R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

"Koleje Wolności 1918-2018" projekt dla uczniów w Jarocinie [WIDEO]

› Historia 7 miesięcy temu    6.10.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Lokomotywa parowa na jarocińskiej stacji. Koleje Wolności 1918-2018. Powstanie Wielkopolskiego. Żywa lekcja historii dla uczniów.

 

R E K L A M A

 

"Koleje Wolności 1918-2019" to projekt, który ma na celu przybliżyć uczniom historię wielkopolskiego zrywu niepodległościowego.

Od 3 do 5 października lokomotywa parowa oraz wagony retro kursowały na wielkopolskich trasach. Pociąg stanął również na jarocińskiej stacji.

 

- Podróżujemy szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Co odcinek dosiadają się do nas klasy szkolne w różnym wieku [...] Chcemy rozpalić w nich miłość do naszej małej ojczyzny - mówi Łukasz Gładysiak, koordynator projektu.

 

Pociągami retro podróżowały grupy uczniów oraz nauczyciele i rekonstruktorzy, którzy mieli za zadanie przybliżyć młodym ludziom historię wielkopolskiego zrywu niepodległościowego.

A już dzisiaj (6 października) pociąg relacji Poznań Główny - Swarzędz - Rokietnica - Kiekrz - zakończy bieg na dwrocu Poznań Dworzec Letni, gdzie odbędzie się finał projektu.

Specjalne pociągi to wspólna inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kolei Wielkopolskich, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Parowozowni Wolsztyn oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Zobacz relacje wideo z wizyty pociągu retro w Jarocinie. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Zbyszek
7 miesięcy temu ocena: 92%  5
Wchodzę na artykuł o kolei a tu obrzydliwa foto agitka Adama i kelnera, fuj
~ obserwator
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Jak ich widzę to zastanawiam się kto płaci za reklamy i dlaczego zdjęcia są stare!
~ P.W.
7 miesięcy temu ocena: 91%  3
- pokaż zabytkową szkołę w Mieszkowie w której uczyło sie dwóch generałów - powstańców,to sobie dzieciaki dopiero wyrobią zdanie o stosunku urzedasów samorzadowych do historii tego rejonu. ,,Patryjoci''- hipokryci.
~ romek
7 miesięcy temu ocena: 85%  2
do dupy z tymi Waszymi newsami mój syn bardzo interesuje się tymi tematami a Wy jak zwykle po fakcie,gdzie info przed przyjazdem ??? -tak to każdy głupi może portal prowadzić
~ jarocinska.pl
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
Zanim zaczniesz obrażać chociaż sprawdź... http://www.jarocinska.pl/artyk...
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A