R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Klimatyzacja dla wszystkich

9 miesięcy temu    15.03.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pewnie wszystkim znudziły się zimowe mrozy, marzymy o słońcu, lecie i znacznie wyższych temperaturach. Kończąca się zima jest najlepszym czasem, aby przygotować się na nadchodzące upały i pomyśleć o odpowiedniej klimatyzacji.
 

R E K L A M A


Jak to działa?

 

W języku potocznym błędnie utożsamia się pojęcie „klimatyzacja” z chłodzeniem. A ma ono znacznie szerszy zakres, jest to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, który ma na celu utrzymanie odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności , zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka. Zatem przy pomocy klimatyzatora możemy również pomieszczenie dogrzewać, a co za tym idzie urządzenie staje się użyteczne przez cały rok.

 

Mamy wybór

 

W zależności od tego gdzie mieszkamy, jakie mamy potrzeby możemy dopasować sobie rodzaj klimatyzacji na naszą „miarę”. Rozróżniamy trzy podstawowe systemy.

 

1. System” bez jednostki zewnętrznej”. Mamy tylko urządzenie wewnątrz budynku, łatwy, szybki montaż (trzeba wykonać dwa otwory w ścianie wewnętrznej). Ciche, nowoczesne wentylatory posiadają elegancki wygląd. Można je zamontować przy podłodze lub suficie. Chłodzi latem, dogrzewa wiosną i jesienią, zapewnia komfortową temperaturę przy niskim zużyciu energii. System oczyszczania powietrza eliminuje brzydkie zapachy, oczyszcza powietrze z dymu, kurzu, sierści -dobre rozwiązanie dla alergików.

 

2. System „ nie wymagający montażu”. Klimatyzatory przenośne, od razu gotowe do użytku. Schładzają lub ogrzewają pomieszczenie. Nie jest konieczna ingerencja w strukturę budynku, wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i wystawić specjalnie przygotowaną rurę wyrzutu ciepłego powietrza np. przez uchylone okno.

 

3. System „ z jednostką zewnętrzną”. Składa się z min. dwóch jednostek, zewnętrznej i wewnętrznej. Istnieje możliwość podłączenia kilku jednostek wewnętrznych. Cechuje się niewielkimi rozmiarami, estetyczny wzornictwem, wszystkie funkcje uruchamiane pilotem. Istnieje możliwość zintegrowania klimatyzacji z urządzeniem mobilnym. Spełnia również podstawowe funkcje poprzednich systemów.

 

Dla kogo

 

Dla każdego! Czas obalić mity, że klimatyzatory to luksus dla zamożnych, a ponadto przeciętnego obywatela nie stać na ponoszenie kosztów związanych z eksploatacją. Jeżeli spojrzymy na to z perspektywy klimatyzacji samochodowej , która stała się już standardem, a na początku wprowadzania była tylko opcją exclusive, to zobaczymy, że za chwilę, pomieszczenie klimatyzowane i to w naszym własnym domu, nie tylko hotelu , czy biurze stanie się oczywistą oczywistością. Nowoczesne klimatyzatory są energooszczędne, może na początku kwota którą należy wyłożyć wydaje się duża to jednak należy pamiętać, że jest to urządzenie wielofunkcyjne i wielosezonowe. Pozwoli nam wszystkie „dogrzewacze” odstawić do lamusa, w upalne dni wiatraki i wentylatory nie będą nam zabierać przestrzeni. Nie należy zapominać, że klimatyzatory zapewniają nie tylko właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, ale także odpowiednią jego czystość.Istnieją systemy wyposażone w specjalistyczne filtry wyłapujące z powietrza nawet 99 procent pyłków kurzu, roztoczy i wirusów.

 

Czego unikać

 

Temat klimatyzacji jest jeszcze stosunkowo” świeży”, mimo to w sezonie letnim brakuje klimatyzatorów i firmy zajmujące się instalacją systemów są oblegane. Może dlatego warto teraz przyjrzeć się z uwagą zagadnieniu. Pozwoli nam to uniknąć podstawowych błędów jakie możemy popełnić kupując klimatyzację w pośpiechu.

Po pierwsze nie jest dla nas korzystny,osobny zakup urządzenia, a dopiero później zamawianie jego instalacji. Dlaczego? Ponieważ łączna cena sprzedaży klimatyzacji wraz z usługą montażu wiąże się z 8 procentowym podatkiem VAT. Natomiast osobny zakup klimatyzacji to już konieczność zapłacenia 23 procent podatku.

Po drugie kupujemy klimatyzatory sprzedawane za pośrednictwem oficjalnego krajowego dystrybutora, musimy zwrócić uwagę na te sprowadzane z innych krajów, ponieważ nawet nieznaczne różnice w klimacie niż nasz, sprawiają, że obieg termodynamiczny będzie dostosowany bezpośrednio do parametrów klimatycznych tego kraju, często różnych od naszych. Co to oznacza? Wydajność urządzenia będzie znacznie niższa i może nie spełniać naszych oczekiwań. Po trzecie, kupowany przez nas klimatyzator musi mieć wszystkie niezbędne oznaczenia oraz atesty , w tym atest PZH.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A