R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Konferencja w sprawie oskarżonego byłego prezesa ZGO [WIDEO]

› Gospodarka› Samorząd 8 miesięcy temu    1.02.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 40 ocen 14 / 43%
A A A
 fot. Przemysław Niewiada

Jarocin. Konferencja w Jarocin Sport. Były prezes Zakładu Gospodarki Odpadami. Burmistrz Jarocina. Adam Pawlicki.

 

R E K L A M A

 

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina zwołał konferencję w siedzibie Jarocin Sport, której głównym tematem było śledztwo prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim, czego efektem było postawienie zarzutów byłemu prezesowi Zakładu Gospodarki Odpadami - Mariuszowi Z.

 

Prokurator ustalił, że istnieje wysokie prawdopodobieństwao popełnienia określonych czynów. Na obecnym etapie, prokurator uznał, że należy przedstawić zarzuty Panu Mariuszowi Z. Teraz będzie tworzony akt oskarżenia, który zostanie skierowany do sądu - powiedział prawnik, Grzegorz Czerwiński.

 

Czytaj więcej o sprawie oskarżonego prezesa ZGO [KLIKNIJ].

 

Ja nie wiem czy nie było w tej sytuacji drugiego dna. Trudno to udowodnić, to tylko moje spekulację, ale może celem było doprowadzenie do upadku, a w konsekwencji przejęcia tej firmy[...] - powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Zobacz naszą relacje wideo. 

R E K L A M A
+ 6 głosów: 14 (43%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (40)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ chiwd
8 miesięcy temu ocena: 89%  40
Najlepszy żart VII kadencji samorządu Gminy Jarocin: ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!!!
~ szok
8 miesięcy temu ocena: 88%  39
jakie mają obecnie wynagrodzenia prezesi a jakie mieli w poprzedniej kadencji. Panie Pawlicki prosimy o informację...niech się Pan pochwali:)
~ podać
8 miesięcy temu ocena: 92%  38
Ile kosztuje obecnie obsługa prawna gminy i poszczególnych spółek. Kto dostaje te zlecenia...? Pawlicki prosimy podać te informacje do publicznej wiadomości, chyba że ma pan coś do ukrycia?
~ Transparentność
8 miesięcy temu ocena: 77%  37
Panie pawlicki proszę podać do publicznej wiadomości ile bierze prawnik czerwinski za obsługę gminy i spółek?
~ Spójrzmy prawdzie w oczy
8 miesięcy temu ocena: 47%  36
Referendyści za którymi stoi gostek ze zniczem w ręku zrobili by z miasta i gminy to samo co zrobili ludzie którzy przejeli powiat . Czyli dużo gadania , zero inwestycji , ale za to podział łupów - czyli najwyższe uposaźenia dla siebie .
R E K L A M A
~ Cyrk
8 miesięcy temu ocena: 63%  35
Jedyny sposób pawlickiego na rzadzenie od 15 lat...pomawiac, oczerniac i niewiele robic oprocz drogiej propagandy za nasza kasę. A ciemny lud to łyka :-)
~ do krzykaczy
8 miesięcy temu ocena: 41%  34
Nie podniecajcie sie tak bardzo referendysci - burmistrz Pawlicki wygra nastepne wybory , to pewne jak w banku . I nie pomoze wam tu facet palacy świeczki przed sadem . Czasy PO i PSL na szczeblu centralnym juz się skończyły a na lokalnym niebawem sie skończą . A wtedy przyjdzie czas rozgrzeszeń , zresztą juz nadchodzi . Nie wygracie bo macie tyle do zaoferowania jarociniakom co powiat który przejał władze . Czyli nic ...
~ referendyści
8 miesięcy temu ocena: 100%  33
w grupie referendystów byli przede wszystkim ludzie PiS!!!
~ poznać prawdę
8 miesięcy temu ocena: 75%  32
Doskonale wiem kto był w grupie referendalnej. Jaki PO i PSL? tam byli przede wszystkim sympatycy PiS-u. Więc o jakich świeczkach piszesz?
~ przepraszam bardzo
8 miesięcy temu ocena: 59%  31
I jeszcze jedno, ten nasz nowy przewodniczący rady, niejaki Aleksander Czech gdzieś z Poznania, dupa niesamowita, jak ten kundel pobiegł do Pawlickiego z mailem Mariusza Z., bo myślał, że ten go zostawi na stanowisku. A pierwszy został kopnięty w cztery litery. I dobrze. Z tego, co wiem, to nasz Prezes chciał mieć tylko taką umowę, jaką miał Małynicz, nic więcej.
~ Ewcia
8 miesięcy temu ocena: 34%  30
A ja tam lubię naszego burmistrza i wierzę że znów wygra wybory .
~ hahaha
8 miesięcy temu ocena: 68%  29
Władza widzę nudzi się i szuka sobie zajęcia przed kamerami i dziennikarzami. A teraz pewnie przed wyborami zacznie się szukanie haków na opozycje - nie będzie lepiej ale za to weselej
~ przepraszam bardzo
8 miesięcy temu ocena: 65%  28
Przepraszam bardzo, czy oglądał Pan ten bełkot Panie Mariuszu ? Tak na prawdę to są dopiero zarzuty, o akcie oskarżenia nic nie było w poprzednim artykule, a ci gęgają już o ośmiu latach. Co Pan na to ? Jako osoba związana ze spółką nie pamiętam, aby były jakieś opóźnienia na budowie, a wyrzucenie głównego wykonawcy miało zupełnie inne dno. Spółka miała zyski dużo większe, niż za Małynicza, więc co oni pieprzą o upadłości ? Przejęcie to miało być wcześniej i za to poleciał Małynicz. Niemniej nic straconego, bo płomyk metanu dalej się pali, czyli zakład nie jest skończony, gdyż nie produkuje prądu. Ciekawe co na to Fundusz, czy nie trzeba będzie wtedy zwrócić części dotacji i wtedy scenariusz burmistrza (ten z włodarzami siedemnastu gmin) jak najbardziej ... ?
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 50%  27
Jestem tego samego zdania wszystko do czasu nikt sie nie wywinie
~ Agent Tomcio z ABC
8 miesięcy temu ocena: 63%  26
Spokojnie za jakiś czas, ktoś inny będzie musiał się tłumaczyć z ŁĄCZNIKA, SENIORA itd.
~ Stękacze.pl
8 miesięcy temu ocena: 58%  25
Konferencja - żenada. Geganie, eeeeeanie, yyyyyyanie :) Nie da się tego słuchać!
~ gdzie prawda
8 miesięcy temu ocena: 75%  24
Mnie jako uczciwej osobie nie przyszłoby do głowy że można było doprowadzić do upadku spółki i ją przejąć. Mogę podejrzewać że ten co to mówił to wie jak to zrobić. Z tego co wiem to głośno w mieście mówi się o przejęciu w ten sposób spółki DROBUD. I dziwnym trafem ta firma triumfuje w Jarocinie za rządów obecnego burmistrza. Nie wiem o co tu chodzi, ale mocno wydaje mi się to podejrzane.
~ Agent Tomcio z ABC
8 miesięcy temu ocena: 75%  23
My już wiemy: chodzi o ROZWÓJ jednej osoby z Kadzioka :-)))
~ kretacz
8 miesięcy temu ocena: 75%  22
Gdzie zapowiadany inwestor i nowe miejsca pracy, gdzie rondo na ul. Wrocławskiej, gdzie rewitalizacja rynku, gdzie kładka nad ul. Wojska Polskiego, gdzie łącznik dróg???? Może na ten temat konferencja. Dodatkowo prosimy o koszty funkcjonowania spółek, wyniki finansowe stan zatrudnienia itp...
~ do krętacza
8 miesięcy temu ocena: 44%  21
I westor w Golinie i w Cielczy . O rondo na Wrocławskiej i Dąbrowskiego zapytaj Martuzalskiego o rewutalizacje rynku także , bowiem firma Atrium wziąła za to 60 tysi . Łącznik za chwile będzie oddany . Jeszcze coś wystękasz ?
~ luty 2018
8 miesięcy temu ocena: 80%  20
Panie Burmistrzu, tę sprawę niech Pan zostawi Prokuraturze i Sądowi. A Pana proszę o konferencję prasową na temat swojej działalności. My mieszkańcy czekamy na rzetelne, prawdziwe, bez kamuflarzu sprawozdanie na temat wszystkich kosztów zadłużenia Gminy i wszystkich spółek. Czekamy na wyniki finansowe każdej spółki, ile każda z nich wypracowała zysku, ile każda dostała dotacji. Mówią, że najlepszą obroną jest atak, ale niekiedy wątpliwy.
~ Natalia
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
Nie ma takiego czegoś, jak "wątpliwy atak". Atak zawsze jest atakiem, bez względu na konsekwencje z nim związane. A M. Z., i tak zostanie uniewinniony.
~ Gosc
8 miesięcy temu ocena: 70%  18
Dokładnie !!!!!!
~ Na ratusz z nimi i do loszku
8 miesięcy temu ocena: 80%  17
Bezwzględnie należy karać złoczyńców i zabierać im zagrabione mienie .
~ znalezione w sieci
8 miesięcy temu ocena: 79%  16
Tylko czy Pan burmistrz tez nie miał czasem problemów z prawem? ZA CO był oskarżony? Za nic? A sam teraz robi konferencje specjalnie oskarzajaca inna osobe. Rozumiem gdyby był krystaliczny jak woda górska, ale czy jest? "Według sądu, burmistrz podejmował strategiczne decyzje dla spółki Newco-LPG Consulting, w której jego żona była prezesem. Pawlicki takich decyzji nie mógł podejmować z powodu pełnienia funkcji publicznej. Prokuratura zarzuciła burmistrzowi i jego żonie doprowadzenie do strat w wysokości co najmniej 300 tys. zł." https://www.wprost.pl/223920/B... i komentarz na dole po artykułem wprost "ciekawe czy będzie rozliczony z takiej sumy pieniędzy bo zwykły robotnik to za 1000 zł byłby zapuszkowany!!!"
~ wuz
8 miesięcy temu ocena: 77%  15
Elokwencja burmistrza powala z nóg. I drobne uwagi. 20 tysięcy kaucji to niewiele. Znam takich co płacili więcej. I w Polsce z czego co wiem nie ma więzień tylko Zakłady Karne.
~ do takie rządzenie
8 miesięcy temu ocena: 68%  14
To nie Wam teraz Pawlicki wybuduje to rondo. Rządzi w Jarocinie ponad 15 lat i nie potrafi go wybudować:)
~ koles
8 miesięcy temu ocena: 73%  13
co chwile konferencje prasowe i jak ktoś napisał jakieś służbowe wyjazdy, skad kasa na to idzie?
~ przeczkolak
8 miesięcy temu ocena: 60%  12
Musi coś robić*skazany*nie długo wybory
~ Takie rządzenie
8 miesięcy temu ocena: 83%  11
Pieniądze zostały przywłaszczone i roztrwonione . Dlatego na rondo z budżetu obywatelskiego Wrocławska - Dąbrowskiego już nie starczyło .
~ Agent nr 1
8 miesięcy temu ocena: 55%  10
A Martuzalski dzisiejszy płatny członek w powiecie sprawuje nadzór nad jarocińskim szpitalem. Aż strach pomyśleć co to może się stać !
~ koles
8 miesięcy temu ocena: 70%  9
Burmistrz znowu się przechwala, samochwała w kącie stała, najpiekniejsze mam ubranie..
~ Yeti
8 miesięcy temu 8
... Zwykłe szmaty ma z lumpeksu po przecenie... Też mi ubranie...
~ 2Jarek
8 miesięcy temu ocena: 77%  7
"Trudno to udowodnić, to tylko moje spekulację, ale może celem było doprowadzenie do upadku, a w konsekwencji przejęcia tej firmy[...] - powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki"- to może burmistrz wyjaśni nam jak to się robi, by za kilkadziesiąt tysięcy złotych przejąć firmę wartą ponad 100 milionów.
~ !
8 miesięcy temu ocena: 81%  6
Czytając artykuł przyszło mi to samo do głowy. Więc żeby nie powtarzać dopowiem tylko tyle: "przyganiał kocioł garnkowi". Mechanizmy działań Pawlickiego są od lat takie same.
~ ddd
8 miesięcy temu ocena: 83%  5
Zastanawiam się jak można prowadzić jednocześnie dwie funkcje prezesa ZGO i zarazem wiceburmistrza mając wykształcenie historyczne, ano trzeba zaprosić burmistrza na wesele swoich dzieci.
~ Przesłuchać , aresztować , zamknąć !
8 miesięcy temu ocena: 59%  4
Czy w takiej sytuacji prokurator nie powinien przesłuchać w tej sprawie zwierzchnika prezesa Zadroźnego który za publiczne pieniądze urządzał przyjęcia w ZGO dla przyjaciół partyjnych ?
~ anty opalony
8 miesięcy temu ocena: 73%  3
Sama polityka...tzn. polityczna sprawa w 100%. Były Prezes pozyskał dofinansowanie w kwocie 85 mln złotych, wybudował zakład i stworzył nowe miejsca pracy. Konferencja jest kolejnym dowodem, że tu nie chodzi o prawdę tylko budowanie otoczki...my czyści a inni nie koniecznie. I mówi to osoba, która była skazana prawomocnym wyrokiem sądu czyli Pawlicki. Szok....
~ Do poplecznika złodzieja
8 miesięcy temu ocena: 57%  2
A ile z tego schował sobie do kieszonki i przywłaszczył jak swoje ? :)))
~ Ala
8 miesięcy temu ocena: 78%  1
Nie da sie sluchac
R E K L A M A
R E K L A M A