczego tyle za tyle godzin. Następne pytanie dlaczego sługusy PO nie donieśli jeszcze do Komisji Europejskiej, dlaczego bo zgodnie wytycznymi KE nauczyciele powinni pracować średnio około 30 godzin w tygodniu bez przerw wakacyjnych. Dlaczego to skrywacie wielmożne państwo pedagogów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO ZWYKŁY ŚMIERTELNY BELFER
6 miesięcy temu ocena: 42%  91
JAKIE BADANIA ???POKAŻ MI JE. JESTEŚCIE TAK JAK WASZ BRONIA"Ż" BANDĄ MITOMANÓW I NIEROBÓW DO ROBOTY ALBO WYPOWIEDZENIA DAWAĆ
~ zwykły śmiertelnik
6 miesięcy temu ocena: 50%  90
Wg wszystkich badań nauczyciel pracuje ponad 40 godzin w tygodniu, co jest zbadane i jest faktem więc o co ci chodzi wielmożny boberku ? Odpowiadam na twoje wielkie zapytanie jak piszesz bo czuję że jesteś zatroskany sprawą edukacji i słusznie
~ Oki.
6 miesięcy temu ocena: 52%  89
Dość już.Nie popieram nauczycieli.Przegieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
6 miesięcy temu ocena: 49%  88
wstyd szkoła nr 3...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dior
6 miesięcy temu ocena: 69%  87
Brawo Szkoła nr 3. W końcu poszli po rozum do głowy i wrócili do pracy. Tam są jednak mądzy ludzie. Widzą, że nauczyciele ośmieszyli się strajkiem i nie trwają w tym błędzie.
~ Rosa
6 miesięcy temu ocena: 62%  86
POLICJA TEŻ NIEMIAŁA LEKKO Z TYMI CYMBAŁAMI Z RZĄDU .W CHWILI GDY ZACZĄŁ SIĘ ZBLIŻAĆ SZCZYT KLIMATYCZNY I ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ZACZĄŁPIS MARTWIĆ SIĘ O SWOJE TYŁKI I ZNALAZŁY SIĘ PODWYŻKI.NAUCZYCIELE SĄ W TRUDNEJ SYTUACJI BO EDUKACJE I DZIECI PIS MA W NOSIE.W DODATKU JAROSŁAW MA UPRZEDZENIA DO BRONIAŻA I OPOZYCJI I CHOCIAŻ NIE WSZYSTKO JEST ZŁE TO DLANIEGO DLA ZASADY I TAK JEST ZŁE KOSZTEM DOBRA POLSKI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO ROSA
6 miesięcy temu ocena: 56%  85
Głupoty piszesz może ma takich belfrów nierobów jak ty głęboko, ale o dzieci dba 500 + dał wyprawkę również. Jestem za sprawdzaniem kompetencji i wiedzy nauczycieli i wynagradzaniem ich w zależności od osiąganych wyników. Podwyżki tak ale w wakacje urlop bezpłatny lub płatne zajęcia dla dzieci w szkołach
~ f4
6 miesięcy temu ocena: 59%  84
ale będa jaja jak nauczyciele odwołaja strajk, a uczniowie i rodzice się zgadaja i nie posla dzieci do szkoły w ramach strajku!?co wtedy zrobicie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
6 miesięcy temu ocena: 78%  83
KAżDY MA PRAWO DO PROTESTU!
~ czy sytuacja przerosła władze powiatu?
6 miesięcy temu ocena: 83%  82
Ani szkóły, ani rodzice ani też społeczeństwo nie zna stanowiska starościny Lidii Czechak! dlaczego milczy, czyżby sytuacja przerosła Czechakową i Szymkowiakową? A gdzie Drzazga? ~ Jaaa dzisiaj 08:22 ocena: 80% 56 Stanowisko starosty = stanowisko PIS. W tej trudnej sytuacji nie ma starosty jest przedstawiciel partii (niestety nadal) rządzącej. Nie ma wsparcia, nie ma żadnych prób rozwiązania tego konfliktu. Jest bierna postawa władz powiatowych = rządowej, nastawiona na zohydzenie i zaszczucie nauczycieli. Najgorsze, że obecny starosta miał moje poparcie w wyborach. Liczyłam, że będzie to dobra gospodyni powiatu, a nie przedstawicielka pisu, realizujaca cele prezesa i partii. Myślałam, że sprawy i dobro naszego podwórka będą ważniejsze od partyjnych wytycznych. Niestety...my nauczyciele i my rodzice jesteśmy, w obecnej sytuacji, orężem w rękach władzy...także naszej wladzy. Trzy tygodnie milczenia i udawania, że problemu nie ma to lekceważenie rodziców i nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pojawi sie olbrzym big baba nieuczesana nieokrzesana
6 miesięcy temu ocena: 100%  81
czeszaczka zacznie bajki dzieciom czytać na wybory zeby pospulstwo i pleps na nia głosowali
~ doktory habilitowane po disco polo
6 miesięcy temu ocena: 67%  80
Wsyscy przecio wiedzum, że najmundrzejsze sum prawowniki od bumisia, mundrzejszych w cały galaktyce ni ma, ho ho
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medyk
6 miesięcy temu ocena: 46%  79
Wysyłaliście do roboty jak się nie podoba,no to macie tak,jak Chcieliście. Pokazują Wam jak jest bez nich,więc o co to narzekanie? Jako Polacy wiecie wszystko lepiej i Znacie się na wszystkim więc Zróbcie sami ich robotę. Nikt nie zabrania przecież. Najlepszego i dobrych wyników życzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ T.
6 miesięcy temu ocena: 60%  78
Czy to prawda, że szkoła podstawowa nr 3 prowadzi już dzisiaj lekcje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
6 miesięcy temu ocena: 60%  77
Prawda lekcje odbyly sie normalnie i tak bedzie do piatku
~ Nuda
6 miesięcy temu ocena: 70%  76
Ciekawe że strajkuja a córka na korepetycje chodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
6 miesięcy temu ocena: 56%  75
do nudna...może ona zwyczajnie głupia jest,ta twoja latorośl:-)
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 60%  74
Dlatego strajkują żebyś nie posyłała na korki,dlatego nauczyciele muszą dobrze zarabiać w szkole jak w Norwegii czy Finlandii i muszą mieć godziwe warunki pracy to wtedy możesz od nich wymagać, ale jeżeli strajk się nie uda to dalej będziesz płacić za korki.
~ emigrant
6 miesięcy temu ocena: 44%  73
Poziom "oferuje" szkoła a nie "nauczyciele" :-)
~ Uczeń klasy 2b
6 miesięcy temu ocena: 57%  72
Przy takim poziomie jaki oferują nauczyciele, to korepetycje staną się obowiązkowe
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 57%  71
bezczelność ich nie zna granic. 90 % dzieci korzysta z korków. Taki poziom jest a nie że kiepska i bauczyć się nie umie
~ uczyć się a nie w smartfonie klikać
6 miesięcy temu ocena: 49%  70
taka kiepska że w szkole nauczyć się nie umie ?
~ kolo
6 miesięcy temu ocena: 75%  69
No i fajnie że strajkują, do szkoły nie chodzimy. Dzisiaj byłem na zajebistym koncercie Dawida Podsiadło. Żyć nie umierać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kdkd
6 miesięcy temu ocena: 88%  68
Podsiadło ci nie wbije nic mądrego do łba, nie ciesz się aż tak
~ defragmentacja
6 miesięcy temu ocena: 63%  67
Socjalizacja wymaga siedzenia na tyłku 8h dziennie w 30 osobowej klasie??? oraz siedzenie 45 minut bez ruchu i uzywanie tylko jednego góra dwoch narzadow zmysłu do nauki:) , a potem 10 minut przerwy na siku llub ukrywanie sie przd szkolnymi gangami? Czy nauczyciele w ogole jakos wychowawczo maja wpływ na dzieci>??? raczej nie! Rozumiem że ludzie socjalizują się od 100 lat, a wcześniej byli neandertalczykami, bo nie było państwowego szkolnictwa? trochę mniej stereotypów, więcej namysłu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 51%  66
Proszę nie używać wobec strajkujących słowa "nauczyciele". Oni nie zasługują na to miano.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafcio śrubka
6 miesięcy temu ocena: 60%  65
Niech strajkują jak najdłużej, jak na początku maja dostaną wypłaty to się zdziwią ile przez ten czas kasy zarobili ! Zobaczymy wtedy co mają do powiedzenia. Zlikwidować kartę nauczyciela i umowę o pracę im zaproponować a wtedy za pół etatu to im się będzie mniej należeć niż teraz mają i może się im oczy otworzą ! Tacy wspaniali, kochani nauczyciele, że nie mieli honoru zawiesić strajku na czas egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów o maturzystach nie wspomnę. Olali swoich dyrektorów szkół i niech się martwi jak zorganizować komisję egzaminacyjną bo ja nauczyciel przecież teraz strajkuję, bo mi się zwyczajnie należy! Ale żeby nie dyrektorzy szkół, kapitanowie statku, który zaczął tonąć bez załogi, sobie na wzajem nie pomogli to w trudnych chwilach to by egzaminy się nie odbyły. Chwała dyrektorą szkół za ich pracę i poświęcenie. Bo i bez tych na których można było do tej pory polegać to się udało. Nauczyciele idźcie po rozum do głowy a nie po podwyżki! Jeżeli by to ode mnie zależało to ja bym dał 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, 26 dni urlopu i 3500 netto a jak nie do do biedronki na kasę po studiach też można, bo przecież żadna praca nie hańbi ! Nikt nikogo nie zmusza, każdy świadomie dokonał tego wyboru!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 42%  64
a co z nauczycielami z niepublicznych. gorsi? nie mają żadnych przywilejów 8 godz. i pensja niziutka. a strajkować nie mogą. widać jest kasta i ten gorszy sort
~ ????
6 miesięcy temu ocena: 96%  63
Czy Gazeta może przedstawić jasną konkretna decyzję,stanowisko Starosty w sprawie strajku ?! Może pani Czechakowa publicznie się jakoś wypowie?albo Szymkowiakowa albo Drzazga od powiatowej oświaty. Trochę dziwne, że wypowiedzi tych osób jakoś Gazeta nie przedstawia a przecież to powiat jest organem prowadzacym szkoły ponadgimnazjane w powiecie. Czechakowa na pewno popiera Kaczyńskiego czyli jest przeciw snauczycielom, podobnie Drzazga z pisu ale Szynkowiakowa z PSLu to opozycja więc powinna wspierać nauczycielii i strajk, jak tojest czemu powiat milczy? czemu nic nie mówi rzecznik jacek Szczepaniak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qq
6 miesięcy temu ocena: 100%  62
Ni ma czasu, co Ty wiesz o życiu, jak nigdy nie pracowałeś/aś w blasku fleszy :-D
~ my
6 miesięcy temu ocena: 90%  61
jako nauczyciele i część jarocińskiego społeczeństwachcielibyśmy poznać co na temat żądań nauczzycieli i strajku ma dopowiedzenia starosta Lidia Czechak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak i Mirosław Drzazga od oświaty w powiecie. CZy popieraja strajk nauczycieli i żadania podwyzki czy są przeciw??! nic Gazeta nie pisze, przecież władze powiatu są jedną zestron sporu, chociażby dlatego że towładze PISu tak jak rząd! Oczekujemy publicznej wypowiedzi wtej sprawie pań starościn, czy są po naszej stronie czy przeciw!!? Ciekawe jakie jest stanowisko jarocińskiego pisu w tej sprawie, Krawiec milczy a niedawno tak się wymadrzał w sprawie szpitala, a tutaj milczy, Starościny też się schowały jak myszki pod miotłę i czekają aż to przeminie. Nie chcą się narazić! Pani Czechakowa prosimy o wypowiedź jakaie jest stanowisko pani starosty!!?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poczytaj mi big momo
6 miesięcy temu ocena: 100%  60
ona nie ma stanowiska ona moze jedynie bajki poczytac
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 93%  59
Stanowisko starosty = stanowisko PIS. W tej trudnej sytuacji nie ma starosty jest przedstawiciel partii (niestety nadal) rządzącej. Nie ma wsparcia, nie ma żadnych prób rozwiązania tego konfliktu. Jest bierna postawa władz powiatowych = rządowej, nastawiona na zohydzenie i zaszczucie nauczycieli. Najgorsze, że obecny starosta miał moje poparcie w wyborach. Liczyłam, że będzie to dobra gospodyni powiatu, a nie przedstawicielka pisu, realizujaca cele prezesa i partii. Myślałam, że sprawy i dobro naszego podwórka będą ważniejsze od partyjnych wytycznych. Niestety...my nauczyciele i my rodzice jesteśmy, w obecnej sytuacji, orężem w rękach władzy...także naszej wladzy. Trzy tygodnie milczenia i udawania, że problemu nie ma to lekceważenie rodziców i nauczycieli.
~ Pl
6 miesięcy temu ocena: 53%  58
Myślałem że coś mądrego napisze ktoś a tu ciągle to samo-ciągłe ujadanie na nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
6 miesięcy temu ocena: 59%  57
Ile zawiści i hejtu w tych komentarzach...jeżeli jest to sektor publiczny, to chyba oczywiste jest, że po podwyżki idzie się do rządu....i jest mi wstyd, że władze nie dbają o godne wynagrodzenia dla pracowników będących ważnym filarem każdego rozwiniętego państwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lala
6 miesięcy temu ocena: 75%  56
~Aleksander61 Proszę przeprowadzić się do jakiejś afrykańskiej wioski..tam nie ma rozwiniętej oświaty, ochrony zdrowia publicznego i bezpieczeństwa więc nie trzeba płacić podatków na nauczycieli, pielęgniarki, policjantów, strażaków, itd... wydawało mi się do tej pory, że żyjemy w rozwiniętym państwie, a nie w ciemnogrodzie.
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 43%  55
publiczny z naszych podatków!! co ma powiedzieć reszta społeczeństwa? są może lepiej wykształceni więcej pracują i niewiele mają więcej
~ Andrzej321
6 miesięcy temu ocena: 51%  54
Strajk nauczycieli to przejaw ich wyjątkowej bezczelności nie tylko w stosunku do uczniów i rodziców, lecz również w stosunku do podatników pracujących za marne pieniądze, którzy im za pracę płacą. Mają przepisami zagwarantowane pewne zatrudnienie (nauczyciela praktycznie nie można zwolnić). Mają zapewnienie rządu o zakończeniu przekształcania placówek w niepubliczne (prowadzone przez np. stowarzyszenia). Mają "Kartę Nauczyciela" gwarantującą niespotykane przywileje. Jeżeli nauczyciele szkół gminnych i powiatowych są tak niegodnie traktowani to niech się zamienią z nauczycielami ze szkół niepublicznych, których jest większość, gdzie zarobki są średnio może o połowę niższe. I co ciekawe, żadna z tych szkół nie strajkuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 13%  53
ich zachowanie już trudno określić. jedyni świat zejdzie do ciemnogrodu jak pisze powyżej. specyficzne towarzystwo
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 22%  52
dokładnie tak jest
~ co za typ
6 miesięcy temu ocena: 57%  51
Kolejny bezmózgowiec co uważa że 1650 w niepublicznej szkole to wystarczy i jeszcze ośmiesza nauczycieli ze szkół publicznych
~ Jpamwph
6 miesięcy temu ocena: 42%  50
Co ze szkołą nr.5w Jarocinie rusza od jutra czy nie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rtgg
6 miesięcy temu ocena: 44%  49
ludzie zjedza nauczycieli jak nieprzepuszcza dziecka do nastepnej klasy niech wszyscy strajkuja rozpierdola ten kraj i jak rusek wejdzie to idiotom sie oczy otwoza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
6 miesięcy temu ocena: 83%  48
Nawiedzony jesteś?!
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 58%  47
Otworzą!!!! Nie przepuszczą!!! Boże, co za poziom :(
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 55%  46
Ok.rozumiem chca zarabiać wiecej ale niech strajkuja z rozumem.Kto widzial zeby przez 3 tyg.nie chodzic do pracy?Jaka inna grupa zawodowa moze sobie na to pozwolic bez poniesienia konsekwencji.5 dni pracowali w kwietniu a ile chcieliby za to otrzymac kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Johny
6 miesięcy temu ocena: 40%  45
Innych grup po prostu na to nie stać, nauczyciele mogą sobie na to pozwolić
~ N
6 miesięcy temu ocena: 82%  44
Nauczyciele przychodzą do pracy w swoich godzinach pracy, nie podejmują swoich obowiązków i w związku z tym nie otrzymują wypłaty za te dni strajku !!! Inne grupy zawodowe strajkując poszły na L4, wiec proszę o przemyślenie swojej opinii.
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 69%  43
To jest legalny strajk! Każda grupa zawodowa ma takie prawo - bez żadnych konsekwencji.
~ pytanko
6 miesięcy temu ocena: 100%  42
czy w NIESTRAJKUJĄCEJ niepublicznej podstawówce jutro będą lekcje ? ? ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OJHGF
6 miesięcy temu ocena: 60%  41
CZY W SZKOLE NR 5 BĘDĄ ZAJĘCIA LEKCYJNE BRAK INFO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzice dwóch synów
6 miesięcy temu ocena: 41%  40
Czy to prawda że ZSP nr 1 i 2 nie klasyfikowały maturzystów podobnie jak tysiące szkół w naszym kraju ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 18%  39
nieprawda
~ danutka
6 miesięcy temu ocena: 65%  38
Jarociniacy są wredni, zawistni, złośliwi, zazdrośni. Dobrze, że nie mieszkam w tym pełnym fałszywych, obłudnych ludzi mieście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ad
6 miesięcy temu ocena: 38%  37
Danka wyjebała na zachód i teraz zarabia w funtach pucując buciory angolom, teraz jest lepsza od nas, zwykłych polaczków.
~ gość 007
6 miesięcy temu ocena: 60%  36
proszę nauczycieli o pokazanie pitu rocznego skoro tak żle zarabiają. A co z dziećmi które mają problemy w szkole . Kto im pomoże . Kto im da szanse na poprawę ocen skoro nauczyciele martwią się o dzieci to gdzie oni są w tej chwili a koniec roku coraz bliżej to są nerwy ale dzieci czy przejdą do następnej klasy. Skoro strajkują niech wiedzą że teraz każde złe potraktowanie ucznia rodzic będzie zgłaszał nie wychowawcy lecz innym instytucjom.Bo czasami nauczyciela zachowanie jest karygodne i zamiatane przez wychowawce pod dywan. Ktoś może powie co ja gadam ale tak znam takie przypadki że sytuacje są zamiatane pod dywan.Mimo wizyt u wychowawcy naście razy zero rezultatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
6 miesięcy temu ocena: 46%  35
uwqżają się za coś lepszego. jedyni wykształceni. naprawdę same rodzynki....... strajkiem spowodowali ogromną niechęć do siebie. odczują to już niedługo.
~ niestety
6 miesięcy temu ocena: 45%  34
Trzeba się było uczyć kochany rodzicu a nie wagarować ,też byś mógł korepetycje prowadzić a tak została ci tylko zawiść.
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 60%  33
PIT roczny nie uwzględnia korepetycji, którymi niektórzy dorabiają pół pensji. Niektórzy matematycy, angliści,germaniści i paru innych od przedmiotów ścisłych nigdy nie kończy pracy o 15:00. Oni wtedy dopiero zaczynają tę właściwą. Ja nie mówię, że to coś złego, że bez podatku - w końcu nie kradną. Ale mogliby co poniektórzy nie rżnąć aż takich biedaków.
~ l04r
6 miesięcy temu ocena: 83%  32
a najlepsze jest to że w komentarzach ludzie piszą jak szkoła jutro rusza , może wielka JAROCIŃSKA ruszy 4 litery i ciężko sie dowiedzieć które szkoły jutro normalnie funkcjonują a nie o materiał o uratowanym gołębiu, żałosne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heh
6 miesięcy temu ocena: 75%  31
Mmmm wielki znawca :) Każda szkoła od rana w dni szkole pomiędzy godzinami 8-10 dopiero wydaje ogłoszenie o udziale w strajku lub braku.
~ Heh
6 miesięcy temu ocena: 83%  30
Mmmm wielki znawca :) Każda szkoła od rana w dni szkole pomiędzy godzinami 8-10 dopiero wydaje ogłoszenie o udziale w strajku lub braku.
~ xxxxx
6 miesięcy temu ocena: 54%  29
Niech wypierdalają do innej roboty a nie podwyżki sie w dupach poprzewracało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 59%  28
Tyle żeście wywalczyli swoim strajkiem. Jutro lub pojutrze większość z was-nauczycieli wróci do szkół. Z podkulonym ogonem ze wstydu będziecie uciekać wzrokiem od spojrzeń rodziców odprowadzających swoje dzieci rano do szkoły. Ktoś na górze na polityczne zamówienie polecił wam rozpocząć strajk, a wy jak takie gęsi poszliście za tym głosem bezkrytycznie. Nawet w najmniejszych wiejskich szkołach na końcu Polski strajkowano, co jest w tak małych środowiskach zwyczajnie śmieszne. Przez szantaż maturami straciliście w oczach rodziców więcej, niż chcieliście zyskać w gotówce co miesiąc do wypłaty. Przez 2 tygodnie strajku nie usłyszałem ani razu co oferujecie w zamian za podwyżkę 1000 zł (czyli niemało) i jak to wpłynie na jakość edukacji. Swoje żądania potrafiliście zebrać i spisać w punktach ale swojej oferty w zamian już nie. Pozdrawiam i życzę udanej majówki za połowę pensji za kwiecień-tyle zyskaliście swoją "akcją".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-(
6 miesięcy temu ocena: 58%  27
ten "Rodzic" to musi być ktoś ważny (gdy stoi przed lustrem, prawie jak Napoleon) i bardzo wykształcony i obyty, ze takie mądrości zna o najlepiej wykształconej grupie zawodowej na prowincji, i komputer umie obsługiwać, szacun.
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 61%  26
- Rodzic - Twój poziom zidiocenia maksymalny.
~ rodzice dwóch synów
6 miesięcy temu ocena: 55%  25
Ty się o ich pensje nie martw i życzę ci udanego maja i czerwca ze swoimi dziećmi, tylko nie płacz że przez nauczycieli nie masz co z nimi zrobić biedaku, żal mi cię, hejt zżera ci resztki mózgu
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 52%  24
Logika jest niezależna od ilości skończonych klas i zapewniam, że z nią u mnie wszystko w porządku. Martwię się natomiast o Twoją umiejętność logicznego myślenia, gdyż sformułowałeś zarzut bez żadnego uzasadnienia swojej teorii.
~ 3er
6 miesięcy temu ocena: 50%  23
masz racje z tego co wiem to na pewno jutro rusza szkoła w Rusku
~ :-(
6 miesięcy temu ocena: 43%  22
Ile klas skonczyles rodzicu i gdzie? z logicznym myśleniem widzę problem. Ale nie martw się, w Jarocinie nie jesteś sam.
~ Ona i on
6 miesięcy temu ocena: 35%  21
A co z LO w Jarocinie? Taka elitarna z tradycjami i co? IDĄ.?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 32
6 miesięcy temu ocena: 25%  20
komunistyczne korzenie ma ta szkoła
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 80%  19
Strajkują, właśnie dlatego, że "elitarne i z tradycjami" :)
~ Maja
6 miesięcy temu ocena: 44%  18
Góra tak samo jutro dzieci ida do szkoły
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jajko
6 miesięcy temu ocena: 55%  17
Mieszków juz zrezygnował-jutro normalnie lekcje :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anka
6 miesięcy temu ocena: 56%  16
ILE W KONCU CHCA ZARABIAC NAUCZYCIELE........CIAGLE IM MALO!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koniec strajku
6 miesięcy temu ocena: 52%  15
Strajk wygasa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzice dwóch synów
6 miesięcy temu ocena: 64%  14
Jeszcze tylko 13 tys szkół i wygaśnie, wierzysz propagandzie TVPIS ? Gratuluję wyboru
~ rodzice dwóch synów
6 miesięcy temu ocena: 72%  13
Wobec tego że rząd odmawia zajęcia się problemem strajku nauczycieli bardzo prawdopodobny jest scenariusz taki że uczniowie w tym roku już nie pójdą do szkół zaczynając wakacje w kwietniu, podziękowania dla pani Ani Zalewskiej i Beaty Szydło, prosimy jedynie o ładną kartkę ze starówki w Brukseli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ale
6 miesięcy temu ocena: 0%  12
Ale taki plan mieli od samego początku,że do końca roku... po trupach do celu najbardziej przerażające jest to że rodzice nawet boją się zabrać głos w tej sprawie bo boją się zemsty bo kto w przyszłym roku będzie oceniał ich dzieci. Na Facebooku cisza każdy się boi...A porozmawiaj prywatnie każdy jest załamany tą sytuacją i nie zgadza się z wygórowanymi oczekiwaniami i brakiem chęci dogadania się. roku
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 44%  11
Nauczyciele maja wybór nie muszą i nie powinni być polityczni ale niestety polityka górą. Jak ktoś ma rozum to wie o co w tym wszystkim chodzi.
~ Maria
6 miesięcy temu ocena: 44%  10
Czy szkoła podstawowa numer 4idzie do szkoły jutro?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 40%  9
W Szkole Nr 4 ... Celebryci i ofiary pękniętego kondoma strajkują. Pani dyrektor (nie)myśli, że mam czas na sprawdzanie e-dziennika czy dzieci mam posłać do szkoły. Nauczycieli zabrać na wycieczkę do małopolski i pokazać jak temperowało.
~ Edyta
6 miesięcy temu ocena: 72%  8
Nie nadal trwa strajk
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 53%  7
Nie dając klasyfikacji nauczyciele odbierają bezprawnie rok życia młodym ludziom. Rok później pójdą na studia... wszystko będzie rok później... także emerytura rok później. Liczę na to że w Jarocinie nauczyciele przestaną strajkować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 50%  6
Do "danutka" To może najwyższą pora zmienić pracę. Przecież mają wykształcenie i głowy pełne pomysłów. Uczą dzieci, a raczej powinni kultury i dialogu a wszystko próbują wymusić siła i przy użyciu uczniów jako zakładników
~ danutka
6 miesięcy temu ocena: 52%  5
do czytelnik Nie wiem, czy wiesz ale czasy Siłaczek dawno się skończyły. Niestety nic nie można kupić za "ideę" . Nauczyciele też mają rodziny, mają dzieci, które również mają swoje potrzeby.
~ Czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 47%  4
To dobrze, niech sobie stajkuja ale godnie. Ulewając rocznik tylko by stracili szacunek u uczniów
~ Jaaa
6 miesięcy temu ocena: 69%  3
Niepotrzebnie nakrecacie hejt. Od kilku godzin wiadomo, że klasyfikacje się odbędą!!!
~ Czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 60%  2
To co się wyprawia to jakaś masakra. Strajk strajkiem ale dobro uczniów powinno być najważniejsze
R E K L A M A