ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Kolędowanie w "Fatimce" z pomocą dla Mai. To już dzisiaj. Przyłącz się do akcji

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    30.12.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Dzisiaj (niedziela 30 grudnia) odbędzie się koncert kolęd dla Mai Kieliby, która choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Półroczna dziewczynka wraz z rodzicami przebywa w Mediolanie, gdzie przechodzi eksperymentalną terapię.
 

 

 

Choroby dziewczynki (na dzień dzisiejszy) nie da się wyleczyć, ale nowoczesna metoda leczenia może znacznie spowolnić rozwój SMA 1. Sama terapia jest darmowa, ale koszty rehabilitacji oraz pobytu i utrzymania we Włoszech są jednak ogromne i przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Do tej pory na fanpage'u "Wygrać życie - Wojowniczka Maja vs SMA1" prowadzone były licytacje. Przy okazji rozliczenia z urzędem skarbowym można też podarować dziewczynce 1% podatku.

Ale już w niedzielę 30 grudnia w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie odbędzie się „Kolędowanie dla Majeczki”. Dzień wcześniej, w sobotę 29 grudnia organizowany został również charytatywny turniej piłki halowej.

 

[ZOBACZ TEŻ] TO JUŻ DZISIAJ! PRZEDSTAWIENIE, KIERMASZ I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

 

Podczas trwającego ok. 1,5 godziny koncertu w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie wystąpią m.in. artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, dzieci ze Szkolnego Wolontariatu Marzeń z Ruska oraz Chór Kameralny „Cantum Concinnum” z Jarocina. Podczas koncertu będą zbierane pieniążki do puszek na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Początek koncertu o godz. 14.00.

 

SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W JAROCINIE ZBIERA FANTY NA LICYTACJĘ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 13 STYCZNIA PODCZAS 27. FINAŁU WOŚP [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!