ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Kolejarze chcą wygonić śmierć z przejazdów kolejowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    20.06.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Jedna osoba nie żyje, a trzy odniosły obrażenia - to bilans wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Staszica w Jarocinie.

 

Na szczęście była to symulowana akcja w ramach kampanii Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!”.

W akcji uczestniczyły wszystkie służby z naszego powiatu: straż pożarna, policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele kolei. Bezpieczny przejazd to kampania społeczna prowadzona od 2005 r., mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg - kierowcom, pieszym, rowerzystom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. 

 

- Każda śmierć na torach jest niepotrzebna. Chcemy wygonić śmierć z przejazdów kolejowo drogowych, dlatego organizujemy akcje Bezpieczny przejazd”. Edukujemy nie tylko kierowców, ale instruktorów nauki jazdy, nauczycieli, młodzież oraz dzieci w szkołach i przedszkolach - mówi Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.                    
         

   

 

 Pracy służb przyglądali się uczniowie z jarocińskich szkół.  

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ forum
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Proponuję gazecie sprawdzić kąt widoczności z samochodu osobowego na przejeździe kolejowym w Radlinie, w przypadku usterki sygnalizacji przejazdowej. Przejazd kolejowy na drodze z Radlina w kierunku Mieszkowa. Trzeba nieźle wyjechać samochodem prawie na tor, żeby zobaczyć czy nie nadjeżdża pociąg.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A