R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kolejna zmiana u jarocińskich franciszkanów. Ojciec Antoni nie idzie do więzienia

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    9.08.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 6 / 100%
A A A
Ojciec Antoni Majewski jako wikariusz jarocińskiej parafii przewodniczył w czwartek uroczystościom odpustowymOjciec Antoni Majewski jako wikariusz jarocińskiej parafii przewodniczył w czwartek uroczystościom odpustowym fot. Lidia Sokowicz

Antoni Majewski jest byłym mistrzem Polski w kick-boxingu. W 2010 roku wstąpił do zakonu franciszkanów. W tym roku, w maju przyjął święcenia kapłańskie. Jako neoprezbiter został skierowany na parafię do Jarocina. We wtorek musiał ją jednak opuścić.

 

R E K L A M A

O zmianach, jakie nastąpią w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie, poinformował w zeszłym tygodniu, na zakończenie uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Aniołów (Porcjunkuli) ojciec Lesław Szymborski, gwardian jarocińskiego klasztoru. 

- W duchu posłuszeństwa i zrozumienia dla potrzeb naszej franciszkańskiej prowincji, ojciec Antoni we wtorek udaje się do Barczewa, koło Olsztyna. Absolutnie nie w charakterze więźnia, bo tam jest więzienie. Co najwyżej jako więzień w Panu, więzień w zakonności franciszkańskiej. Tam będzie pełnił rolę wikariusza parafii. Jestem głęboko przekonany, że powróci tutaj do parafii pod wezwaniem św. Antoniego. W swoich zakonnych modlitwach upraszam Matkę Bożą, aby twój powrót był powrotem jak najszybszym do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej - powiedział gwardian. 

Przełożony przyznał, że ojciec Antoni przez ten krótki, zaledwie miesięczny pobyt w Jarocinie, dał się poznać jako człowiek prawy, pokorny oraz oddany Bogu i zakonowi, czym bardzo mu zaimponował.     

 

O zmianach w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego CZYTAJ TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ tv trwam
9 miesięcy temu ocena: 13%  2
siła przewodnia narodu ma się dobrze
~ gość niedzielny
9 miesięcy temu ocena: 32%  1
Pani Sokowicz takie info zostawmy parafii, nie ma ważniejszych spraw w gminie ?
R E K L A M A
R E K L A M A