ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Konferencja SLD przy drodze. Ścieżki rowerowe i problem całodobowych aptek

› Wybory 8 miesięcy temu    8.10.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 31 ocen 10 / 30%
A A A
W konferencji wziął udział Daniel Gaszak, Łukasz Witczak i Andrzej WeberW konferencji wziął udział Daniel Gaszak, Łukasz Witczak i Andrzej Weber fot. Lidia Sokowicz

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. Wybory 2018. Wybory władz lokalnych 2018. Kandydaci w wyborach samorządowych 2018. Wybory w Jarocinie. Wybory w Żerkowie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście. Komitety wyborcze.

 

Druga konferencja KW Lewica Razem odbyła się przy drodze powiatowej z Jarocina do Żerkowa. W miejscu, w którym miała być wybudowana ścieżka rowerowa. Najważniejszym tematem było jednak bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. SLD ma zamiar doprowadzić do tego, żeby apteki były czynne również w nocy.

 

 

O swoim rozczarowaniu mówił kandydat na radnego Andrzej Weber. - Wiemy, że to, co nie powstanie od razu, to z reguły bardzo daleko rozciąga się w czasie. To jest ewidentny przykład. Gdyby ścieżka powstała razem z drogą, to mielibyśmy temat zamknięty, a tak różne personalne rozgrywki między szefowstwem jednostek samorządu terytorialnego powodują, że to na co czekają mieszkańcy, nie jest realizowane - powiedział Weber.

 

Po przepychankach w samorządzie budują ścieżkę rowerową z Żerkowa do Jarocina [ZOBACZ TUTAJ]

 

Z kolei Daniel Gaszak tłumaczył, że lewica ma zamiar podjąć rozmowy z aptekarzami lub wygospodarować na terenie szpitala miejsca na aptekę, którą mógłby wynająć prywatny przedsiębiorca.

ZOBACZ LIVE z konferencji 

+ 3 głosów: 10 (30%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mario
8 miesięcy temu 32
Wie ktoś kiedy zahira otwierają ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 46%  31
Ale gdyby to zrobić w formie przetargu dla lokalnych przedsiębiorców nie sieci proeadzących apteki , może te koszty dałoby się zbilansować. Ja jestem zdania,że przetarg powinien wyłonić aptekę stałą jedną w Jarocinie, która będzie prowadzić dyżurnocny. Bez rotacji tak by mieszkańcy zawsze wiedzieli, która apteka jest otwarta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek
8 miesięcy temu ocena: 77%  30
To Pan jest reprezentantem KOD-u prawda ?
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 30%  29
Od początku rok 89 upadek komuny miałem wtedy 4 lata. Czasy Kwaśniewsliego i Millera 10 latt także tyle mam wspólnego z komuną co Pan z prawdziwym chrześcijaninem .
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 33%  28
Jestem członkiem Nowoczesnej startuje z list Sld Lewica Razem.Raczej nie przeszedłem z Panem na Ty Panie Macieju. Warto sprawdzić kogo i w jaki sposób się obraża i jakie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. PS teraz może Pan krytykować .N
~ maciek
8 miesięcy temu ocena: 71%  27
Reprezentujesz ugrupowanie postbolszewickie które rękami jaruzelskiego.urbana wprowadzającego stan wojenny na dekady zatrzymała rozwój Polski,grubą kreską kwaśniewski,miller przywieczerski WSI z częścią zdradzieckiej ekipy Solidarnościowej rozkradła(sprywatyzowała) Polskę.Ugrupowanie z którym idziesz w jednym szeregu nigdy nie odcięło się tych zbrodniarzy przeciw narodowi Polskiemu.
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 50%  26
Czyli pozostaje 3 rozwiązanie o którym mówiłem .dopłatty z budżetu dla dyżurów nocnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 100%  25
Jestem za uczciwością i wiarygodnością. Kod ją stracił poprzez postać Mateusza Kijowskiego. Zdecydowałem się kandydować bo chcę być blisko ludzi ipomagać im rozwiązywać problemy, które mają .W tej małej lokalnej polityce moim zdaniem nie liczą się szyldy partyjne tylko ludzie. U nas ludzie niestety przegrywają bo wiarygodność i uczciwość polityków w powiecie jak i w gminie jest. żadna. Przykład koalicja Pis Po Psl w powiecie byle tylko rozdać stołki i utrzymać się przy korycie. Gdyby przedstawiciele tych partii powiedzieli swoim wyborcą , że pójdą w takie koalicje to kto by na nich zagłosowal.
~ mm
8 miesięcy temu 24
Dużo więcej niż 10 tys. Apteka całodobowa do funkcjonowania zgodnie z prawem potrzebuje co najmniej pięć etatów farmaceutów. Przeciętna apteka działająca do poniedziałku do soboty zatrudnia dwóch, czasem nawet mniej (np. 1,5 etatu). Oczywiście nie mam tu na myśli techników farmaceutycznych, bo ci nie mogą pracować samodzielnie, lecz farmaceutów - wysoko wykwalifikowanych specjalistów po uniwersytetach medycznych, których praca oczywiście musi kosztować. Podliczając całkowite koszty pracodawcy, robią się kwoty bliższe 20 niż 10 tysiącom.
~ Daniel Gaszak
8 miesięcy temu ocena: 67%  23
Ja to rozumiem. Jedno jest pewne mieszkańcy chcą mieć nieograniczony dostęp do leków..Etat pracowników + Zus + media ok 10 tys no może troszke więcej a na szali stoi poczucie bezpieczeństwa i komfort mieszkańców .Trzeba skończyć z wydawaniem pieniędzy na zbędne etaty, na których pracują ludzie o niskich kompetencjach . Czas najwyzszy zadbac o mieszkanców
~ mm
8 miesięcy temu ocena: 100%  22
I to jest jedyne sensowne, uczciwe, i jedyne możliwe do wprowadzenia w życie rozwiązanie. Jeżeli samorząd oczekuje od prywatnych przedsiębiorców świadczenia usługi potrzebnej społeczeństwu, to za taką usługę po prostu musi zapłacić. I naprawdę nie pojmuję dlaczego do tej pory, przez niemal 30 lat od upadku PRL-u tak wiele osób nie potrafi tego zrozumieć.
~ Siwa
8 miesięcy temu ocena: 100%  21
patrząc na wymagania, przede wszystkim odnośnie powierzchni, jaki musi spełniać lokal, w którym może powstać apteka, oraz prawo dotyczące ilości aptek przypadających na mieszkańca oraz odległość od siebie aptek. nie ma najmniejszej szansy na powstanie apteki w szpitalu w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
8 miesięcy temu ocena: 64%  20
Wypadałoby chociaż trochę zapoznać się z tematem, zanim zacznie się głosić takie farmazony. Powstanie całodobowej apteki w jarocińskim szpitalu jest po prostu niemożliwe, i to z kilku powodów, zaczynając od formalnych, a na ekonomicznych kończąc. Ale zbliżają się wybory - nikt Wam tyle nie da, ile my Wam obiecamy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
Szpital świadczy usługi niezbędne dla mieszkańców i jest finansowany przez mieszkańców, z ich składek i podatków. Dlaczego natomiast ktokolwiek oczekuje, że inna usługa potrzebna społeczeństwu, lecz niedochodowa i generująca duże koszty ma być finansowana przez właścicieli aptek z ich własnej kieszeni? A koszty prowadzenia apteki całodobowej są tak duże, że nawet udostępnienie komuś za darmo lokalu na aptekę nie spowoduje, że ktokolwiek się tego podejmie biorąc pod uwagę ogromną konkurencję i funkcjonowanie dziś wielu aptek na granicy rentowności.
~ DANIEL GASZAK
8 miesięcy temu ocena: 67%  18
Idąc tym tokiem myślenia szpital też nie opłaca się prowadzić więc lepiej go zamknać ? Wiem na pewno co się opłaca wysokie pensje w starostwie i kilkunastotysięczna pensja prezesa szpitala to się opłaca na bank
~ DANIEL GASZAK
8 miesięcy temu ocena: 50%  17
Ekonomia wygrywa z potrzebami ludzi ? Lepiej na pseudo promocje gminy i powiatu wydawać setki tysięcy złotych niż zadbać o ludzi ?
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 78%  16
Apteka całodobowa potrzebna jest tylko w godz wieczornych do rana kiedy są nieczynne apteki na mieście ktorych jest coraz więcej. A apteka w szpitalu jes bardzo potrzebna w godz.kiedy jest wieczorynka i wtedy mozna bez szukania po mieście apteki wykupic receptę z potrzebymi lekami .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żałośnie.
8 miesięcy temu ocena: 50%  15
Ciekawe kto jest taki madry i kasuje komentarze które sie nie podobają. Jak się startuje lub na sile chce się być osoba publiczna to powinno się stawic wszystko a nie tylko to co sie podoba i jest na reke. A jak komentarz już nie jest na reke to skasować. Zalosne wasze posunięcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dieta się przyda .
8 miesięcy temu ocena: 80%  14
Weber wnuki bawić ci trza a nie w polityke wchodzić . Już kiedyś radnym byłeś ale mało skutecznym .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czemu mnie to nie dziwi?
8 miesięcy temu ocena: 92%  13
CAŁODOBOWĄ APTEKĘ OBIECAŁ PONAD 1,5 ROKU TEMU MARTUZALSKI W SZPITALU. NIE DOTRZYMAŁ SŁOWA?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PS
8 miesięcy temu ocena: 27%  12
Jak ja dojde do władzy to w Jarocinie powstanie sanktuarium Matki Boskiej Pieniężnej. Po marketami, ZGO to Jarocin zdycha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poziom tej konferencji - niziutki
8 miesięcy temu ocena: 65%  11
Po takich tęgich umysłach powinniśmy spodziewać się nieco więcej inwencji, no ale cóż ... debiutant Witczak nieco stremowany, stary wyga Weber nie mógł sobie odmówić "przyjemności" i pojechać po Pawlickim, tylko ludzie jak nie mieli ścieżki tak nie mają, a panowie nie dali odpowiedzi, co się w tym temacie zmieni, gdyby mogli decydować w powiecie ! Jak dostanie się Andrzej, to walką z A.P. będzie dalej męczył siebie i nas wszystkich !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH
8 miesięcy temu ocena: 43%  10
Tylko Adam Pawlicki - reszta to tylko wygłodniali pretendenci - administratorzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oby tak
8 miesięcy temu ocena: 46%  9
Boś ty ograniczona umysłowo referendystka .
~ Oby nie
8 miesięcy temu ocena: 44%  8
Chyba się z czymś na głowę zmieniłeś. Tylko nie on. Każdy inny lepszy. Oby nie wygrał wyborów. I właśnie dlatego pójdę zagłosować ale na kogos innego.
~ jacekpl
8 miesięcy temu ocena: 13%  7
do posłuchania https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... Będziemy Wwielką Zieloną Wyspą i tyle .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rowerzysta
8 miesięcy temu ocena: 57%  6
Ale z tą ścieżka to mają 100% racji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha ha ha
8 miesięcy temu ocena: 60%  5
Odważnie tworzymy przyszłość. Smieszne hasło. Jak te całe wybory i kilka osób co próbują wbić się na stołek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
8 miesięcy temu ocena: 75%  4
W szpitalu apteka jak najbardziej dobra opcja tylko by musiala byc 24/7
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jestem za
8 miesięcy temu ocena: 75%  3
Jestem za. Apteka całodobowa jest potrzebna. Nie raz nie zwróci się uwagi że jakiś syrop dla dziecka się skończył lub jest koncowka. Dorosły jako tako sobie poradzi ale dziecko niestety nie.