R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Komisja opiniuje budżet. Radny ZJ do opozycji: Zaczynacie "rozkminiać" poszczególne dane

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    5.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 27 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Janek Marcinkowski

Wczoraj Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Jarocinie opiniowała przyszłoroczny budżet. Radni opozycyjnego PSL-u dosłownie zasypali pytaniami obecną na posiedzeniu skarbnik Agnieszkę Stachowiak i towarzyszących jej urzędników.

 

R E K L A M A

Marcin Półrolniczak i Katarzyna Szymkowiak (nie jest członkiem komisji) zadawalali szczegółowe pytania dotyczące zapisów budżetowych i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dociekali też kwestii związanych z zaplanowanym do sprzedaży majątkiem gminy. Nie na wszystkie pytania padły odpowiedzi.

W końcu radny Ireneusz Lamprecht (Ziemia Jarocińska) zaapelował do peeselowców, by jak to ujął „przestrzegać procedury uchwalania budżetu”.

- Te pytania, które zadajecie dzisiaj na komisji budżetu, to powinniśmy przeprowadzić na poszczególnych komisjach, które się już odbyły. Dzisiaj komisja budżetu ma wysłuchać, przedstawiane przez poszczególnych przewodniczących komisji opinie, jakie państwo wydaliście i ewentualne wnioski (…) – mówił radny ZJ.

 

- Takie opinie są już sporządzone, każdy z przewodniczących ma i ta dyskusja szanowni państwo, powinna być na dziedzinowych komisjach. Dzisiaj mamy zaopiniować ewentualne wnioski i propozycje. Wy teraz zaczynacie „rozkminiać” poszczególne dane. No jesteśmy troszeczkę spóźnieni.

 

PSL złożył dwa wnioski o zmianę w zapisach budżetowych – ograniczenia środków na promocję i zmiany przeznaczenia części rezerwy budżetowej. Większościowa ZJ odrzuciła pierwszą propozycję i zgłosiła wniosek o przerwę w obradach.

 

Posiedzenie ma być kontunuowanie jutro o godzinie 15.00.

ZOBACZCIE zapis wideo z poniedziałkowej dyskusji.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Gaduła
ponad rok temu ocena: 70%  27
Może wreszcie rozpatrzą problem ulicy Zatorze we Witaszycach! Błoto i dziury po kolana. Brak kanalizacji jal w 18wieku! Nie mówiąc o tym, że ciemno jak w du....ie. jak jest wypadek na 11-sce wszyscy tędy jeżdżą, żeby w korku nie stać. A pożądnie naprawić nie ma komu...
~ CbA
ponad rok temu ocena: 100%  26
Teraz ważniejsze jest lodowisko.
~ Maga123
ponad rok temu ocena: 75%  25
Myśle ze mają to gdzieś będą przy Lutynii w Wilkowyji budować spacerniak
~ PZ
ponad rok temu ocena: 93%  24
pytanie: ile kosztuje podatników rocznie JFPK ? z czego ta firma ma przychody i ile z nich wypracowuje zysku ?
~ Kora
ponad rok temu ocena: 87%  23
Odnoszę wrażenie że zarówno urzędnicy i radni od Pawlickiego a szczególnie ten z Łuszczanowa to nie mają pojęcia co ich otacza. Gazeto bedzie ciąg dalszy?
R E K L A M A
~ WiNiacz
ponad rok temu ocena: 43%  22
Będzie dalej się popisywać niewiedzą i ignoranctwem? Do roboty się weźcie a nie marzy wam się rządzenie. Jaki jest wasz program poza tym że chcielibyście się nachapać?
~ WiN
ponad rok temu ocena: 78%  21
Ciąg dalszy w czwartek o 16 w ratuszu. Zapraszamy wszystkich.
~ 32
ponad rok temu ocena: 100%  20
nie potrafia liczyc??:)
~ Też JAROCINIAK
ponad rok temu ocena: 23%  19
No i co z tego że została sprzedana ? Mogłeś kupić jak była wystawiona na sprzedaż . Też mi rewelacje . Klika referendystów robi wszystko żeby zdezawuować obecną władze . Niestety sami nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu . Było by tak jak za Martuzalskiego , Kostki ,Szałkowskiej ,Zadroźnego i Kutery ...
~ anna
ponad rok temu 18
Tez Jarociniak z dziada pradziada czy wlozek przypuszczam ze wlozek wiec nie wypowiadaj sie na temat Jarocina bo gowno wiesz
~ 34
ponad rok temu ocena: 33%  17
to akurat prawda!! Ludzie psioczą, a sami nic nie robią!
~ Jarociniiak.
ponad rok temu ocena: 77%  16
Szanowni Państwo. Spółka Gmina ZGO NOVA została sprzedana firmie Kanbud Jarocin a właścicielem firmy Kanbud jest Drobud Jarocin. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania.
~ Dr KILLER
ponad rok temu ocena: 28%  15
Ale nes i sensacja! To się stało już z półtora roku temu. Czy w związku z tym spółka gorzej działa czy jak, bo o co te żale. Samemu było trzeba złożyć oferte, no ale pewnie należysz do tych co im nic w życiu nie wyszło i są przekonani że ich okradają decydenci (masoni i mędrcy z Syjonu najpewniej;). P.s. gdzie byłeś jak Martuzalski i Kostka dwa razy tę spółkę wystawili na sprzedaż? Siedziałeś cicho.
~ Paw
ponad rok temu ocena: 88%  14
Dziadostwo któremu wydaje się ,że jest państwem.
~ Gość
ponad rok temu ocena: 83%  13
Prognoza na następny rok zadłużyć gminę do granic !!!!
~ MC HAMMER
ponad rok temu ocena: 45%  12
Zwykłe bicie piany pod publiczke, PSLe nagle się obudziły i zaczeli się interesować losem przyszłorocznego budżetu. Tania szopka, wiedzą dobrze (a przynajmniej powinni, bo nikt z nich nie jest tam pierwszą kadencje i biorą nie małe pieniądze za to) jak wygląda ustalanie budżetu i nagle tacy dociekliwi na sam koniec jak przyszli z gazety z kamerą?
~ Sitwa rządzi w gminie Jarocin
ponad rok temu ocena: 75%  11
Pilnujcie, pilnujcie Skazanego za ... i ZJ, ich ROZWÓJ będzie nasz drogo kosztował !!!
~ Paw
ponad rok temu ocena: 69%  10
Pamiętaj ,,co w dupie tego nikt nie wyłupie'' ( w Polsce nawet w sądzie trudno o tzw. sprawiedliwość ,tak więc ci którzy ,,ROZWIJAJĄ'' będą mieć sporą kasę na kontach)
~ Opozycyjne żale
ponad rok temu ocena: 38%  9
O widze że towarzysze z ZSLu po trzech latach letargu i pobierania diet bez większego szemrania, nagle się zbudzili i próbują pokazać jacy to są silni, zwarci i przebikliwi. Myślicie że znów ludziom na wsiach nawciskacie bajeczek i przy wsparciu kilku OSP i kół gospodyń wiejskich uda się wam znów ocalić posadki dla kilku lokalnych aparatczyków? Niedoczekanie wasze
~ zjedz
ponad rok temu ocena: 74%  8
adaś ale mowiłem zjedz snikersa bo gwiazdorzysz znowu
~ jest bajzel i nic nie wiadomo
ponad rok temu ocena: 79%  7
Żal, że skarbnik stowarzyszenia ziemia jarocińska nie ma zielonego pojęcia o budżecie gminy Jarocin. Obawiam się, że tajemniczy "bufor bezpieczeństwa" wg pana Adam Pawlickiego to niestety likwidacja kolejnych szkół albo prywatyzacja w wariancie Kanbudu i Zgo nova. Oby nie, ale jak wykroić prawie 3.000.000,00 oszczędności na wynagrodzeniach bez zwolnień? Szykują sobie rozwój.
~ agent007
ponad rok temu ocena: 59%  6
ZGO NOVA już sprzedana
~ Grosik
ponad rok temu ocena: 82%  5
Lamprecht próbował gasić pożar. Wyszło jak wyszło. Makabra.
~ Grosik
ponad rok temu ocena: 56%  4
~ jojo
ponad rok temu ocena: 86%  3
A Lamprecht co się tak zdenerwował? Szukaj inwestora! Szukaj! http://www.jarocinska.pl/artyk...
R E K L A M A
R E K L A M A